N

N harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “N” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada nefessiz kalmak, gören kişinin aşırı egolu olmasına, daima kendisini beğenmesine, kibre ve kendi dışında fikir ve eleştirilere kapalı olmaya tabir edilir. Gören kişi için uyarı niteliği taşıyan bu rüya, kişinin hata içinde olmasına, yaptıkları ile sevdikleri tarafından giderek dışlanacağına işaret eder. Bazen de bu rüya vicdan azabı çekmeye, bilerek bir kötü işe karışmaya veya buna göz yummaya yorumlanır. Farklı yorumlara göre ise, değer verilen birinden rüya sahibinin görecek olduğu olumsuz davranışlar neticesinde büyük üzüntü yaşamaya ve beklenmeyen sözler duymaya yorumlanır. Aynı zamanda sürdürülen olumsuz yaşam şekli ile, yaşanacak sağlık sorunlarını gösteren bu rüya, gören kişinin hastalığa yakalanmadan önce yaşamına çeki düzen vermesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada nişanlık giymek, gören kişinin duygusal ilişkileri ile alakalı olumlu gelişmeler yaşayacağını ifade eder. Bunun yanı sıra rüyada nişanlık giymek rüya sahibinin sevgilisiyle ya da eşiyle ilişkisini tazeleyeceğine ve eskiden yaşanmış olan problemlerin üstünde set çekmeye tabir edilir. Bu rüya aynı zamanda ailevi ilişkilerdeki pürüzlerin ve gereksiz gerginliklerin ortadan kalkacağına işaret eder. Diğer bir tabire göre de gerçek hayatta da nişanlılığa işaret eder. Kısa süre içerisinde gören kişinin karşısına iyi bir kısmet çıkacağına ve o kişiyle evlilik sürecine girileceğine işaret eder. Eğer rüya sahibi evli ise, aileden biri bu güzel şeyi yaşayacak demektir. Aile içerisinde evlenme çağında olan birileri varsa o kişinin nişanlanması çok yakındır. Rüya sahibi evli ise, onun için de eşi ile olan ilişkisi güzelleşecektir şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada nişanlısını görmek, hayırlı rüyalar içinde yer almaktadır. Rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok güzel gelişmelerin yaşanacağına, çok büyük bir çalışma içine girip ortaya koyacağı projeler ile adından çok güzel ve saygın bir şekilde söz ettireceğine, uzun zamandan beri iş hayatında yaşadığı sorunlardan kurtulmak için çok başarılı bir kişi ile ortaklık kuracağına ve bu sayede son dönemlerde uğradığı zararları ortadan kaldıracağına ve uzun bir süre boyunca çok bereketli ve büyük kazançlar elde etmesini sağlayacak bir işe gireceğine işaret etmektedir.

Rüyada Nas suresi okumak, gören kişinin görünen ve görünmeyen tüm kötülüklerden ve belalardan emin olması anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi korktuğundan emin olur ve tüm tehlikelerden korunur demektir. Bu rüya özellikle bilinmeyen varlıklardan korkanlar için emin olmaya işaret eder. Rüyasında Nas suresi okuyup üzerine üfleyen kişi yanında bulunan hilekar ve kötü insanların şerrinden emin olur. Rüyada nas suresini dinlemek, rüya sahibinin dost görünümlü bir düşmanının olduğuna ve bu kişinin vereceği sıkıntılardan emin olmayı göstermektedir. Rüyada kendi üzerine birisinin nas suresi okuduğunu görmek, rüya sahibini kötülüklerden koruyacak birtakım kişilerle karşılaşmasına ve onların sayesinde her şerden emin olmaya yorumlanır.

Rüyada nine görmek, gören kişi için hayır duası almaya, kazadan, beladan, kötülükten uzak olmaya, korkulardan, kötü duygu ve düşüncelerden arınmaya, tazelenmeye, yenilenmeye, canlanmaya ve hayat bulmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin, hayırlı kimselerle karşılaşacağına, onlardan yana menfaat ve hayır göreceğine, huzurunun, keyfinin ve rahatının yerinde olacağına yorumlanır. Rüyada nine görmek, hane içindeki ferahlığa, bolluğa ve berekete tabir edilir. Bu rüya çok hayırlı ve güzeldir. Hikmet sahibi olmaya, selamete, Allah’ın lütuflarıyla mükafatlandırılmaya, sıcak bir yuva sahibi olmaya, hayatın yükünden, dertlerin ağırlarından kurtulup, şifa bulmaya işaret eder.

Rüyada nevresim görmek, gören kişinin kazancının dolayısıyla da rızkının çoğalacağına, geçiminin de çok daha kolay hale geleceğine tabir edilir. Rüya sahibinin geniş geniş yaşama imkanı elde edeceğine, ihtiyaçlarını kolaylıkla elde edeceğine ve daha fazla maddi olanak sahibi olacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin rahata kavuşacağına, işlerinde kara geçeceğine ve bu sayede daha güzel bir hayat süreceğine yorumlanır. Rüyada nevresim takımı görmek, gören kişinin hayatında olumlu ve sürpriz gelişmelerin yaşanacağına işaret eder. Bir yandan da rüya sahibinin bir yere gideceğine ve mekan değişikliği yapacağına tabir edilir ve hayırlara işaret eder.

Rüyada narkoz görmek, gören kişinin yaşayacağı kayba, sermayesinin azalmasına ve zamanı değerlendirememesi yüzünden hayıflanmasına işaret eder. Rüya sahibinin çevresindeki kişilerin kendisini kandırmaya yönelik eylemler içinde olduklarına, yalan söylediklerine ve kişinin varlığını kendi menfaatlerine kullanabilmek için çeşitli dalavereler düzenlediklerine tabir edilir. Uyanık olmak gerektiğinin altını çizen bu rüya, yüze gülen ancak niyeti kötü olan, kişiyi köşeye sıkıştırmak için fırsat kollayan insanlardan uzak durmanın hayırlı olacağını da bildirir. Rüya sahibinin olan biten yanlışların farkına varsa da detaylara hakim olamamasından dolayı elini ayağını bağlanmış hissedeceğine, içinde bulunduğu bu durumdan kurtulmak için çözüm yolu arasa da bulamayacağına tabir edilir. Hane içinde kişiye söylenmeden alınan kararları sonradan duyarak hayal kırıklığı ve üzüntü yaşamak anlamına da gelmektedir.

Rüyada nişan almak, gören kişi için gelecek ile ilgili planlar yapmaya başlamak ve hayatının kontrolünü tamamen elde tutmak için uğraş vermek anlamlarına gelmektedir. Hedefleri olan, hırslı kişilerin özellikle iş hayatında kariyer yapmak için çalışacaklarına, ev kurma veya özel hayatla ilgili beklentilerini, isteklerini bir süreliğine de olsa geri planda tutacaklarına, para biriktirip, iş konusunda kendilerini ispat edecek seviyeye ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarına işaret eder. Ulaşılmak istenen hedeflerin varlığını bildiren rüya, bir amaca hizmet etmek veya bu amaç uğruna fedakarlıklarda bulunmak anlamına da gelir. Rüya sahibinin çabalarının sonucunda, gayretlerinin karşılığını en güzel şekilde alacağını müjdeler. Bir kadına nişan almak, bekar erkekler için yeni bir tanışmaya, aşk dolu bir evlilik için ilk adımları atmaya yorumlanır. Bir kadının bir erkeğe nişan alması ise hakkında ileri geri konuşan kişiler nedeniyle kısa süreliğine can sıkıntısı yaşamaya işaret eder.

Rüyada ney çalmak, eğlenceye ve eğlenmek için yapılan şölenlere işaret eder. Rüya sahibinin, sıkıntılarından kurtulup ailesi ve sevdikleriyle güzel günler geçireceğine ve uzun bir süre parasal sıkıntı ve sağlık sorunu yaşamayacağına işaret eder. Aynı zamanda, çocuğunun olmasını çok isteyen bir kişinin rüyasında ney çalması, Allah’ın izni ile çocuk sahibi olacağına tabir edilir.

Rüyada not almak, gören kişinin geleceğini derinden etkileyecek bir tecrübe yaşanacağına ve bu olayı hayatı boyunca unutamayacağına işaret eder. Yaşanan tecrübe olumlu da olabilir, olumsuz da. Bunun için rüyanın tamamının değerlendirilmesi gerekir. Bir sınıfta ders dinlerken not aldığını görmek, ilim irfan sahibi biri olmaya ve eğitim hayatının uzun sürmesine, parlak bir kariyere yorumlanırken, kişinin çalışkanlığı ile girdiği her ortamda alkış toplayacağına tabir edilir. Bir miras olayının gündeme geleceğine ve bu konu üzerinde avukatlarla veya konuya hakim kişilerle görüşmeler yapılacağına, aile üyeleri ile bu konuda konuşulacağına işaret eder. Bir kağıda not aldığını gören kişilerin çevresinde akıl vereni çok olur demektir. Özellikle rüya sahibinin her adımından haberi olan, ona sürekli fikir veren birinin varlığına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com