T

T harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “T” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada taksici görmek, hayırlı ve güzel şekilde tabir edilir. Rüyayı gören kişinin yakın bir zaman içinde çok büyük atılımlar gerçekleştirileceğine, sorunların kısa süre içinde ortadan kalkacağına, sıkıntılı ve zor durumlardan kurtulacağına, atacağı doğru adımlar sayesinde mutluluğa kavuşacağına, zarar edilen çalışmaların kazanç getirir hale geleceğine, sevilen kişiler ile büyük bir ortaklık kurulacağına, hayırlı ve sevinçli haberler alınacağına ve bu haberler sayesinde iş hayatına yeni bir yön verileceğine işaret eder.

Rüyada takla görmek, gören kişinin hiç hesapta yokken yapacağı değişikliklere işaret ettiği gibi, kişinin başına gelen bazı sorunlar nedeniyle fikir değiştirmesi, planlarını yeniden düzenlemesi anlamlarına da gelmektedir. Rüyasında takla gören kişi, genç biriyse iş konusunda karar vermekte zorluk çektiğinden dolayı pek çok farklı işe girer ancak başarılı olamaz demektir. Genç bayanlar için evlilik konusunda duygulardan emin olamamak, kalbine hitap eden ve hayatını geçirecek kadar güven duyduğu birini bulamamak şeklinde tabir edilir. İşlerin ters gitmeye başlamasına, aksiliklerin kişinin yakasını bırakmayacağına ve atılan her adımda beklenen pozitif sonuçlara ulaşmakta zorluk çekileceğine de işaret etmektedir.

Rüyada görülen takı, çeşitli anlamlar ile tabir edilebilir. Bu durumda rüyanın içeriğini en iyi şekilde analiz etmek çok önemlidir. Rüyada takı görmek tüm büyük rüya yorumcuları tarafından oldukça olumlu bir şekilde yorumlanmıştır. Rüya sahibinin rüyasında takı görmesi yakın zamanda eline bol miktarda para geçeceğine işaret eder. Kişi eğer fakirse zenginleşecektir. Genel olarak kazanılan ya da kazanılacak olan mal mülk ile ilgili bir rüya olarak tabir edilmektedir. Aynı zamanda kazanılacak saygınlığının ve makamında bir işareti olarak ifade edilir.

Rüyada taksiye binmek, gören kişinin iş hayatı ya da eğitim hayatı ile ilgili hayırlı bir iş yapmak için uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkacağına, bu yolculuğun dönüşünde çok hayırlı ve güzel işler gerçekleştireceğine, çok büyük kazançlar ve başarılar elde edeceğine ve sorunlarından ve sıkıntılarından kısa bir zaman içinde herhangi bir sorun yaşamadan kurtulacağına işaret eder. Rüyada taksiye bindiğini görmek, rüya sahibinin iş hayatında ya da eğitim hayatındaki sorunlara çözüm bulmak için, çok uzak ve pek bilmediği bir yere bir yolculuk yapacağına, bu yolculuktan döndüğünde hem rahat bir kafa ile yeni ve çok büyük projelere gireceğine hem de ruhen ve bedenen daha gelişmiş bir insan olarak hayatı daha farklı bir gözle göreceğine tabir edilir.

Rüyada takunya görmek, gören kişinin yaşayacağı güzel olaylara işaret eder. Uzun zaman önce girilmiş olan ancak karşılaşılan kötü durumlardan dolayı bir türlü düze çıkarılamayan bir işte çok hayırlı adımlar atılacağına, refaha erileceğine, uzun yıllardan beri hayali kurulan her şeye kavuşulacağına, üzüntülerin sona ereceğine, kavgaların biteceğine, büyük bir rahatlığa erilecek bir çalışma gerçekleştirileceğine ve mal mülk sahibi olunacağına tabir edilir.

Rüyada tv görmek, gören kişinin dini konulardan uzaklaştığına işaret eder. Rüya sahibi para kazanma hırsına kapılır ve dünyevi konularla fazla ilgileneceğine tabir edilir. Rahat yaşamak isteyen kişilerin zaman zaman boylarını aşan işlere girişerek hem zaman kaybedeceklerine, hem de çevreleri tarafından alay edileceklerine yorumlanır. Kişinin kendisi ile ilgilenmekten ve kendisini düşünmekten ailesine yardım edemeyeceğine, sevdiği kişilerle konuşurken onları dinlemediğine ve bu nedenle yalnız kalacağına işaret eder.

Rüyada turşu yemek, gören kişinin iş hayatında gerçekleştireceği çalışmalar sayesinde çok büyük başarılar elde edileceğine, bu başarıların dikkat çekmesi sayesinde farkı yerlerden farklı teklifler alacağına, bu kişinin aldığı teklifleri gözden geçirmesine ve kendisine en uygun teklifi değerlendirerek durumunu kontrol edeceğine ve çok para kazanacağına işaret eder.

Rüyada tuz yemek, hayırlara yorumlanır ve genellikle rüya sahibinin evinde her zaman bereket olacağına, sofraların zenginliğine, kişinin kendisi ve ailesi ile hiçbir şekilde maddi açıdan dara düşmeyeceğine, çok zengin olmasa dahi kimseye el açmadan ömrünü tamamlayabileceğine işaret eder. Genellikle rüya sahibinin rızkını kazanmak konusunda sıkıntı çekmeyeceğine, iş bulmak veya çalıştığı işte hakkını almak konusunda herhangi bir derdi olmayacağına, sağlık açısından da ufak tefek rahatsızlıklar dışında kişiyi üzecek gelişmeler olmayacağına tabir edilir. Tuz yemek kişinin kısmet açısından yaşayacağı bolluğa da tabir edilir ki özellikle bekar bayanların çok fazla isteyeni olacağına işaret eder.

Rüyada tuvalet taşması, gören kişinin aile bireylerinden birinin yol açtığı sorunlardan kurtulmaya, kişinin duygusal hayatında yaşadığı karmaşıklıklardan sıyrılıp, mutluluğu yakalayacağına işaret eder. Aynı zamanda rüyada tuvaletin taşması gören kişinin eline çok yüklü bir miktarda para geçeceğine, mal ve mülk sahibi olacağına ve servet sahibi olmaya tabir edilir. Rüyada tuvalet taşması maddi anlamda yaşanan sıkıntılardan kurtulmaya ve servet sahibi olmaya işaret etmektedir.

Rüyada tahin görmek, hayırlara işaret etmez. Rüyayı gören kişinin, yaptığı işlere ve kazandığı paraya haramın karıştığına, rüya sahibinin boğazından haram lokma geçtiğine ve Allah katında günahkar biri olduğunu işaret eder. Aynı zamanda, Allah yolundan ayrılmış, kötü işlere bulaşmış, kötü yola sapmış ve haramı helale tercih etmiş bir kişinin varlığına tabir edilir.