N

N harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “N” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada nişanlısını görmek, hayırlı rüyalar içinde yer almaktadır. Rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok güzel gelişmelerin yaşanacağına, çok büyük bir çalışma içine girip ortaya koyacağı projeler ile adından çok güzel ve saygın bir şekilde söz ettireceğine, uzun zamandan beri iş hayatında yaşadığı sorunlardan kurtulmak için çok başarılı bir kişi ile ortaklık kuracağına ve bu sayede son dönemlerde uğradığı zararları ortadan kaldıracağına ve uzun bir süre boyunca çok bereketli ve büyük kazançlar elde etmesini sağlayacak bir işe gireceğine işaret etmektedir.

Rüyada Nas suresi okumak, gören kişinin görünen ve görünmeyen tüm kötülüklerden ve belalardan emin olması anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi korktuğundan emin olur ve tüm tehlikelerden korunur demektir. Bu rüya özellikle bilinmeyen varlıklardan korkanlar için emin olmaya işaret eder. Rüyasında Nas suresi okuyup üzerine üfleyen kişi yanında bulunan hilekar ve kötü insanların şerrinden emin olur. Rüyada nas suresini dinlemek, rüya sahibinin dost görünümlü bir düşmanının olduğuna ve bu kişinin vereceği sıkıntılardan emin olmayı göstermektedir. Rüyada kendi üzerine birisinin nas suresi okuduğunu görmek, rüya sahibini kötülüklerden koruyacak birtakım kişilerle karşılaşmasına ve onların sayesinde her şerden emin olmaya yorumlanır.

Rüyada nine görmek, gören kişi için hayır duası almaya, kazadan, beladan, kötülükten uzak olmaya, korkulardan, kötü duygu ve düşüncelerden arınmaya, tazelenmeye, yenilenmeye, canlanmaya ve hayat bulmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin, hayırlı kimselerle karşılaşacağına, onlardan yana menfaat ve hayır göreceğine, huzurunun, keyfinin ve rahatının yerinde olacağına yorumlanır. Rüyada nine görmek, hane içindeki ferahlığa, bolluğa ve berekete tabir edilir. Bu rüya çok hayırlı ve güzeldir. Hikmet sahibi olmaya, selamete, Allah’ın lütuflarıyla mükafatlandırılmaya, sıcak bir yuva sahibi olmaya, hayatın yükünden, dertlerin ağırlarından kurtulup, şifa bulmaya işaret eder.

Rüyada nevresim görmek, gören kişinin kazancının dolayısıyla da rızkının çoğalacağına, geçiminin de çok daha kolay hale geleceğine tabir edilir. Rüya sahibinin geniş geniş yaşama imkanı elde edeceğine, ihtiyaçlarını kolaylıkla elde edeceğine ve daha fazla maddi olanak sahibi olacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin rahata kavuşacağına, işlerinde kara geçeceğine ve bu sayede daha güzel bir hayat süreceğine yorumlanır. Rüyada nevresim takımı görmek, gören kişinin hayatında olumlu ve sürpriz gelişmelerin yaşanacağına işaret eder. Bir yandan da rüya sahibinin bir yere gideceğine ve mekan değişikliği yapacağına tabir edilir ve hayırlara işaret eder.

Rüyada narkoz görmek, gören kişinin yaşayacağı kayba, sermayesinin azalmasına ve zamanı değerlendirememesi yüzünden hayıflanmasına işaret eder. Rüya sahibinin çevresindeki kişilerin kendisini kandırmaya yönelik eylemler içinde olduklarına, yalan söylediklerine ve kişinin varlığını kendi menfaatlerine kullanabilmek için çeşitli dalavereler düzenlediklerine tabir edilir. Uyanık olmak gerektiğinin altını çizen bu rüya, yüze gülen ancak niyeti kötü olan, kişiyi köşeye sıkıştırmak için fırsat kollayan insanlardan uzak durmanın hayırlı olacağını da bildirir. Rüya sahibinin olan biten yanlışların farkına varsa da detaylara hakim olamamasından dolayı elini ayağını bağlanmış hissedeceğine, içinde bulunduğu bu durumdan kurtulmak için çözüm yolu arasa da bulamayacağına tabir edilir. Hane içinde kişiye söylenmeden alınan kararları sonradan duyarak hayal kırıklığı ve üzüntü yaşamak anlamına da gelmektedir.

Rüyada nişan almak, gören kişi için gelecek ile ilgili planlar yapmaya başlamak ve hayatının kontrolünü tamamen elde tutmak için uğraş vermek anlamlarına gelmektedir. Hedefleri olan, hırslı kişilerin özellikle iş hayatında kariyer yapmak için çalışacaklarına, ev kurma veya özel hayatla ilgili beklentilerini, isteklerini bir süreliğine de olsa geri planda tutacaklarına, para biriktirip, iş konusunda kendilerini ispat edecek seviyeye ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarına işaret eder. Ulaşılmak istenen hedeflerin varlığını bildiren rüya, bir amaca hizmet etmek veya bu amaç uğruna fedakarlıklarda bulunmak anlamına da gelir. Rüya sahibinin çabalarının sonucunda, gayretlerinin karşılığını en güzel şekilde alacağını müjdeler. Bir kadına nişan almak, bekar erkekler için yeni bir tanışmaya, aşk dolu bir evlilik için ilk adımları atmaya yorumlanır. Bir kadının bir erkeğe nişan alması ise hakkında ileri geri konuşan kişiler nedeniyle kısa süreliğine can sıkıntısı yaşamaya işaret eder.

Rüyada ney çalmak, eğlenceye ve eğlenmek için yapılan şölenlere işaret eder. Rüya sahibinin, sıkıntılarından kurtulup ailesi ve sevdikleriyle güzel günler geçireceğine ve uzun bir süre parasal sıkıntı ve sağlık sorunu yaşamayacağına işaret eder. Aynı zamanda, çocuğunun olmasını çok isteyen bir kişinin rüyasında ney çalması, Allah’ın izni ile çocuk sahibi olacağına tabir edilir.

Rüyada not almak, gören kişinin geleceğini derinden etkileyecek bir tecrübe yaşanacağına ve bu olayı hayatı boyunca unutamayacağına işaret eder. Yaşanan tecrübe olumlu da olabilir, olumsuz da. Bunun için rüyanın tamamının değerlendirilmesi gerekir. Bir sınıfta ders dinlerken not aldığını görmek, ilim irfan sahibi biri olmaya ve eğitim hayatının uzun sürmesine, parlak bir kariyere yorumlanırken, kişinin çalışkanlığı ile girdiği her ortamda alkış toplayacağına tabir edilir. Bir miras olayının gündeme geleceğine ve bu konu üzerinde avukatlarla veya konuya hakim kişilerle görüşmeler yapılacağına, aile üyeleri ile bu konuda konuşulacağına işaret eder. Bir kağıda not aldığını gören kişilerin çevresinde akıl vereni çok olur demektir. Özellikle rüya sahibinin her adımından haberi olan, ona sürekli fikir veren birinin varlığına işaret eder.

Rüyada nohut yemek, rüya sahibinin rızkının arttığı bir anda elinin rahatlaması sonucunda huzurlu hale gelmesine ve ruhsal olarak da kendisini iyi hissetmesine işaret eder. Nohut yiyen kişinin evinde düğün dernek hazırlıkları olur veya kızını, oğlunu evlendirir demektir. Hayırlı işlere, evliliklere veya çocuk sahibi olunduğu için yapılan kutlamalara da işaret eden rüya, haneye gelecek kalabalık misafirleri de işaret eder. Kişinin sevdikleri ile beraber geçireceği kalabalık ve eğlenceli günlere de tabir edilen rüya, her türlü mutluluğun anahtarına sahip olunacağına, maddi rahatlık yaşayan kişinin ailesiyle beraber kalkınacağına ve geçim zorluğu olmadan süreceği rahat hayata işaret eder.

Rüyada nöbet görmek, gören kişi için yaşanacak ani bir yolculukla düzenin bozulmasına, iş hayatında aşırı yoğun çalışmak zorunda kalarak zaman zaman sağlık sorunları yaşanacağına, bekarlar için hayalini kurdukları gibi bir kısmetle evlilik gerçekleştireceklerine ve tersliklerin yoluna gireceğine işaret eder. İşine sahip çıkmak, gelecekte daha iyi bir yaşama sahip olmak için farklı projeler geliştireceğine, güzel günlerin geleceğine yorumlanır. Sevilen bir arkadaşın ya da yakının evlilik hazırlıklarında ona maddi ve manevi anlamda destek olmaya, hayırlı işlere girişileceğine, pek çok problemin peş peşe çözüleceğine işaret eder. Rüya sahibini sevince boğacak gelişmelerin habercisi olan bu rüya, hasret çekilen bir kişiyle tez zamanda kavuşulacağına ve mesleki açıdan herkesin alkışlayacağı bir pozisyona sahip olunacağına işaret eder.