K

K harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “K” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada kabadayı görmek, gören kişinin insanlar tarafından sevgi ve saygı görmesine işaret etmektedir. Bir başka tabire göre ise rüyada kabadayı görmek zor bir durum sonrası elde edilecek olan zafere işaret eder. Kişinin sağlık sorunları var ise şifa bulacak ve gönül işlerinde karşılıklı mutluluğa erecek demektir. Eğer rüyada görülen kabadayı bağırarak rüya sahibini azarlıyorsa uzun zamandır kişinin görmediği bir yakının sevindirici bir haberle gelecek olmasına işaret etmektedir.

Rüyada kadife görmek, gören kişinin iyi huylu ve yumuşak kalpli bir kişi olduğu için insanlar tarafından çok sevildiğine, her zaman el üstünde tutulduğuna işaret eder. Rüya sahibinin başı sıkıştığı zaman yardımına çevresindeki kişilerin tereddüt etmeden koşacağına, daima hayırlı ve çok güzel işlere gireceğine, başarılı çalışmalar ortaya koyacağına, herkes tarafından bilinen ve takdir edilen biri olacağına ve büyük mutluluklar yaşayacağına tabir edilmektedir. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin, çok üst mevkilere geleceğine tabir edilir.

Rüyada kablo görmek, gören kişinin aldığı karardan vazgeçmeyen, her zaman sözünün arkasında duran, bazen sonunda ağlamak, üzülmek ya da kaybetmek olan işlere hiç çekinmeden girişen, kesin kararlı ve tutarlı bir kimse olduğuna işaret eder. Rüya sahibi kararsız olmaktan nefret eden, hedeflerine korkusuzca ve her türlü dezavantajı göz önünde bulundurarak ilerleme cesaretini gösteren kişidir şeklinde tabir edilir. Rüyada kablo bağlamak, rüya sahibinin geçim sıkıntısı içinde olduğuna, parasız ve zor günler geçirdiğine fakat kurtuluşa çok yaklaştığına, bir süre daha sebat etmesi durumunda elinin bolluğa, berekete ve kazanca kavuşacağına işaret eder.

Rüyada kamp görmek, rüya sahibinin temposu yoğun bir işte çalıştığına, sıkıldığına ve bir müddet ortamdan uzaklaşıp, kendisiyle baş başa kalmak isteyeceğine, hayallerini ve ideallerini gözden geçirdiği bu süreçte yepyeni kararlar alarak, hayatına başka kişilerin müdahaleleri olmadan devam edeceğine işaret eder. Yalnız kalmaktan korku duyan kişinin, sürekli kalabalık ortamlarda bulunmaya çalıştığına da yorumlandığı gibi, kalabalık aile özlemi nedeni ile erken yaşta evlilik yapmanın ve çok sayıda çocuk sahibi olmanın da işaretçisidir. Gereksiz şekilde sorumluluk altına girecek olan kişinin bir anda şartlarını zorlamaktan dolayı duyacağı mutsuzluğu ve tedirginliğe tabir edilen rüya, bağımsızlık mücadelesi verileceğine, kişinin kendisini kabul ettirmek için sürekli çaba göstermek zorunda kalacağına da yorumlanır.

Rüyada kama görmek, gören kişinin gireceği bir işten büyük zaferler elde edeceğine, iş konusunda çevresindeki kişilere önayak ve örnek olacağına, çektiği çilelerin ve eziyetlerin kısa zaman içinde sona ereceğine, yaşadığı zor zamanların geride kalacağına, huzursuzluk yaratan durumların ortadan kalkacağına, yaşamı içerisinde yeni bir yol çizeceğine, edilen yardımlar ve yapılan hayırlar sayesinde geceleri başını yastığa vicdanen rahat olarak koyacağına, kırılan kalbin onarılacağına ve kırgınlık yaşanmış bir kişi ile aradaki buzların eritileceğine işaret eder.

Rüyada kambur görmek, iyi şekilde tabir edilmez. Rüya sahibinin başından uğursuzluğun, belanın, sorunun ve sıkıntının eksik olmayacağı günlerin yaklaştığı anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi için yolunda giden işlerin bozulmasına, neşeli ve güzel günlerin son bulmasına, hayatın karışmasına ve başarıya giden yolların tıkanmasına tabir edilir. Rüya sahibinin uzun sürecek problemlerle karşılaşacağına ve bir süre zorluk çekeceğine, moralsiz ve hasta olacağına işaret eder.

Rüyada kuyuya düşmek, gören kişinin düştüğü kuyunun şekline ve boyutuna göre farklı şekillerde tabir edilmektedir. Rüya sahibinin düştüğü kuyu büyük, uçsuz bucaksız ve karanlık ise; rüya sahibinin çok büyük dertler içinde olduğuna işaret eder. Bu rüyayı gören kişi çözmekte zorluk çekeceği ve çok yıpranacağı sorunlarla karşılaşacak demektir. Rüyada düşülen kuyu küçükse, çok fazla derin değilse ve düşülen kuyudan gün ışığı görülüyorsa; rüya sahibinin bazı sıkıntılar yaşayacağı ama bunlar karşısında yılmayacağı ve hep umutlu olacağı şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada kuzu kesmek, gören kişinin aile içinde yaşayacağı fırtınalı tartışmaların, aile bireylerinin birbirlerine karşı saygısının azalacağının işaretçisidir. Çocuğu olan kişiler için kuşak çatışmalarının, ergenlik sorunlarının da gündeme geleceğini ifade eden bu rüya, gören kişiyi çok üzen, çözüm bulmakta zorlanacağı problemler yüzünden hanedeki tüm huzurun bozulacağını işaret eder. Rüyasında kuzu kestiğini gören kişinin evlatları asi olur ve aile büyüklerini dinlemeden hareket ederler demektir. Kendilerini düşünen, başkalarını kullanmak isteyen, çıkarlarına uygun davranan, umursamaz çocuklara da tabir edilir. Kederli günlerin habercisi olan bu rüya, hastalıklara da yorumlanır. Moral bozucu gelişmelerin yaşanacağına, ailedeki huzursuzluğun baş göstereceğine ve bunların iş hayatına da yansıyacağına işaret eder. Yıkıma neden olacak gelişmelerin, para sorunlarının, manevi yalnızlığın, eşle aradaki uyumsuzluğun, ayrılıkların da habercisidir.

Rüyada kuyruklu yıldız görmek, rüya sahibi için hayırlara tabir edilir. Yaşanacak olan mutluluklara ve elde edilecek başarılara işaret eder. Rüyayı gören kişinin, başarılı, zengin ve sağlıklı bir hayatı olacağına, işlerinin istediği şekilde ilerleyeceğine ve aile içinde saadetinin hiç bozulmayacağına tabir edilir. Geçimini kolay şekilde sürdürmeye, işleri hafifletmeye, maddi anlamda güç ve kudret sahibi olmaya işaret eder. Rüyada görülen kuyruklu yıldız, rüya sahibi için uğur olarak tabir edilmektedir.

Rüyada kahvehane görmek, gören kişi için can sıkıntısı, yorgunluk, halsizlik ve miskinlik olarak tabir edilir. Rüya sahibinin kendini elinin kolunun kalkmayacağı kadar yorgun hissedeceğine, keyfinin olmayacağına, bir süre hayattan aldığı zevki alamayacağına işaret eder. Kişi, mutsuz günler geçirecek ve sıkıntıdan ne yapacağını bilemez duruma gelecek demektir. Bu rüya bazen de rüya sahibinin yiğit ve mert bir kişi olduğuna, elini attığı ve niyet ettiği her işten alnının akı ile çıkacağına tabir edilir.

www.ruyaninanlami.com