P

P harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “P” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada pizza yemek, gören kişinin fazla emek ve çaba harcamadan, fiziki olarak kendini fazla yıpratmadan, yormadan hayırlı şekilde elde edecek olduğu gelire işaret eder. Kazanılan para ile büyük işlere yönelmeye, başarılara adım atmaya tabir edilmektedir. Rüyada pizza yediğini görmek, aile içi ilişkilerin düzene girmesine, uzun süredir görüşülmeyen akrabalar ile tekrar bir araya gelmeye yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin yakın aile çevresi ile hoş sohbet olmasına, hal hatır sormaya tabir edilir. Güzel rızıklar ile rızıklanmaya, geçim derdine düşmeden hayatın rahat devam etmesine tabir edilir. Görülen bu rüya aynı zamanda yapılacak olan birikime, yarınlar için ayrılan paraya yorumlanır. Eski arkadaş ve dostlar ile görüşmeye, konuşmaya, geçirilecek güzel zamanlara işaret eder. Bazı tabircilere göre ise, haram kazanç üzerinden elde edilen servete de tabir edilir.

Rüyada para bulmak, gören kişinin hayatının güzelleşeceği anlamına gelmektedir. Bu rüya gerçek anlamına benzer şekilde tabir edilir ve rüya sahibinin maddi imkanlarının artacağına, kazancının çoğalacağına, yaşamına bolluğun, bereketin ve verimin hakim olacağına tabir edilir. Rüya sahibinin kısmetsizliğinin sona ereceğine, başarılarının artacağına ve bu sayede rahatının yerine geleceğine, geçim derdinin, çektiği tüm zahmetin ve çilenin de biteceğine işaret eder. Rüyada yerde para bulduğunu gören kişinin rüyanın tam aksine parası azalır demektir. Rüya sahibinin kendini zarara uğratmayacak ve maddi gücünü azaltmayacak şekilde bazı gereksinimleri için harcama yapacağına işaret eder.  Rüyada para bulmak ve harcamak, gören kişinin mali kaynakları kurur, bereketi kaçar ve nasibini başkalarına kaptırır demektir. Fazla ihmalkar davranmanın sonucunda, plansızlığın ve programsızlığın neticesinde eldeki imkanları tüketen rüya sahibinin eski zor günlerine geri döneceğine işaret eder.

Rüyada put görmek, iyi şekilde tabir edilmediği gibi, kötü şansa ve uğursuzluğa da işaret etmektedir. Yanlış yollara girildiğinin habercisi olan bu rüya, kişinin yalana açık olduğuna, başkalarının hayatına saygı duymadığı gibi, insanları kandırmakta yeis görmediğine de ifade eder ve bu hayatın terk edilmesi gerektiğini, Allah’tan mağfiret dileyerek, günahtan uzaklaşılması gerektiğini öğütler. Gidilen yolun kişiye pek çok felaket getireceğine, dinen pek çok günaha bulaşacağına ve telafisi zor hatalar nedeniyle geleceğini mahvedecek olan rüya sahibinin pek çok belayla uğraşmak zorunda kalacağına işaret eder. Yalancı, düzenbaz insanlarla işbirliği yapmak, Allah’a şirk koşmak veya dinden çıkmak anlamlarına da gelen rüya, musibetlerle dolu, hayırsız bir hayat yaşamanın, başa gelecek sıkıntıların da habercisidir. Değersiz insanlara aşırı ilgi gösterildiğine ve düşünmeden hareket edildiğine, kişinin çevresinin ahlaktan yoksun kimselerden oluştuğuna da dikkat çeker.

Rüyada paraşütle atlamak, rüya sahibinin başına gelecek olan bir tehlikeden yardımlar sayesine kurtulacağına veya iş yaşamında başına gelecek bazı belaları en az zararla kapatacağına işaret eder. Paraşütle atlamak, kendi isteği ile riskli işlere girişmeye işaret eder. Bu işler iş hayatında olabileceği gibi özel hayat ile de alakalı olabilmektedir. Rüyada paraşütle çok yüksek bir mesafeden atlayan kişi, büyük sorumluluklar alır veya altında kalkamayacağı işlere girişir demektir. Aynı zamanda bu rüya gören kişinin, büyük bir makamdan indirilmesine veya elindekinin kıymetini bilmediği için hayatındaki önemli şeylerden vazgeçmek zorunda kalmasına yorumlanmaktadır. Rüyada kısa mesafeden paraşütle atlamak az miktarda bir zarara işaretken, paraşütle atlayıp yere sağ salim inmek, rüya sahibinin başına gelecek kötülüklerden kurtulacağına, yara almadan her türlü zor durumu atlatacağına işaret eder.

Rüyada para çaldırmak, gören kişinin kendisine özel olan kişisel meselelerin başkaları tarafından duyulacağına işaret eder. rüya sahibi ne kadar içinde yaşamaya çalışırsa çalışsın yine bazı şeyleri dışa vurma zayıflığına düşecek ve aslında kendisine kalmasını istediği konularda kendi kendini istemeden de olsa ele verecek demektir. İstese de ketum olamayacak, içi dışı bir olan bir insanın varlığı ile tabir edilir.

Rüyada puro görmek, gören kişinin kötü ve zor günler geçireceğine ve tatsız haberler alarak üzüleceğine işaret eder. İş hayatı içinde karşılaşılacak bazı sorunlardan ve sıkıntılardan dolayı hayal kırıklığı yaşamaya, yaşanan olaylar yüzünden mutsuz olmaya, zarardan kurtulmak için borçlanmaya, kazanılan başarıları çekemeyen kişiler yüzünden elde bulunan işi kaybetmeye ve neredeyse umutsuz kalmaya işaret eder. Rüyada puro içtiğini görmek, aile bireylerini ve sevenleri endişeye düşürecek ve sıkıntıya sokacak çeşitli olaylar yaşanacağına, hileli bir işle karşılaşılacağına, büyük manevi zararlar yaşanacağına, çok uzun bir zamandan beri yapılan işte hiç beklenmedik şekilde maddi krize girileceğine ve bazı tartışmalar yaşanacağına işaret eder.

Rüyada porselen tabak görmek, gören kişi için sebat etme ve sabır içinde bulunmaya ve sağlam karakterde güçlü bir kişi olma anlamlarına gelmektedir. Porselen ağırdır ve yapı itibariyle de sağlamdır. Bu nedenle onunla ilgili rüya görmek, rüya sahibinin kişiliğinin ve karakterinin hakkında ipuçları vermektedir. Rüyada porselen satın almak, güçlü karakterli ve dirayetli bir kadınla evlenmeye veya uzun sürecek bir işe girmeye işaret eder. Rüyada porselen kırmak, iyi bir kişinin kalbini kırmaya veya suçsuz bir insana suç isnat etmeye işaret eder. Rüyada porselen bir tabağı elinde gören kişi, hiçbir zaman kaybolmayacak ve gittikçe de değerlenecek bir gelire veya mala sahip olur şeklinde yorumlanır.

Rüyada profesör görmek, gören kişinin kendisini çok mutlu edecek bazı haberler alacağına işaret eder. Bu rüya, rüyayı gören kişiden daha ziyade çevresindekilere, ailesine ya da yakın akrabalarına tabir edilir. Rüya sahibinin çevresinde meydana gelecek olan güzel gelişmelere ve kendisinin de bu gelişmelerden mutlu olacağına ve bu sayede kendi payına düşeni yaşayacağına işaret eder. Rüyada profesör olduğunu görmek, rüya sahibinin hayatı boyunca hayal kırıklığı yaşamayacağına, her işinden yana büyük başarılar elde edeceğine, meslek hayatında istediği noktaya geleceğine, hayatının zaferlerle dolu olacağına ve gönlünce bir yaşamı olacağına işaret eder.

Rüyada puro içmek, gören kişinin dertlerini, sıkıntı ve üzüntülerini içine attığına, kimseye kendini ve yüreğini açmadığına işaret eder. Rüya sahibi tabir yerindeyse kan kusup, kızılcık şerbeti içtim diyecek kadar cefakar kimse olarak tabir edilir. Rüya sahibinin ailesinde ve iş yerinde yaşadığı sorunları bir sır gibi sakladığına, mutsuzluğunun ve huzursuzluğunun kimse tarafından öğrenilmesini istemediğine ve bunu bir zayıflık olarak gördüğüne işaret eder. Rüyada puro içtiğini görmek, gören kişi bir takım sıkıntıların içine düşmüş ve bunu dışarıya belli etmemek için çaba harcıyor demektir. Bu durumun kendisine daha çok eziyet verdiğine işaret eder. Oysa kişi, derdini birileri ile paylaşsa belki derdine bulacak ya da rahat edecektir şeklinde yorumlanır.

Rüyada priz görmek, rüya sahibinin iş hayatında sergileyeceği performansı sayesinde büyük işlere imza atıp büyük paralar kazanacağına ve bu sayede mal mülk sahibi olarak gelecekte mutlu ve huzurlu yaşayacağına işaret eder. Aynı zamanda, hayırlı bir kısmet bularak hayatını onunla birleştireceğine ve sağlıklı, mutlu ve ferah günler geçireceğine tabir edilir.

www.ruyaninanlami.com