N

N harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “N” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada nişanlanmak, rüya sahibinin alacağı güzel ve sevindirici bir habere işaret eder. Rüyada tanımadığı bir kişiyle nişanlanan kimse gerçek hayatında mutlu olur ve karşısına hayırlı bir kısmet çıkar demektir. Nişanlanmak genellikle hayırla yorumlanan bir rüyadır. Nişanlanmak sevinmeye, mutlu olmaya, rüya sahibinin önüne çıkacak güzel imkanlara ve iş hayatında yaşayacağı mutlu günlere işaret eder. Rüyada kişinin tanımadığı bir çiftin nişanlaması görmesi iyi bir şeydir. Bu rüya sahibinin yaşayacağı güzel ve mutlu haberlere işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin huzur içinde yaşayacağı anlamına gelmektedir. Bekar bir kimsenin rüyasında nişanlandığını görmesi o kişinin evleneceğine yani karşısına çıkacak kısmete işaret eder. Ama evli bir kimse rüyasında nişanlandığını görürse bu onun zor bir duruma düşeceğine işaret eder. Rüyada nişan atmak ya da nişanın bozulması iyiye yorumlanmaz.

Rüyada numara görmek, gören kişinin meslek hayatı ile açıklanır. Rüya sahibinin sürekli sayılarla haşır neşir olduğu bir işinin olduğunun ya da ticarete atılmaya hazırlandığının yorumu yapılmaktadır. Gören kişinin kariyer edineceği, yönetici olup, kendi işinin başına geçeceği anlamına gelir ve rüya sahibinin kendi işine sahip olmanın alt yapısını oluşturmaya çalıştığı ile meşgul olduğu ile tabir edilir. İşinde başarılı olmaya ve yükselmeye işaret eder.

Rüyada nar toplamak, bereketli bir hayat sürmeye işaret eder. Bu rüya toplanan narın durumuna ve miktarına göre farklı şekillerde yorumlanır. Olgunlaşmış narları toplamak maddi anlamda büyük kazançlar elde etmeye, iş konusunda rüya sahibinin istediğinden de fazlasına sahip olacağına işaret ederken olgunlaşmamış, ham nar toplamak ise gören kişinin hastalanarak uzun sürecek bir sıkıntı yaşayacağını işaret eder. Birden fazla olgun nar toplamak çok zengin bir hayata işaret ettiği gibi, bir tek nar toplayan kişi ise geçici bir servet elde edecek anlamına gelmektedir. Kırmızı nar topladığını gören bekar bayanlar zengin bir erkekle evlilik yaparlar demektir. Kış mevsiminde nar topladığını görmek ise gören kişinin iflas edeceğine ve elinde avucunda ne varsa kaybedip, sefil bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada namazlık görmek, gören kişinin çok iyilik yapan, her düşeni elinden tutup kaldıran ve herkesin hakkında iyi konuşan bir kimse olması ile Allah katında çok sevildiğine işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin bütün hayatını değiştirecek, çok büyük bir mutluluğa boğulmasına neden olan ve çok uzun bir zaman boyunca tatmadığı duygular tattıracak hayırlı ve namuslu bir kısmet ile dünyaevine gireceğine işaret etmektedir.

Rüyada not defteri görmek, bir iyilikle karşılaşmak ve bu iyiliğin altında kalmamak için çabalamak anlamına gelmektedir. Rüya sahibine iş konusunda yardımcı olacak birinin varlığına işaret eden rüya, vefalı insanlarla karşılaşmaya yorulur. Not defteri gören kimselerin eğitim hayatları uzun olur ve genellikle bir üniversitede profesörlüğe kadar yükselecek bir kariyerin de habercisidir. Genç kimseler için yabancı dil eğitimleri alacaklarına ve kalifiye bir eleman olarak pek çok iş yerinden teklif alarak, çalışma hayatlarını erken yaşta kontrol altına alacaklarına tabir edilir. Rüya sahibinin kindar bir insan olmasına da işaret eden rüya, kişiye yapılan iyiliklerin veya kötülüklerin unutulmadığını, er ya da geç hepsinin cevabını vermek isteyen rüya sahibinin hayatındaki kimseleri her zaman yakın mercek altına aldığını da bildirmektedir.

Rüyada nohutlu pilav görmek, kısmetlerin bolluğuna ve maddi anlamda her istediğini alabilecek düzeyde olan rüya sahibinin rızkının artacağına işaret eder. Geçinmekte zorlanan kişiler için daha ferah bir hayata sahip olmalarının yakın olduğunu vurgulayan rüya, zenginler için de mallarına yenilerini ekleyecekleri güzel ve verimli bir döneme girdiklerinin işaretçisidir. Başkalarıyla paylaştıkça daha da zenginleşeceğini düşünen kişilerin, hayır işlerinden geri kalmadıklarını, aileleri başta olmak üzere, maddi zorluk içinde olan tanıdıklarına da gizliden yardımlarda bulunduklarını, inançları gereği yaptıkları yardımlardan söz etmeyip, son derece güzel davranışlarla bu ahlaki değerleri koruduklarını işaret eder. Genç kişiler için erken yaşta ev sahibi olmak anlamına gelen rüya, dünya zevklerinden her türlü nasiplenmenin de delalet eder.

Rüyada nur görmek, gerçek anlamına yakın şekilde tabir edilir ve kişinin nurlarla karşılaşmasına işaret eder. Çok hayırlı ve makbul bir rüyadır. Kim rüyasında nur görse, onun kalbine ve ruhuna güzellikler dolar, üzerine Allah’ın şefaati, hikmeti, rahmeti ve merhameti yağar demektir. Rüya sahibi Allah katında af olur. Sağlığı, neşesi, kazancı yerinde olur, aile içindeki huzuru hiç eksilmez denir. Rüyada nur görmek, inanların mutluluğuna, inanmayanların da doğru yolu bulmasına tabir edilmektedir.

Rüyada namaz kılmak farklı şekillerde yorumlanır. Çünkü farz namazının, Cuma namazının, nafile namazının ve bayram namazının yani kısacası her namazın farklı bir yorumu vardır. Rüyada farz namazının kılınması güzel bir şeydir ve kişinin memur olarak yüksek bir mevkide olacağına işaret eder. Ona verilmiş bir emaneti yerine getireceğine, kuruntu ve endişelerden de emin olmaya işaret eder. Rüyasında farz namazını kıldığını gören kişi, küs olduğu bir kişiyle yeniden barışır. Ayrıca bu kişi borcuna sadık kalarak borcunu öder, verdiği sözleri de yerine getirir demektir. Rüyasında farz namazını abdestli olarak kılan kişi Allah’ın farzlarından birini gerçekleştirmiş olur. Eğer rüyasında farz namazını kıldığı kişi bir imamsa bu riya onun bir yere borçlanacağını ve tazminat ödeyeceğini işaret eder. Rüyasında öğle namazını kılıp tamamladığını gören kişi amacına ulaşır şeklinde tabir edilir.

Rüyada nüfus cüzdanı görmek, rüya sahibinin alacağı büyük bir müjdeli habere işaret eder. Sürpriz gelişme, hayatı olumlu yönde değiştirecek haber ve mutluluğa vesile olacak bir olay anlamına da gelir. Rüya sahibinin hayatını biraz zorlasa da dünyasını değiştirmeyi başaracak kadar büyük bir olayın yaşanacağına ve kişinin hayattaki en özel, en kutsal ve en güzel duyguları yaşama şansına sahip olacağına işaret eder. Rüyada nüfus cüzdanı ayrılıkların bitmesi demektir.

Rüyada nefes nefese kalmak, gören kişinin sabırsızlanmasına, huzurunun kaçmasına, kafasının karışmasına ve gelecek günleriyle ilgili olarak kuşkulanmasına neden olacak bazı tatsız olayların yaşanacağı anlamına gelmektedir. Genel olarak olumsuz şekillerde tabir edilen bu rüya, uzun zamandan beri istenen ve büyük bir arzu ve inançla peşinden koşulan hayallerin kısa süre içinde gerçeğe dönüşeceğine, maddi ve manevi olarak çok iyi bir noktaya gelineceğine, yaşanan bütün sorunların ve tartışmaların yakın zaman içinde son bulacağına, çalışma hayatında yaşanan kötü olaylar yüzünden uğranılan zararın telafi edileceğine ve huzurlu ve mutlu günlerin yaşanacağına da tabir etmektedir.

www.ruyaninanlami.com