G

G harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “G” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada Güneş tutulması görmek, gören kişinin yakın bir zaman içinde alacağı bir ölüm haberinin olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin bir yakının önce hastalanmasına sonra da ölmesine tabir edilir.  Rüya sahibinin yaşayacağı zor günlere ve stresli olacağı bir döneme gireceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin ve ailesinin üzücü olaylar yaşamalarına ve rüya sahibinin kendisini zor toparlamasına yorumlanır. Başka bir tabire göre de, bu rüyayı gören kişi bir mülk ya da büyük bir mirasa sahip olur demektir.

Rüyada geniş ev görmek, gören kişinin ferahlayacak olmasına, mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğine işaret eder. Rüyada bu geniş ev içinde rüya sabinin oturduğunu görmesi ise yaşadığı bazı sıkıntılarının sona ereceğine ve dertlerinden kurtulup refaha ereceğine tabir edilir. Rüya sahibinin her türlü dertten sıyrılarak son derece sevinçli ve mutlu olacağı günlerin yakın zamanda yaşanacağına işaret etmektedir. Rüyada geniş ev görmek, gören kişinin içinde bulunduğu hal üzere yorumlanmaktadır. Geniş ev gören kişi eğer bir derde müptela olmuşsa o dertten kurtulur demektir. Böyle bir evde oturduğunu gören kişinin dünya hali de düzelir ve ferahlığa kavuşur şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada gazino görmek, gören kişinin iş hayatında rahatlaması ve eline geçen düzenli gelirin artması ile rehavete kapılmasına, zevk ve eğlenceye fazlaca düşkün olmasıyla ailesini ihmal etmesine işaret eder. Rüyasında gazino gören kişiler hayatın nimetlerinden yararlanmak için her türlü fırsata hemen sahip olmak isterler ve çoğu zaman ellerindekilerin kıymetini bilemezler. Düzenli yaşamını riske atacak girişimlerde bulunacak olan rüya sahibinin yakın arkadaş ve aile çevresi tarafından ikaz edilmesine de tabir edilir. Kısa süren bir yanlıştan dönmek, yeniden eski hayat düzenine kavuşmak ve geçici de olsa çapkınlık yapmak ve evli olanlar için bu sebepten ötürü eşiyle arasında sorunlar yaşanacak olması şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada gazoz görmek, gören kişinin ikili ilişkilerinde sorumsuzca davranacağına ve bu yüzden nişan veya söz atmak durumunda kalınacağına işaret eder. Rüyasında gazoz gören kişiler evli ise, eşini aldatır veya hovardalık yapacak ortamlar içine girer demektir. Güvensizliğe işaret eden bu rüya özel hayatta dikiş tutturamamanın, kişinin ilişkilerini ciddiye almaması yüzünden kendisine değer veren ve seven kimseleri de kısa süre içinde kaybedeceğine işarettir. Rüya sahibinin her şeyi fazla abartmasından dolayı iş yerinde de sorunlar yaşamasına, kendisine söylenen sözleri başkalarına da iletmesi ve yalan yanlış şeyler eklemesi ile de başkalarının arasını açmasına yorumlanır. Gazoz görmek yaşının ağırlığına uygun yaşamamak, olgunlaşamamak ve çocukça hareket etmek yüzünden hayatındaki insanların gözünde değersiz hale gelmek anlamlarına gelmektedir.

Rüyada güzel kadın görmek, rüya sahibi için daima hayır ve ferahlığa tabir edilir. Bu rüya gören kişinin hayatı boyunca rahat olacağı anlamına gelmektedir. Rüyasında güzel kadın gören kişi gelip geçici bir ganimet elde eder demektir. Hasta olan bir insan rüyasında güzel bir kadınla bir arada bulunduğunu görse hastalığından kurtulur ve iyileşir. Rüyada güzel kadınla konuşmak ve hoşça vakit geçirirmek bol rızıklı, bereketli bir sene geçirmeye işaret eder.

Rüyada güverte görmek, birbirinden farklı pek çok anlama sahiptir. Rüyanın diğer bölümlerinin, olaylarının da yoruma dahil edilmesi gerekmektedir. Bir aile, akraba ziyareti yapılacağına ve yola çıkılacağına işaret eden bu rüya, hasretlik çekilecek bir döneme ve sonrasında sevilen kimselerle kavuşulacağına da işaret eder. Ticaret yapanların gelecek planlarında değişiklik yapmadan yollarına devam etmeleri halinde istedikleri sonuca ulaşacaklarını müjdeler ve uzaktan gelecek iyi bir haberi ifade eder. Güvertede oturan insanlar görmek kişinin özgürlüğünü kazanmak, rüşdünü ispat etmek için bazı sınavlardan geçeceğine, bu dönem içinde kendisine dost olanları daha iyi göreceğine işaret eder. Güverte gören kişinin oğlu olur ve evliliğinde karşılıklı saygıya dayalı bir ilişki söz konusudur. Alınacak bazı kararlar rüya sahibini geriye götürse de ilerleyen dönemlerde bu kararlar daha iyi bir sıçrama yapabilme imkanı yaratacak demektir.

Rüyada güzel koku görmek, gören kişinin yaptığı iyilikler, insanlara duyduğu saygı ve yardımlarından dolayı herkes tarafından sevilen sayılan ve sözü dinlenen biri olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin, sosyal hayatta tanıştığı iyi ve anlayışlı bir kısmetle hayatını birleştirmesine ve uzun zamandan beri çok istediği bir bebeğe kavuşmasına tabir edilir. Rüyada güzel koku duyan kişinin, çok fazla zamandır beklediği hayırlı bir haberin gelmesine ve bu haber üzerine hacca gitmek için hazırlıklara başlamasına ve en kısa zamanda da hacca gitmesine işaret eder. Aynı zamanda, kazanılan dünyalıkla iyi ve huzurlu bir ömür geçirmeye işaret eder.

Rüyada gelinlik bakmak, gören kişinin yakın bir zaman içerisinde dünya evine gireceğine, yuva kuracağına veya yalnızsa yakında kendisine uygun bir kişi ile birlikte olmasına ve bir sevgili bulmasına işaret eder. Gelinlik bazen de geleceğe ve dünya hayatına yorumlanır. Beyaz ve güzel bir gelinliğe bakan kişinin parlak ve güzel bir geleceği olur demektir. Eski ve yırtık bir gelinliğe bakmak ise bazı konularda rüya sahibinin işlerinin rast gitmeyeceğine ve kafasını karıştıracak durumlarla karşılaşacağına yorumlanmaktadır. Rüyada gelinlik bakıp onu satın alan kişinin güzel ve tam istediği gibi bir hayatı olur. Gelinlikle gezmek, arzu ve isteklerin gerçekleşmesine ve muradına ermeye; gelinlik satan kişiyi görmek ise insanlara iyilik eden ve zor durumda yanlarında olan iyi yürekli bir kişiye işaret eder.

Rüyada güzelleştiğini görmek, gören kişinin iş hayatı ve aile hayatı ile ilgili olarak uzun yıllardan beri kurduğu hayallere ve istediği her şeye yeteri kadar sabır göstererek kavuşacağına ve bu sayede çok büyük bir mutluluğa sahip olacağına hem de başka insanların mutlu olmasını sağlayacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin iş hayatı içinde ortaya koyduğu çalışmalar ve bu çalışmalar sayesinde elde ettiği başarılar yüzünden bazı insanlar tarafından kıskanıldığına ve bu kişilerden gelecek kötülüklere karşı çok dikkat etmesi gerektiğine tabir edilir.

Rüyada gezegen görmek, gören kişinin yaşadıklarından ders çıkaracağına, bir kere yaptığı hataya bir daha yapmayacağına, hayatı boyunca hep düşünerek, kendini garantiye alarak harekete edeceğine işaret eder. Ağır başlılığa, oturmayı, kalkmayı ve konuşmayı bilmeye, egolarından, toyluğundan, gençlik heveslerinden arınmaya tabir edilir. Rüyayı gören kişinin üç düşünüp bir konuşacak kadar incelik sahibi olması anlamına gelir. Rüyada gezegen görmek, ilim irfan sahibi olmaya, insanlara öğüt verecek kadar ehil kişi haline gelmeye yorumlanır.