O-Ö

O ve Ö harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “O ve Ö” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ödev görmenin anlamı, kişinin okumayı ve öğrenmeyi çok seven biri olduğuna işarettir. Tahsil sahibi olmaya, makam yapmaya ve başarılı bir gelecek yaşamaya delalet eder. Rüyayı gören kişinin ün nam salacağına, ticaret işiyle uğraşıyorsa işlerinin açılacağına, eğer ticaret ile uğraşmıyorsa böyle bir planı olduğuna ve bu plan sayesinde büyük kazançlar elde edeceğine tabir edilir. Tükenmeyecek rızka, berekete, şansa, kısmetin ve bitmeyecek servete delalet eder. Rüyasında okul hayatı bitmemiş birinin ödev görmesi, gerçek hayatı simgelediği gibi öğrenim hayatında başarı elde edeceğine ve geleceğinin parlak olduğuna tabir edilir. Ancak okul hayatı bitmiş bir kişi ödev gördüyse, hayatın getirilerine yorumlanır. Yani sorumluluklara işaret etmektedir. Eğer rüya sahibinin çocuğu var ise, eğitim ve öğrenim hayatında çok başarılar elde edeceğine ve bu sayede hayırlı bir meslek seçerek makam ve mevki sahibi olunacağının habercisidir.

Rüyada ocak görmenin anlamı, eve işaret eder. Rüyayı gören kadın ise, evine bağlı ve evi için her şeyi yapabilen aşık bir adına delalet eder. Rüyayı gören erkek ise aynı şekilde tabi edilmektedir. Rüya sahibinin ev yaşantısının huzurlu, mutlu ve ağzının tadının yerinde olduğuna yorumlanır. Aynı zamanda ev sahibi olmaya da yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekar ise hayırlı bir izdivaç gerçekleştirir. Günahkar ise tövbe eder. Ocakta güzel alevle yanan ateş, hayırlı evlada işaret eder.

Rüyada ödül görmenin anlamı, nihayet verdiği emeklerin karşılığını almaya başlayacağı manasına gelmektedir. Yapılan ya da hayata geçirilmesi düşünülen projelerin başarı getirmesiyle birlikte, yüklü miktarda paraya tabir edilir. Sosyal hayatın ve iş hayatının olumlu gittiğine, herhangi bir sorunla karşılaşılmadığına işarettir. Rüyada görülen ödül, yakın zaman içerisinde ele geçecek olan mal, mülk ya da miras olarak yorumlanır. Aynı zamanda başarıdan başarıya koşulacağına ve yüksek mevkilere kavuşulacağı manasına da gelmektedir. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada görülen ödül tek başına yorumlanmaz. Rüyadaki diğer nesnelere de bakılarak yorum yapılmaktadır. Rüyada görülen diğer nesne ve eylemelere bakılarak hepsinin bir araya toparlanması sonucuna bakılarak anlam verilmektedir.

Rüyada oğlan bebek görmenin anlamı, güzel günler görmeye ve kısmetlerinin artmasına delalet eder. Kalpten geçen istek ve arzularının kısa süre içerisinde gerçekleşeceği manasına gelir. Rüyasında oğlan bebek gören kişi eğer bekar bir bayan ise, bu dönemde çok isteyeni olacağına ve evlendiği zamanda kocası tarafından çok sevileceğine tabir edilir. Aynı zamanda oğlan bebek rüyası kısa sürede hayırlı izdivaca yorumlanır. Rüyada görülen oğlan bebek huzurlu, gülen ve ağlamıyorsa, hanenin içerisine girecek olan hayırlı, sevinçli ve güzel haberlere, rızkının açılarak elinin bol paralar görerek ağız tadıyla yaşanılacağına işarettir. Ağlayan ve mızmızlanan oğlan bebek ise, geçici huzursuzluk ve kişinin bu durum karşısında agresif davranışlar sergileyeceğine tabir olur. Eğer hamile bayan rüyasında oğlan bebek görürse, vatana ve millete hayırlı evlat doğuracağı manasına gelir.