O-Ö

O ve Ö harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “O ve Ö” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada öleceğini bilmek, gören kişinin güzel bir hayat yaşamasına ve sonunda hayırlı bir şekilde ölmesine işaret etmektedir. Rüyada öleceğini bilen kişi, uzun bir ömür yaşar ve her anlamda bereket, bolluk içinde bir hayat sürer demektir. Bu rüya aynı zamanda kişinin iş hayatında yükselmesine, hayırlı kazançlar elde etmesine, yaptığı bütün çalışmalarda başarı kazanmasına veya kendisine yardım eden kudretli bir kimsenin sayesinde amirliğe kadar çıkmasına tabir edilmektedir.

Rüyada öğürmek, gören kişinin bazı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalacağına ve bunun bedeninde ağırlara neden olacağına, kendisini bir süre iş, özel ve sosyal hayatından geri çekmek zorunda kalacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin evde bir süre yatarak dinlenmesi gerekebileceğine tabir edilen bir rüyadır. Pek olumlu bir rüya değildir, rüyayı gören kişi için talihsizlerle geçecek bir döneme işaret eder. Rüyada öğürdüğünü görmek, gören kişinin yaşayacağı aksilikler, şanssızlıklar ve melanetli olaylar nedeniyle kendisini hiç iyi hissetmeyeceğine, halsizleşeceğine, hayata karşı isteksizleşeceğine, bir süre meydanlarda olmadan geri planda durup, sakinleşmeye ihtiyaç duyacağına işaret eder.

Rüyada ökçe görmek, gören kişinin kendisinden sonra evlatlarına bırakmak için bir dikili ağacı olsun diye uğraştığına ve bunu başaracağına işaret eder. Rüya sahibi yokluğunda sevdikleri rahat etsin diye mücadele ettiği anlamına gelirken aynı zamanda iman ve inanç sahibi, dinine, Allah’ına ve peygamberine bağlı bir kimse olduğu şeklinde tabir edilir. Rüyada ökçeli ayakkabı görmek, rüyayı gören kişinin eşi ve çocukları için çok hayırlı biri olacağına, yaşamı boyunca kendinden çok önce onları düşüneceğine, onlar için çabalayacağına ve kendini onlara feda edeceğine işaret eder. Merhametli ve adaletli bir kimsenin varlığı ile tabir edilir.

Rüyada orak görmek, gören kişinin çevresindeki bir insanın uzun bir hastalık dönemi geçirdikten sonra bir anda hayatını kaybedeceğine işaret eder. Aynı zamanda, yapılan işlerin, gerçekleştirilen çalışmaların ve ortaya konan planların başarı getirecek seviyeye ulaştığına ve insanların dikkatini çektiğine tabir edilir. Rüyada orakla ot biçmek, rüya sahibinin iş hayatında ve aile hayatında yaptığı hatalardan dolayı kötü durumlara düşeceğine ve büyük sorunlar yaşayacağına ancak bu durumdan arkadaş, dost ve ahbapların desteği ve yardımı sayesinde kurtulacağına işaret eder.

Rüyada omuz görmek, rüyayı gören kişinin iş hayatı içinde karşısına çıkan bir çalışma için kendisi gibi birkaç kişi ile birlikte yola çıkacağına, yapılan çalışmaların çok başarılı olması ve büyük kazanç getirmesi sayesinde başka projelerin ve çalışmaların önünü açacağına, bu sayede çok daha aranan ve iş için daha çok güven veren kişiler olunacağına ve bu işle daha önce kapanmış olan kapıların tekrar açılacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin iş hayatında elde ettiği başarılar sayesinde üst yöneticileri tarafından hak ettiği bir mevkiye terfi ettirileceğine tabir edilir.

Rüyada okula geç kalmak, rüya sahibinin koşturmaktan kendi hayatına gereken önemi veremediğine ve bir süre sonra daha sakin bir iş arayışına gireceğine, hayatla bağının kopmaması için, sosyal yaşantısına geri döneceğine ve arkadaşlarıyla daha çok görüşerek ruhsal hayatını da düzene sokacağına tabir edilir. Evli olmayan kişilerin, yeni tanıştıkları kişiler hakkında çok çabuk ön yargıya kapılmaları sonucunda doğru seçenekleri gözden kaçıracaklarına ve sonrasında o kişilerle yeniden görüşmek isteseler de fırsatı çoktan kaçırmış olduklarından dolayı pişmanlık içinde olacaklarına işaret eder. Genç kişiler için geleceklerine yönelik seçimlerinde bocalama yaşayacaklarına ve pek çok seçenek içinde kendileri için hangisinin iyi olacağı konusunda bir karara varmakta geç kalmaları yüzünden daha sonra da hayatlarına yön vermekte zorlanacaklarına işaret eder.

Rüyada ölmek istemek, gören kişinin aile hayatı ya da iş hayatı ile ilgili çok büyük hayallere sahip olduğuna, ancak bu hayallerinin yıkılmasından dolayı çok büyük bir üzüntü yaşadığına işaret eder. Rüya sahibi bu dönemde ruhsal olarak kötü durumlara düşecektir ve bu durumdan ötürü hayattan elini eteğini çektiğine ve çok büyük üzüntüler ve sıkıntılar yaşayacağına, uzunca bir süre bu durumun etkisi altında kalacağına işaret eder.

Rüyada öğrenciler görmek, gören kişinin uzun bir zamandan beri sıkıntılı durumlar ile uğraştığın ama bundan sonra çok mutlu ve huzurlu olduğu bir döneme gireceğine, sorunların ve üzüntülerin kısa zamanda ortadan kalkacağına, attığı adımların kendisine sevinçli ve güzel olaylar olarak döneceğine ve çok sağlıklı olacağı bir hayata adım attığına işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin deneyimlerinden ve hayat felsefesinden dolayı hiç beklemediği bir anda hataya düşeceğine işaret eder.

Rüyada öğle namazı kılmak, çok makbul bir rüyadır. Gören kişi için hayırlara, iyiliğe ve güzelliğe işaret eder. Rüya sahibinin şansı olarak tabir edilir. Kişinin hayatının güllük gülistanlık geçeceğine, yüzünün her daim güleceğine, sorunlarının önemsiz ve aşılması kolay sorunlar olacağına, sağlık problemleri yaşamayacağına, kazancının da, neşesinin de yerinde olacağına tabir edilir. Bu rüya kurtuluşa yorumlanır ve hayallerin gerçek olacağı anlamına gelir.

Rüyada otobüs beklemek, rüya sahibinin gelecekle alakalı yapacağı yatırımlarda bir süre sonra ciddi gelişmeler olacağına ve kişinin beklediğinden daha kısa süre önce amacına ulaşacağına işaret eder. Tamamen keyif için yolculuğa çıkılacağına, kişinin uzak şehirlere ya da ülkelere gidip bir süre sonra oralarda yaşama kararı alacağına da yorumlanan bu rüya iş açısından beklenen bir terfinin gecikmesinden dolayı kişinin strese girip umudunu kaybetmesi şeklinde de yorumlanır. Doğum yapacak olan bayanların doğumda gecikmeler yaşayacaklarına ama sağlıklı bir bebek sahibi olacaklarına, emlak veya gayrimenkul alımında çıkacak işlemsel sorunlara da işaret eden rüya kişinin bir süre beklemek zorunda kalacağına ama hedeflerine sağlıklı bir şekilde ulaşarak mutluluk gözyaşı dökeceğine de işaret eder.