Y

Y harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “Y” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada yüzüne tükürmek, gören kişinini çileden çıkmasına sebep olacak, sinirlerine hakim olmakta zorluk çekeceği olaylar yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibi için bugünlerde meydana gelebilecek olan aksiliklerde olabildiğince sakin kalmasının sonradan pişman olacağı hareketlerden kaçınmasına yardımcı olacağına tabir edilir. Rüyada yüzüne tükürmek yakınlık duyulan kişilerden zarar ve kötülük görmeye yorumlanır. Dost, arkadaş veya yakın akrabalardan gelen üzücü hareketlerin, maddi olarak dolandırıcılığa uğramanın veya kullanılmanın tabiri olan bu rüya, kişinin güveninin kırılacağına ve kendisini yalnız hissedeceğine işaret eder. Utanılacak işler yapan kişiler ile karşılaşmak, bulunulan çevrede yanlış ilişkiler yaşamak ve kişilere sırt dönmek, yalan söyleyen kişileri ortaya çıkarmak anlamlarına geldiği  gibi, aynı zamanda kişinin dürüstlüğünden, doğruluğundan ödün vermeden yaşayacağına, koşullar ne olursa olsun hak yolunda ilerleyeceğine ve hem harama hem de günaha asla prim vermeyeceğine tabir edilir.

Rüyada yağmurda yürümek, gören kişinin yaşadığı dertlerinin ve çektiği sıkıntılarının verdiği ağırlıktan kurtulacağına, esenliğe ve gönül hoşluğuna kavuşmaya, rahatlamaya, eğlenmeye, gülmeye, mutluluk içinde yaşamaya, çocuklar gibi şen olmaya ve sonunda zevki sefa sürmeye işaret eder. Rüya sahibinin aradığı huzuru, başarıyı ve şifayı mutlaka bulacağına, kalan ömrünü de sağlıklı ve güzel geçireceğine tabir edilmektedir.

Rüyada yalın ayak gezmek, olumsuz şekilde tabir edilir. Rüya sahibinin kurulu düzenin ve yolunda giden işlerinin bozulacağına, şansının ve kısmetinin kapanacağına, elinin darlığa düşeceğine ve hak ettiklerinin karşılığını alamayacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin çözümüne bir türlü ulaşamayacağı bu nedenle hem umutlarını yitireceği hem de mutsuz ve karamsar olacağı sorunlarla karşılaşacağına, kendisini çaresiz hissedeceğine tabir edilir. Rüya sahibinin içinden çıkmayacağı bazı problemler yaşayacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada yakışıklı erkek görmek, gören kişinin çok sevineceği bir haber alacağına işaret eder. Rüya sahibinin hakkı ile kazanacağı itibara ve saygınlığa tabir edilir. Rüyasında tanımadığı yakışıklı bir erkek görmek, gören kişinin yaşayacağı bir iş değişikliğine ya da karşısına çıkacak yeni bir iş teklifi olarak tabir edilir. Genel anlamıyla rüyada yakışıklı erkek görmek hayırlara yorumlanmaktadır. Güzel haber, sevinç ve müjdeye de işaret eden yakışıklı erkek rüyaları, rüya sahibinin erkek ya da bayan olmasına göre de farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bekar bir bayanın rüyasında yakışıklı erkek görmesi, hayırlı ve inançlı bir talibe, bekar erkeğin bu rüyayı görmesi ise, sağlıklı bir hayat sürmeye tabir edilir. Rüyada yakışıklı bir erkekle konuştuğunu görmek, malın ve rızkın çoğalacağına, ticari yönden atılacak adımların hayırlı olacağına işaret eder.

Rüyada yağmurluk görmek, özellikle iş hayatına dair bilgiler verir ve rüya sahibinin karşılaştığı riskleri azaltmak için çalışmalarına yoğunluk vereceği bir döneme gireceğine, bu risklerin olumsuz sonuçlarından korunabilmek için şimdiden önlemler almaya başlayacağına işaret eder. Akıl, mantık ve sağduyuyla hareket etmenin neticesini her açıdan almak, başarıdan başarıya koşmak şeklinde de yorumlanmaktadır. İş konusunda bugüne kadar yeteneklerini ortaya koyamamış kişilerin iyi bir fırsat yakalayacaklarına ve hem işlerinde ilerleyeceklerine, hem de rızıklarının, nimetlerinin eskiye oranla çok daha fazla artacağına işaret eder. Yağmurluk, kötülüklerden, iftiradan ve haksızlıklardan korunmak, başkalarına açık vermeden yaşamak ve her daim onurlu hareket etmek anlamlarına da gelir. Mevcut mal varlığının korunacağına, mali sıkıntılar yaşayanların yakın zamanda eski durumlarına kavuşacaklarına tabir edilir.

Rüyada yakın arkadaş görmek, hayırlara sebep olacak tanışmalar yaşanacağına, rüya sahibinin kendisinden yaşça büyük, nüfuzlu biri tarafından himaye altına alınacağına, isteklerine ve emellerine kavuşmak konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeyeceğine işaret eder. Gerçek hayatta da yakın bir arkadaşını rüyada görmek, o kişi ile uzun yıllar dayanışma içinde olacağına ve o kimsenin sayesinde pek çok sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder. Allah sevgisiyle dolu olan rüya sahibinin, ailesine olduğu kadar, diğer insanlara ve canlılara da aynı özeni, ilgiyi ve merhameti gösterdiğine tabir edilir. Kişi sevmediği birini rüyasında yakın arkadaşıymış gibi görüyorsa, gerçek hayatta da biri tarafından kandırılacak olmaya, duygularıyla oynayacak karşı cinsten biriyle tanışacağına ve üzülmesine neden olacak gelişmeler yüzünden moralinin bozulacağına işaret eder.

Rüyada yunus balığı görmek kısmet olarak yorumlanır. Rüyasında yunus balığı gören kişi hayatta büyük kazanç kapıları ve iş fırsatları elde edecek bu sayede hiç yokluğa ve darlığa düşmeyecek demektir. Rüyasında yunus balığı gören kişinin gerek aşk hayatı, gerek iş hayatı her daim yolunda gidecek, mutlu ilişkiler yaşayacak, işlerinde de her daim başarı kazanacaktır şeklinde yorumlanır. Rüyada yunus balığı gören kişi hem hırslı hem de çok azimlidir, kişi bu azmi ve inancı sayesinde istediği her hedefe zaferle ulaşacaktır. Yunus balığı genel olarak çok iyidir, rüya sahibinin tüm endişe, kuruntu ve şüphelerinden kurtulacağı, hastaysa sağlığına kavuşacağı, işsizse iş kuracağı ya da bir işe gireceği şeklinde tabir edilir. Bazı rüya tabirlerine göre yunus balığı sadet içinde geçecek olan hayata işaret eder.

Rüyada yüzük atmak, gören kişinin çok yakında hayırlı olmayacak bir ilişkiye girmesine, evlenmekten vazgeçmeye veya uzun süren bir ilişkiyi noktalamaya işaret eder. Rüyada yüzük atıp sevdiği kişiden ayrıldığını gören kişi, gerçek hayatta da bir ayrılık yaşar demektir. Bu rüya bazen de bir yolculuğa çıkmaya ve gidilen o yere yerleşmeye tabir edilir. Rüyada yüzük atıp evlilikten dönen kişi, önemli bir işi terk eder ve girmeye niyetlendiği bir işten vazgeçer demektir. Rüyada altın yüzük atmak zarar etmeye ve sıkıntı yaşamaya; gümüş yüzük atmak ise, özellikle çalışma hayatında çeşitli başarılar elde etmeye işaret eder.

Rüyada yüzünde sivilce görmek, gören kişinin hızlı bir şekilde elde edeceği mala, paraya ve başarıya işaret eder. Sivilce genellikle zindelik ve sağlığa; maddi anlamda sıkıntılardan kurtulmaya ve isteklerin gerçekleşmesine tabir edilir. Vücutta çıkan şeyler genellikle hayra yorumlanmaktadır. Bu nedenle yüzünde veya vücudunda sivilce çıktığını gören kişi gerçek hayatında birçok hayra ulaşır demektir. Rüyada sivilcesini sıktığını gören kişi zengin olur. Böyle bir rüya sevinmeye, mutluluğa, kişinin alacağı güzel bir habere ve huzurlu bir yaşama işaret eder. Rüyada yüzünün sivilcelerle dolduğunu gören kişi, öz güvenini kaybederek kendisine karşı olumsuz yargılar geliştirir şeklinde tabir edilir.

Rüyada yanaktan öpmek, sevgi ve saygıya, duygusal muhabbete, kadın erkek arasındaki ilişkiye, insani iletişime, kişinin yaşayacağı mutlu anlara işaret eder. Rüyada eşin rüya sahibini yanaktan öpmesi, kişiye olan sevgisinin artacağına veya ondan göreceği maddi bir faydaya işaret eder. Rüyada tanımadığı birisinin öpmek ise, hiç beklenmeyen bir yerden gelecek olan yardım veya paradır. Rüyada çocuğun gören kişiyi yanaktan öpmesi, ileriki yıllarda çok başarılı olup, büyük bir isme sahip olmaya ve kişiye yardım etmesine; annesinin öpmesi, uzun ömürlü olmaya, sıkıntılardan kurulmaya; kardeşin öpmesi ise, birlikte yapılacak önemli bir işe veya bekarsa evliliğe yorumlanır. Rüyada yanaktan öpen kişi rüya sahibine namahrem olan birisi ise ya onun ailesinin vereceği maddi olanaklara ya da günah işlemeye işaret eder.

www.ruyaninanlami.com