O-Ö

O ve Ö harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “O ve Ö” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ön dişin çıkması, gören kişinin aile bireyleri ile yorumlanır. Gören kişi için bu yakın akraba, anne, baba yahut kardeş demektir. Rüya sahibinin, rüyasında ön dişlerinin çıktığını görmesi, ailesindeki kişilerden birine isabet edecek olan hastalığa veya yaşayacağı bir sıkıntıya işaret eder. Rüyada ön dişlerin döküldüğünü görmek, yakın çevreden birini kaybetmeye, maddi yada manevi anlamda çöküş yaşamaya işaret eder. Bu rüya aileye uğrayacak olan bir bela ve musibet olarak da tabir edilir. Rüyayı gören kişinin önlem alması gerektiğine işaret eder. Görülen bu rüya kişinin anne, baba ve kardeşlerini ihmal etmemesi gerektiğine, zor zamanlarında yanlarında olması gerektiğine tabir edilir. Rüyada dişlerin ön dişlerin yanında yeni dişler çıktığını görmek, aileye katılacak yeni bir üyeye işaret etmektedir. Bu kişi yeni evlenenler çiftler için bebek müjdesidir.

Rüyada okuldan kaçmak, bencil bir yapıya sahip olmaya, gurura ve aşırı hırsa yenik düşmeye işaret eder. Rüya sahibinin kendi iyiliği için verilen öğüt ve eleştirileri göz ardı etmesine ve hatasında ısrarcı olmasına işaret eder. Kişinin devamlı burnunun dikine doğru gitmesine, kendi bildiği dışında başka görüşlere aldırış etmediğine tabir edilir. Böyle davranıldığı için hata içinde olmasına, yanlışını fark edemeyecek kadar, hırsının kurbanı olduğunu gösterir. Aile içi fikir çatışmalarına, bekar kişiler için aile onayı olmadan evlenmeye, rüya sahibinin gözünün önünü göremeyecek kadar yanlış karalar içinde olmasına işaret eder. Bazen de yapılan hatalardan ders almaya, gelecek adına daha özverili ve hayırlı karalar almaya yorumlanmaktadır. Yetişkin kişiler için ise, evlatları ile kuşak çatışması yaşadıklarına, çocuklarına karşı aşırı baskıcı tutumdan uzak durmaları gerektiğine tabir edilir.

Rüyada öğretmene sarılmak, gören kişinin bilgi eksikliği duyduğu bir konuda başkalarına muhtaç olacağına ve kendinden emin olmaması anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibinin cehaletiyle baş başa kalacağına, kendisine yapmadığı yatırımlar yüzünden iş konusunda da her zaman geri planda kaldığına işaret eden rüya, kariyer yapmak isteyen kimselerin eğitimlerine önem vermedikleri için isteklerine ulaşamadıklarına ve yerlerinde saydıklarına tabir edilir. Rüya sahibinin yaşadığı bu tip sıkıntılar sonrasında bir anda hayatını değiştirme kararı aldığına ve bundan sonraki dönemde eğitimine hız vereceğine, kurslara katılacağına, okumaya ve öğrenmeye açık bir duruma geçeceğine işaret eder. Genç insanlar için meraklı bir kişiliğe sahip olduklarından dolayı hayatlarında sürekli maceralar olacağına, her geçen gün yeni bilgiler öğreneceklerine ve bilgilerini hayata geçirecek mecralar bulacaklarına da işaret etmektedir.

Rüyada okey görmek, hayatı çok fazla ciddiye almayan bir eş sahibi olmak yüzünden kişinin her sorumluluğu tek başına üstlenmek zorunda kalacağına, omuzlarındaki yükün giderek ağırlaşmasıyla hayat enerjisinin düşeceğine, kendisini mutsuz ve yetersiz hissetmeye başlayacağına tabir edilir. Aklı bir karış havada çocuklara sahip olmak, çalışma hayatında tutunamayan ve hazıra konmak isteyen biriyle evlenmeye de yorumlanır. Rüya sahibinin kazanç konusunda kolaycı bir tavır içinde olduğuna ve bu yüzden girdiği her işten zorlandığı anda çıkarak geleceğini yavaş yavaş mahvedeceğine tabir edilir. Kumar düşkünü olmak veya kumar oynamak suretiyle evinin rızkını harcamak, ailesini mahcup ve muhtaç duruma düşürmek anlamına da gelen bu rüya, kötü alışkanlıkların pençesine düşülmemesi için kişinin girdiği ortamlara çok dikkat etmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunmaktadır.

Rüyada öğretmenle tartışmak, gören kişi için pek hayırlı sayılmaz. Genellikle kendi yaptığı hatalar yüzünden çoğu defa pişmanlık duyan rüya sahibinin bir türlü akıllanmadığına, başına gelen olaylardan ders çıkarmadığı gibi, kendisine bu gibi durumlarda fikir veren, yol gösteren kimseleri de aksi tavırlarıyla kırdığına işaret eder. Gereksiz şekilde ego yapıldığına, hatalarını kabul etmek yerine burnunun dikine gidildiğine işaret eden bu rüya, eğitim çağındaki kişiler için yanlış tercihler yapabilecekleri için ailelerinin desteği olmadan, tek başlarına karar vermemelerini de öğütler. Kendisine bir yararı olmayan hayaller kurmanın ve sonunda zaman kaybıyla beraber iş kurmakta veya işe girmekte zorluk çekileceğine, bugünleri yaşarken geleceği düşünmeden hareket etmenin zararlarını ilerleyen yaşlarda çekmek zorunda kalacak olan rüya sahibinin pişmanlık içinde kalacağını işaret eder.

Rüyada osurmak, gören kişinin hoş olmayan bazı davranışlarda bulunmasına işaret eder. Dedikodu yapmaya, arkadan iş çevirmeye ve ekmeğine haram karıştırmaya tabir edilir. Rüya sahibi, hak etmediği şekilde kazanç elde edecek, doğru yoldan ayrılacak ve ahiret hayatını unutacak demektir. Rüyada osurmak bir tek bu şekilde tabir edilmez. Aynı zamanda rüya sahibi için sıkıntıları, zorlukları ve sorunları aşıp, tatsız meseleleri tatlıya bağlamayı başarmaya da tabir edilir. Bazı rüya tabirlerine göre, rüyada osurmak hastalıklardan kurtulup şifa bulmak anlamına gelir. Rüyada gaz çıkarmak rüya sahibinin söylemek isteyip de söyleyemediği, anlatmak isteyip de anlatamadığı sırlarını açmaya karar vermesine işaret eder. Bu yük artık fazla ağır gelmeye başlamıştır şeklinde yorumlanır. Rüyada yellenmek, vesveseci, fevri davranan ve ortalığı karıştıran bir kişinin varlığına işaret eder. Bu kişi sözüne güvenilmeyen kişidir.

Rüyada öleceğini bilmek, gören kişinin güzel bir hayat yaşamasına ve sonunda hayırlı bir şekilde ölmesine işaret etmektedir. Rüyada öleceğini bilen kişi, uzun bir ömür yaşar ve her anlamda bereket, bolluk içinde bir hayat sürer demektir. Bu rüya aynı zamanda kişinin iş hayatında yükselmesine, hayırlı kazançlar elde etmesine, yaptığı bütün çalışmalarda başarı kazanmasına veya kendisine yardım eden kudretli bir kimsenin sayesinde amirliğe kadar çıkmasına tabir edilmektedir.

Rüyada öğürmek, gören kişinin bazı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalacağına ve bunun bedeninde ağırlara neden olacağına, kendisini bir süre iş, özel ve sosyal hayatından geri çekmek zorunda kalacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin evde bir süre yatarak dinlenmesi gerekebileceğine tabir edilen bir rüyadır. Pek olumlu bir rüya değildir, rüyayı gören kişi için talihsizlerle geçecek bir döneme işaret eder. Rüyada öğürdüğünü görmek, gören kişinin yaşayacağı aksilikler, şanssızlıklar ve melanetli olaylar nedeniyle kendisini hiç iyi hissetmeyeceğine, halsizleşeceğine, hayata karşı isteksizleşeceğine, bir süre meydanlarda olmadan geri planda durup, sakinleşmeye ihtiyaç duyacağına işaret eder.

Rüyada ökçe görmek, gören kişinin kendisinden sonra evlatlarına bırakmak için bir dikili ağacı olsun diye uğraştığına ve bunu başaracağına işaret eder. Rüya sahibi yokluğunda sevdikleri rahat etsin diye mücadele ettiği anlamına gelirken aynı zamanda iman ve inanç sahibi, dinine, Allah’ına ve peygamberine bağlı bir kimse olduğu şeklinde tabir edilir. Rüyada ökçeli ayakkabı görmek, rüyayı gören kişinin eşi ve çocukları için çok hayırlı biri olacağına, yaşamı boyunca kendinden çok önce onları düşüneceğine, onlar için çabalayacağına ve kendini onlara feda edeceğine işaret eder. Merhametli ve adaletli bir kimsenin varlığı ile tabir edilir.

Rüyada orak görmek, gören kişinin çevresindeki bir insanın uzun bir hastalık dönemi geçirdikten sonra bir anda hayatını kaybedeceğine işaret eder. Aynı zamanda, yapılan işlerin, gerçekleştirilen çalışmaların ve ortaya konan planların başarı getirecek seviyeye ulaştığına ve insanların dikkatini çektiğine tabir edilir. Rüyada orakla ot biçmek, rüya sahibinin iş hayatında ve aile hayatında yaptığı hatalardan dolayı kötü durumlara düşeceğine ve büyük sorunlar yaşayacağına ancak bu durumdan arkadaş, dost ve ahbapların desteği ve yardımı sayesinde kurtulacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com