K

K harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “K” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada kaftan görmek, gören kişinin iş hayatında ortaya koyacağı çalışmalar ve büyük emekler vererek gerçekleştireceği projeler sayesinde çok büyük kazanç elde edeceğine, büyük başarılar kazanarak çok iyi yerlere geleceğine, atacağı adımlar sayesinde ses getiren bir kişi olacağına ve aile hayatında çok sevinçli ve hayırlı gelişmeler ile karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada kafada bit görmek, kocasının eline bakan ve getirdikleri ile yetinen, namuslu ve ahlaklı bir kadının varlığına işaret eder. Rüyada kafada bit gören kimse eğer evli değilse bakacağı ve geçimini sağlayacağı dürüst ve iyi huylu bir kadınla evlenir demektir. Bazı alimlere göre ise bu rüya, birçok insanın rüya sahibinden iyilik göreceğine, ondan faydalanacağına, mal sahibi olmaya yorumlanır. Kafadaki bit ev halkıdır. Bu nedenle bir kimse rüyasında kafasında birçok bit olduğunu görürse kendisinden hayırlı birçok evlat dünyaya gelir ve soyu devam eder şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada kaburga görmek, rüya sahibinin anaç duygulara, sahiplenmeye, koruma içgüdüsüne sahip olduğuna ve Allah’ın erkek için yarattığı karşı cinse işaret eder. Rüyayı gören kişinin hayata karşı bakış açısına, yaşam şekline, duruşuna, inanışına, doğru bildiklerine, yanlışlarına, zayıf olduğu konulara, sevinçlerine, mutluluklarına, üzüntülerine, gözyaşına, yenilgilerine ve hayal kırıklıklarına tabir edilir. Kişiyi kendisi yapan her türlü değere işaret ettiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada kafatası görmek, hayırlara alamet eder. Sağlıklı yaşamaya, makbul olan mallar edinmeye, helal lokma yemeye, bolluğa, berekete, zenginliğe sahip olmaya ve şifaya kavuşmaya tabir edilir. Rüyayı gören kişinin sıkıntılarının sona ermesi ile birlikte derin bir nefes alacağına ve rahat bir hayata kavuşacağına rivayet edilir ve rüya sahibinin hayatına güzelliğin, rahatlığın ve konforun hakim olacağına işaret eder.

Rüyada kaçırıldığını görmek, gören kişinin hayır demesini bilmediği için hep başkalarının seçimlerini yaşamak zorunda kalacağına, kendi hayatıyla ilgili kararları tek başına alamayacağına, ailesinin kararları ile yaşamak zorunda kalacağına ve bu durumun kendisine büyük bir mutsuzluk getireceğine işaret eder. Rüyada kaçırılmak, kişinin özgürlüğünün önüne geçip, onu istediği gibi yönetmeye çalışan ve kendisi üzerinden menfaat elde etmek için çalışan kimselerin varlığına işaret eder. Rüyada kaçırılmak da kaçırıldığını görmek gibi tabir edilir ve rüyayı gören kişinin kimseyi kırmak, üzmek ve geri çevirmek istemeyişi nedeni ile iyi niyetinin su istimal edileceğine ve kaybeden tarafın hep kendisinin olacağına işaret eder.

Rüyada kabuk görmek, diğer nesne ve olaylara bağlı olarak yorumlanmaktadır. Görülen kabuğun ne olduğuna ya da neye ait olduğuna da bakmak gerekir. Örneğin rüyada ağaç kabuğu görmek seyahat etmeye, deniz hayvanı kabuğu görmek alınacak müjdeli bir habere işaret eder. Bir başka rivayete göre rüyada kabuk görmek, gören kişi için yeni bir elbiseye işarettir. Bazı tabirciler kabuğun hamile kadının çocuğunu düşürmesi ile tabir edildiğini söylemektedir. Rüyada kabuk görmek, mübalağalı bir şeklide övmeye ve nifak çıkarmaya da işaret etmektedir.

Rüyada kahve yapmak, şansın açılacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin hem kazançtan hem de aşktan yana bahtının açık olacağına, geleceğinin zenginlik ve mutluluk içinde geçeceğine rivayet edilir. Sıkıntıların bitmesi, bolluğun, verimin, dünya nimetlerinin ve kazancın artması anlamına gelirken kişinin hayallerinin gerçek olacağına, rüya sahibinin muradına ereceğine, sevdiği insana kavuşacağına tabir edilir. Rüyada kahve yaptığını görmek, rüyayı gören kişinin kendisine sevinç ve heyecan verecek bazı haberler alacağı ya da hayatının dönüm noktası sayılacak kadar olumlu gelişmeler yaşayacağı ve şansının yaver gideceğine işaret eder.

Rüyada kağıt para görmek, iş hayatında ve sosyal hayatta bazı konularda çok küçük sorunlar ve sıkıntılar yaşanacağına ancak daha sonra bu sıkıntılardan kurtulup en kısa zamanda normal hayata dönülüp rahat bir hayat sürüleceğine işaret eder. Ayrıca, yaşanan sıkıntıların ardından refah içinde yaşanacağına yorumlanır. Böyle bir rüya gören kimsenin karşısına yakın zamanda önemli bir iş fırsatı çıkar ve eğer bu fırsatı değerlendirirse oldukça yüksek bir başarı kazanarak büyük paralar kazanır demektir. Bazen de bu rüya kişinin yaşayacağı sıkıntılardır. Maddi anlamda borçlanmaya, zenginlikten sonra elden çıkacak bir miktar paraya, iş hayatında yaşanacak bir takım zorluklara, sıkıntı çektikten sonra ferahlamaya ve kurtuluşa ermeye de işaret etmektedir.

Rüyada kan görmek, varlık içerisinde iken yokluğa, yokluk içerisinde iken varlığa işaret etmektedir. Rüyada her hangi bir uzuvdan kan aktığının görülmesi akraba tarafından gelecek bir kötülüğe ve kedere işaret eder. Burundan çok az bir kan gelmesi ise rüya sahibinin başından geçen bir olumsuzluğun bertaraf olmasına delalet eder. Fazla kan akması elde olan malların kaybedilmesine, giyilen bir elbise üzerinde kan görülmesi ise ticarette yapılmış olan haksız kazanca delalet etmektedir. Vücudun her hangi bir bölgesinden iltihap şeklinde çıkan kan ise sağlık, afiyet ve huzura işaret etmektedir. Genç bir kızın kan görmesi hayırlı bir evliliğe, hamile bir bayanın kan görmesi ise düşük yapmaya yorumlanır. Arka taraftan kan çıkması ise mevcut kötülükten kurtulmaya işaret etmektedir.

Rüyada kadavra görmek, pek hayırlı bir rüya değildir. Bir işin ya da çalışmanın çok büyük sıkıntılar ve sorunlar yarattıktan sonra çok kötü durumlar ve başarısız sonuçlara neden olarak ve rüyayı gören kişiye birçok maddi ve manevi zarar vererek son bulacağına işaret eder. Gerçekleşen bu son, tam olarak bir son olmamakla birlikte başlayacak olan bazı başka sorunların ve kötü durumların sebebi olabilir. Bu sebeple dikkatli olmak gerektiğine yorumlanmaktadır.

www.ruyaninanlami.com