I-İ

I ve İ harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “I ve İ” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ilik nakli görmek, hayati bir konuya çözüm bulmaya yorumlanır. Rüya sahibi için büyük bir önem taşıyan bir şeye sahip olmaya işaret eder. Gören kişi için uzun bekleyişlerin sona ermesine, üzerindeki bunaltı ve sıkıntıların ortadan kalkacağına tabir edilir. Hissedilen umutsuzlukların son bulmasına işaret eder. Rüyada ilik nakli gören kişi, tüm zorlukların üstesinden gelmiş, bekleyişlerinin karşılığını alacak kişidir. Aynı zamanda aile içi ve sosyal yaşamda ki çıkmazların çözüme ulaşmasına, endişe ve korku dolu günlerin sona ereceğinin müjdecisidir. Hayır olarak tabir edilip, kişinin atacağı adımlarda hayrına gelişmelerin yaşanacağı olarak da yorumlanmıştır. Bazı tabircilere göre ise yaşanmış tüm zorlukların gelecek güzel günler ile bitmesi olarak da tabir edilmektedir.

Rüyada ırgatlık yapmak, rüya sahibinin fiziki ve ruhi olarak yaşayacak olduğu zorluk ve meşakkatlere işaret eder. Rüyada ırgatlık yaptığını gören kişi sıkıntıya düşecek ve iş yada aile hayatında meydana gelecek sorunların altında ezilmeye tabir edilir. Bu rüyayı gören kişi için duygusal boşluğa, aşırı sorumlulukların kişiyi yıprattığına yorumlanır. Kişinin içinden çıkamadığı problemlere uğraştığına ve kimseyle paylaşamadığı sorunlar yaşadığına tabir edilir. Bu rüya aynı zamanda dünya yaşamı ile ilgili kişinin yaşadığı telaşa ve başına gelen musibetlere yorumlanmaktadır. Rüyada kendisinin ırgat gibi çalıştığını gören kişinin üstüne bir bela gelebilir demektir. Bazı tabircilere göre ise, helalinden para kazanmaya, alın teri ile geçimi sağlamaya işarettir.

Rüyada icat görmek, gören kişinin kendisinin yeni bir şey icat ettiğini veya yeni icat edilmiş olan bir makine veya alet görmesi, üzerinde düşündüğü bir konunun uygulanmasının kendisi için faydalı olacağına ve bu yüzden büyük gelirler elde edeceğine işaret etmektedir. Rüyada icat yapıldığını görmek, rüya sahibinin hedeflerine ulaşabilmek için elinden geleni yapacağına tabir edilmektedir. Rüya sahibinin önüne ne engel çıkarsa çıksın asla vazgeçmeyeceğine de işaret eder. Rüyada bir kimsenin bir şey icat ettiğini görmek, büyük işlere girmeye ve imrenilecek bir kişi olmaya işaret eder.

Rüyada ılıca görmek, hayırlı olan şeyleri yaşamaya işaret eder. Rüya sahibinin arzuladığı her şeyin gerçekleşeceğine, hayatından ve şansından yana razı geleceğine, önünde güzel ve başarılı günler olacağına yorumlanmaktadır. Rüyada ılıca (kaplıca) görmek, rüya sahibinin bozulan sağlığının düzeleceğine işaret eder. Bir başka rivayete göre de, kişinin bir çocuğu olacağına da tabir edilmektedir. Rüyasında ılıcada yıkandığını görmek, kişinin işlediği günahlardan tövbe etmesi durumunda affedileceğine, ibadet etmeye devam etmesi gerektiğine ve böylelikle işlerinin daima yolunda gideceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada iğde görmek, rüyayı gören kişinin toplum içinde itibar sahibi olduğuna ve yaptığı güzel işlerle anılıyor olmasına işaret eder. Rüya sahibinin neredeyse çevresinde olup da kendisine hayrı dokunmayan kişi kalmamıştır bu sayede de arkasından hayır duası edeni de çoktur şeklinde tabir edilir. Rüyada iğde görmek, rüya sahibinin iyi niyetlerine ve hak yolunda gerçekleştirmek istediği hayırlara işaret eder.

Rüyada iftar yemeği görmek, gören kişinin fakir veya dara düşmüş olan birine yardımda bulunmasına, rızkından yoksul kimselere vermesine, ibadetlerini önemsemesine ve zekatını vermeye işaret eder. İftar yemeği hem rüya sahibinin, hem ailesinin, hem de çevresinin düzgün, hayırsever, yalandan, günahtan uzak yaşayan insanlar olduğuna tabir edilir. Kişinin lider konumuna geleceğine ve kendilerine önderlik yaptığı insanlar tarafından her zaman takip edileceğine ve takdir göreceğine işaret eder. Sezgileriyle, mantığıyla hareket ederek en doğruyu bulacak olmaya, zorlukların ya da mücadele vermek gerektiren durumların kişinin motivasyonunu azaltmayacağına da işaret eden rüya, evlenilecek kişinin dini konulara ehemmiyet veren, asla yalan konuşmayan, ailesine ve değerlerine, geleneklerine sahip çıkan biri olacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada istasyon görmek, gören kişinin hayatında bir takım aksiliklerin meydana geleceğine, bu yüzden uzun zamandan beri üzerinde kafa yorduğu ve birçok kez bozup yeniden kurduğu bazı planları askıya alacağına, bu yüzden maddi ve manevi anlamda çok büyük sıkıntılar çekileceğine, işlerin kısa süre içinde çok zarar edeceğine ve çok zor zamanlar geçirileceğine işaret eder.

Rüyada istiridye görmek, gören kişinin iş hayatında ya da eğitim hayatında çok güzel gelişmelerin yaşayacağına, hayalini kurduğu mevkiye ya da okula kavuşacağına, verdiği emeğin hakkını sonuna kadar alacağına, üzerinde uzun zamandan beri kafa yorduğu bir çalışma sayesinde çok büyük maddi güce erişeceğine, işlerini kısa süre içinde ve sorunsuz olarak sonuçlandıracağına, her zaman yüzünü güldürecek olaylar ile karşılaşacağına ve dertlerin ve üzüntülerin kendisinden uzak olacağına işaret eder.

Rüyada işten çıkmak bu rüya farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Böyle bir rüyayı gören kişi dünya hayatında bazı değişiklikler yaşar ve bu değişiklikler işinde olabileceği gibi özel hayatında da olabilecek demektir. Bu rüya bazen de meslek değiştirmeye, öğrendiği sanatı terk ederek yeni bir sanat edinmeye, sıkılmaya, bazı zorluklarla yüzleşmek zorunda kalmaya, kendi isteği ile mekan değiştirmeye, bekarlar için evliliğe, bazen de zorlukla kazanılacak olan paraya işaret eder.

Rüyada isyan etmek, farklı şekillerde yorumlanan bir rüyadır. Özellikle İslami açıdan rüya sahibinin yaşadığı hayatın eksikliğini, günaha olan düşkünlüğünü ifade eder. Hayatına dikkat etmeyen, zaaflarına ve zevklerine yenik düşen kişinin bir türlü ruhundaki açlığı doyuramayacağına, neye sahip olursa olsun huzuru bulamayacağına, yaşamını yeniden düzenlemesi gerektiğine ve günahtan ayrı bir hayatın içinde, daha düzgün ilişkiler kurarak, paraya değil, maneviyata önem vererek devam etmesi gerektiğine işaret eder. İsyan etmek Allah yolundan uzaklaşmak anlamına gelmektedir ve kişinin görüşünü olumsuz yönde etkiler. Zevke ve sefaya aşırı düşkün olmaya, sevdiklerini çıkarlar uğruna göz ardı etmeye ve onları kullanmaya işaret eder. Kişinin sadakatsizlik yapacağına, karşılığında yalnızlığa düşüp, kendisini mutsuz hissedeceğine işaret eder.

www.ruyaninanlami.com