Y

Y harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “Y” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada yuva görmek, tedirgin geçen günlerin sonunda rüya sahibinin yeniden güven duyacağı bir ortam içinde olacağına, özellikle hayati tehlike arz eden durumlardan sıyrılarak eski rahat günlerine kavuşacağına işaret eder. Yuva gören kimseler eski dostluklarıyla temasa geçer ve geçmişte kalan anılarını canlandıracağı ortamlarda bulunurlar demektir. Bekar kimseler için kalabalık bir aileye mensup olmak ya da böyle bir aileye sahip biri ile hayat arkadaşı olmak anlamına gelmektedir. Çok sayıda çocuk sahibi olmak şeklinde de yorumlanabilen bu rüya, huzurlu beraberlikleri ve aile içinde süregelen mutluluğu, sevgi ve dayanışmayı da işaret eder. Gören kişinin maddi, manevi ve sosyal olarak her istediğini elde ettiğine, huzurunu bozacak olaylardan bundan sonra tamamen uzak kalacağına da işaret eder.

Rüyada yürüyüş görmek, umutlu bir bekleyişin, şartların zorluğuna karşı yılmadan hareket edileceğinin, hayal edilen yaşama yakın gelecekte kavuşulacağının işaretidir. Zorluklara karşı göğüs geren rüya sahibinin zaman zaman inatçı tutumu nedeni ile zor zamanlar yaşayacağının, kararlarında başkalarının fikirlerini almadan hareket etmesinin de isteklerine ulaşmakta zorlanmasına sebep olacağının işaretidir. Yalnız başına yürüyüş yaptığını gören kişiler kimseden destek almadan hareket ederek kendi hayatlarına yön verecek gelişmeleri değerlendirir ve seçim yaparak hareket ederler demektir. Etki altında kalmadan bir yola girileceğinin, aile kurarken de, işe girerken de tamamen kendi isteklerine göre karar alınacağına işaret eder.

Rüyada yürüyen merdiven görmek, rüya sahibi yürüyen merdivende yukarı doğru çıkıyorsa yükselmeye ve işinde başarılı olmaya işaret eder. Yürüyen merdiven genellikle kişinin iş yaşamındaki istikrarını veya hayatta izleyeceği rotayı göstermektedir. Aşağıya doğru giden yürüyen merdiven ise başarısızlığa, rüya sahibinin bazı işlerinden beklediği sonucu alamamasına işaret eder. Rüyada yürüyen merdivenin bozulması gören kişinin çalışmalarıyla durgun bir döneme girmesine ve beklentilerinin karşılanmamasına dalalet eder. Rüyada yürüyen merdivenin altından geçmek önemli bir fırsatı rüya sahibinin değerlendiremeyeceği anlamına gelmektedir. Rüyasında yürüyen bir merdivenin üzerinde bulunan kişi, güçlü ve dirayetli bir dost edinir demektir. Rüyada yürüyen merdiveni tamir etmek, önemli bir sorunun çözüleceğine ve rüya sahibinin eline geçecek güce işaretken, yürüyen merdivenin gökyüzüne çıktığını görmek ise çok büyük bir başarı gösterip, makam elde etmeye, bazen de manevi anlamda derecenin yükselmesine işarettir.

Rüyada yüzünde yara görmek, çeşitli nimetler elde etmeye işaret eder. Yüzde görülen fazlalıklar genellikle hayra yorumlanmaktadır. Bu nedenle böyle bir rüya gören kişi, hem maddi hem de manevi rızıklara, nimetlere kavuşur. Rüyada yüzde görülen yara ne kadar büyükse ulaşılacak nimet ve menfaat de o kadar büyük olmaktadır. Rüyasında yüzünün yara ile kaplandığını gören kişi, büyük bir ganimete ve mala sahip olur. Rüyada yüzdeki yaradan irin, kan gibi sıvıların aktığını görmek, her anlamda zenginliğe, açılacak kısmetlere, maddi manevi güzelliklere işaret etmektedir.

Rüyada yağmur görmek, hayırlara işaret eder. Rüyanın görüldüğü yere ve yağmurla birlikte görülen objelere göre yorum değişse de genel olarak yağmur zenginliğe ve güzelliğe işaret eder. Rüyada yağmur çok şiddetli değilse, yani keyiflendirecek şekilde yağıyorsa bu bol rızka, bol kazanca ve bol ürüne işaret eder. Yağmurun hane içine yağması iyiye yorumlanmaz. Eğer yağmur hane içine yağıyorsa bu rüya sahibinin maddi bir kaybı olacağına ve onu sıkıntıya sokacağına işaret eder ve bazen de hane içine yağan yağmur, o ev halkının yaşayacağı sıkıntıya işaret eder. Bazen yağmur rüyada bir engel olarak da yorumlanabilir. Bir yolcunun yolundan geri kalmasına ve o yolu gidemeyişine işaret eder. Eğer yağmur bir felakete neden olacak şekilde yağıyor ve taş üstünde taş bırakmıyorsa bu yağmurun yağdığı o bölgede oluşacak kötülüğe işaret eder. Rüyada görülen yağmur tek bir yere değil de rüyada görülen yerin tamamına yağıyorsa bu hayır gelmeyeceği düşünülen bir işin bir anda olumlu yönde gelişme göstereceğine işaret eder.

Rüyada yabancı para görmek, rüya sahibinin hoşuna gitmeyecek laf, söz ve hakkında çıkacak dedikodulara işaret eder. Bazen kişinin sıkıntı yaratan davranışlarına da işaret eden yabancı para rüyası, sıra dışı bir olayla karşı karşıya kalınacağının da habercisidir. Rüyada yabancı para bazı rüya tabircilerine göre elde edilecek yüksek kazanç ve iş konusunda beklenmedik bir gelir elde edileceğine yorumlamaktadırlar. Rüyada yabancı para harcadığını görmek, rüya sahibinin tanımadığı ve ummadığı birinden sıkışık bir zamandayken alacağı yardıma işaret eder.

Rüyada yalın ayak yürümek, bazen iyi şekilde bazen de kötü şekilde tabir edilir. Bazı rüya tabirlerine göre yalın ayak yürümek, hastalıklardan ve huzursuzluktan kurtulmaya, şüphelerden, korku ve kuruntulardan da arınmaya işaret eder. Kişi büyük bir ruh dinginliğine ve iç huzura kavuşur demektir. Bazı rüya tabirleri ise bunun tam tersi şekilde yorum yapılmaktadır. Sağlık sorunları yaşanacağına, kişinin hem maddi hem de manevi olarak büyük sıkıntılara düşeceğine işaret etmektedir.

Rüyada yabancı dil konuşmak, rüya sahibinin eline geçen fırsatları iyi değerlendirerek çok iyi yerlere gelmesine, devlet kapısında iş tutmaya ve yaşanılan ülkede çok büyük bir üne kavuşmaya delalettir. Ortaya koyduğu eserlerle herkesin beğenisini kazandığını, çok konuştuğu ve çok büyük işlere imza atmış bir sanatçı ya da girişimleriyle ülke genelinin sevdiği ve saydığı bir devlet adamı olunacağını işaret eder.

Rüyada yama görmek, sağlık konusunda tedirginliğe sebep olan bir durumun aydınlığa kavuşması sayesinde iş hayatına geri dönüleceğine, büyük atılımlar gerçekleştirileceğine, büyük miktarda kazanç elde edileceğine, aile hayatında da çok huzurlu ve mutlu olunacağına, rızkın günden güne çoğalacağına, bolluk ve bereket içinde geçecek olan bir döneme girileceğine, huzurlu ve rahat bir hayat yaşanacağına ve hayırlı bir kısmetle nikah masasına oturulacağına işaret eder.

Rüyada yengeç görmek, gören kişinin hayatında bir süre bazı belirsizlikler ve karmaşalar yaşanacak dolayısıyla bu da rüya sahibinde kafa karışıklığı yaratacak demektir. Rüyada yengeç görmek özel hayatla da tabir edilir. Kişinin evliliğinde ya da ilişkisinde bazı fikir ayrılıkları ve anlaşmazlıklar yaşanacağı şeklinde yorum yapılır. Rüyada yengeç sert mizaçlı, inatçı, dediğim dedik ve mesafeli birine ve bu kişiyle yaşanılacak sorunlara işaret eder. Rüyada yengeç görmek aynı zamanda kazancın artması kişinin zengin olması şeklinde yorumlanır. Rüyada yengeç kendi burcuyla da tabir edilir. Yani yengeç burcundan olan birine işaret ettiği gibi pinti, haris, öküz altında buzağı arayan, kimseye inanmayan ve güvenmeyen birinin varlığı ile de tabir edilebilir.