C-Ç

C ve Ç harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “C ve Ç” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada çürük yumurta görmek, rüyayı gören kişinin yakın geçmiş zamanda yapmış olduğu bir hatanın hiç ummadığı bir anda karşısına çıkacağına ve kendisini kıskanan kişiler tarafından yüzüne vurulacağına işaret eder. Kişinin düşeceği bu zor durum yüzünden keyfinin kaçacağına yorumlanır. Aynı zamanda aile üyelerinin de etkileyecek bazı olumsuz haberler almaya tabir edilen bu rüya, gören kişinin bir süre moralsiz olacağına da işaret etmektedir. Kendisinden kaynaklanmayan bir hata sonucunda ev içi huzursuzluk ve gerginliklerin yaşanmasıyla beraber nahoş konuşmaların yapılacağına işaret eder. Rüyada çürük yumurta görmek, kişinin aile bireylerinden biri ile kavga ve kırgınlıklar yaşayacağına yorumlanır. Kişinin bu dönemde sevdiklerini kırmaması için olabildiğince uzak durması, kendine hakim olması ve öfkesini kontrol altına alması gerekmektedir. Rüyada çürük yumurta görmek, bir çok farklı şekilde tabir edilmiş olup bazen de aile içerisinde bir kişinin verdiği zarar ve ziyana işaret etmektedir. Bazen de bu rüya yaşanılan sağlık sorunlarına tabir edilir. Birden fazla çürük yumurta görmek, kişinin çevresinde olan kişilerin birden fazlasının güvenilmez olduğuna tabir edilir. Sır verirken veya ortak iş yaparken çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Rüyada cam batması görmek, gören kişiyi çok üzecek bir sözün işitileceğine tabir edilir. Bir tartışma esnasında sevilen kişiden hiç beklenmeyen, ağır içerikli sözler veya hakaretler duymaya ve bu yüzden kalp kırıklığı yaşamaya işaret etmektedir. Maddi anlamda herhangi bir sıkıntı çekmeyen rüya sahibinin bu dönemde ruhsal olarak kendisini iyi hissetmeyeceğine, sevdiği insanlar ile arasında soğuk rüzgarlar eseceğine, can ciğer olduğu kişilerle kavgalar ve küskünlükler yaşanacağına da işaret eder. Eski dostların düşman olmaya, en yakındaki insanların ihanetine uğramaya ve kendini toplumdan, sosyal ortamlardan soyutlamaya yorumlanan bu rüya, yaşanacak olumsuzluklardan sonra kişinin tüm çevresini yeni baştan düzenleyeceğine, bazı kişileri ölene kadar hayatından çıkaracağına tabir edilir. Cam batması aile içinde herkesin farklı telden çaldığına, kimsenin rüya sahibini dinlemediği gibi, onun dertleriyle de ilgilenmediğine de işaret etmektedir.

Rüyada çekmece görmek, gören kişinin etrafında olan kişilerin çoğalacağına işaret eder. Rüya sahibinin yeni insanlarla tanışacağına ve çevresinin genişleyeceğine tabir edilir. Bu kişiler, rüya sahibi için gerçek dostlar olup, zor gününde yanında olacaklar ve ona destek olacaklardır. Ömür boyu sürecek ve kalıcı dostlukları ile var olacaklarına tabir edilir. Rüyada çekmece görmek, güzel bir rüyadır. Hayat boyu devam edecek mutlu birlikteliklere, gerçek aşklara, sevgi ve tutkuyla birbirine bağlanacak olan kişilere işaret eder.

Rüyada ceset görmek,  rüya sahibi için hayırlı olmayan olayların yaşanacağına işaret eder. Rüyasında ceset gören kişi büyük üzüntüler yaşayacak, alacağı bir haber sonrasında kederlere boğulacak ve kalbinde ömür boyu acısı hiç sonlanmayacak kayıplar yaşayacak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada ceset görmek çok zor durumda olduğu için desteğe ihtiyacı olan bir kişinin varlığına da işaret eder. Bazen de evdeki hesabın çarşıya uymamasına yani rüya sahibinin hayatının ve işlerinin planladığı yönde ilerlememesine bu nedenle de zor duruma düşmesine tabir edilir. Rüyada ceset gören kişi için hayatının en zor günlerinin kendisini beklediği yorumu yapılmaktadır.

Rüyada çamaşır durulamak, derdi tasayı bir kenara atıp hayatını yaşamak anlamına gelir ve gören kişilerin elini eteğini işten çekmelerine, emekli olmalarına, işlerini evlatlarına devredeceklerine, bundan sonrasında sorumluluklarını azaltarak, sevdikleri insanlarla birlikte zaman geçireceklerine tabir edilir. Bu rüya, bir işte sorun yaşayan, kendi hatası yüzünden uzun zamandır vicdan azabı çeken kimselerin, hatalarını telafi edecekleri bir fırsat yakalayacaklarına ve işlerini düzelterek yeniden moral bulacaklarına, güç kazanacaklarına yorumlanır. Rüyada çamaşır yıkamak kurtulmak istenen bir duruma da işaret eder ve özellikle geçmişten gelen, kişiyi her zaman rahatsız eden bir hatanın örtbas edilmesi, unutturulmaya çalışması için uğraş verildiğine işaret eder. Başarısızlıklardan sonra kişinin değişeceğine, daha mütevazi bir kişilik sergileyeceğine, aldığı derslerden sonra hayatına farklı bir yön vermeye başlayacağına da tabir eder.

Rüyada camekan görmek, gören kişinin uzun zamandan beri birlikte olduğu bir kişi ile yakın bir zaman içinde evleneceğine, bu sayede sıkıntılarını büyük oranda atlatacağına, epey zamandan beri hayalini kurduğu bir şeye kavuşacağına, aile hayatının ve uğradığı zararların düzeleceğine ve kendisini daha mutlu hissedeceğine işaret eder. Aynı zamanda, iş hayatında ya da sosyal hayatta çok büyük yardımlarda bulunacak bir bayanın varlığına tabir edilir.

Rüyada çamura batmak, gören kişinin iş hayatında ve eğitim hayatında çok büyük beklentiler ile girdiği bir işten çok büyük bir sıkıntı ile çıkılacağına, gerçekleştirilmek istediği büyük hayallerinin yaşanan olaylar yüzünden suya düşeceğine ve hayatında çok endişeli hallere bürüneceğine işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok sorun yaratan olaylar ile karşılaşacağına, bu durumdan çok büyük rahatsızlık duyacağına ancak bu durumun üzerinde fazla durmaması gerektiğine tabir edilir. Rüyada çamura battığını görmek, hırslı bir kişi olan rüya sahibinin, iş hayatına dalarak ailesini unuttuğuna ve onları önemsemediğine, sağlığını bile bu uğurda bozduğuna, ibadet etmek yerinde açgözlülük yaparak daha çok para kazanmaya çalıştığına, bu yüzden Allah yolundan çıkıp başka yollara saparak dünyayı, kendisini seven herkese tercih ettiğine ve en sonunda ailesini de sağlığını da kaybedeceğine tabir edilmektedir.

Rüyada çamaşır sermek, rüya sahibinin eşi ile arasında çıkacak bazı fikir ayrılıkların işaretçisidir. Bu rüyayı gören kişi eşi ile veya eğer bekarsa sevgilisi ile bazı tartışmalar yaşar demektir. Rüyada çamaşır sermek ailevi problemlerin meydana geleceğine yorumlanır. Rüya sahibinin başına gelecek bir takım sıkıntılı olaylara, istemediği zor durumlarda kalmaya, sırlarının ifşa etmesine, söylenecek olan kötü sözlere ve boş konuşmalara da yorumlanmaktadır.

Rüyada cami minaresi görmek, insanları doğru yola yönlendiren ve kötülüklerden alıkoyan ahlaklı ve güçlü bir adamın sembolüdür. Bu rüya gören kişinin hareketleri ve güzel düşünceleri ile insanları çevresinde toplayacağının ve onları yanlış hareketlerden kurtaracağının göstergesidir. Minareyi yıkmak veya tahrip etmek birlik ve beraberliği bozmaya veya insanlar arasında ihtilaf meydana getirmeye işarettir. Minare bazı alimlere göre ise saygınlık ve takdir toplama anlamlarına gelmektedir. Rüyada cami minaresine çıkan kişi, büyük bir makama ulaşır ve herkes tarafından tanınarak şan ve şöhret kazanır demektir. Rüyada evin içinden minarenin çıktığını görmek, aile bireylerinden birinin çok büyük bir isme sahip olacağının ve tahmin edilemeyecek kadar yükseleceğinin göstergesidir.

Rüyada cam kırığı görmek, rüya sahibi için can sıkıcı fakat çözümsüz olmayan bir takım sıkıntılara işaret eder. Rüyayı gören kişinin belki başını ağartacak, moralini ve sinirlerini bozacak, vaktini çalacak fakat sorunsuz olarak yenmeyi başaracağı aksiliklerin meydana geleceğine tabir edilir. Rüya sahibinin uykularını kaçırmayı başaran fakat üstesinden geldiğinde de hiç de bu kadarına değmeyeceği ve bu denli ciddiye alınmasına gerek olmadığını fark edeceği ve rahatlayarak hafifleyeceği bir meselenin varlığına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com