Z

Z harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “Z” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada zorlanmak, gören kişi için mücadele içinde geçecek ve kişiyi zaman zaman karamsar düşüncelere sevk edecek bazı gelişmelerin yaşanacağına işaret etmektedir. İş konusunda istediği verimi alamayan rüya sahibinin yeni önlemler alacağına ve maddi zorluklar sebebi ile iş ortağı edineceğine ve işi büyütmek için yüklü bir maddi borcun altına gireceğine işaret eder. Zor geçecek bu dönemin sonunda rüya sahibinin hedeflerine ulaşacağına ve daha sonrasında rahat bir nefes almasıyla beraber, daha zengin bir hayata adım atacağına da tabir edilir. Rüyada zorlanmak, kişinin bugünü yaşamak için geçmişinden kopmak isteyeceğine ve yeni bir hayata atılmak adına pek çok fırsatı değerlendireceğine de işaret eder.

Rüyada zeytin çekirdeği görmek, gören kişinin ele geçireceği fırsatlara, kolay yollardan kazanç elde etmesine ve açılan fırsat kapıları ile büyük başarılar elde etmesine işaret eder. Rüyasında birden fazla zeytin çekirdeği gören kişi kısa zamanda yaptıkları ile hem kendisini hem de sevdiklerini mutlu ederek birbirinden güzel tekliflerle karşı karşıya kalır demektir. Rüyada zeytin çekirdeği görmek, bazen de manevi hayata yönelmeye,rüya sahibinin ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirmesine, bu anlamda bilgi sahibi tecrübe kazanmış ilim sahibi kimselerden ders almaya tabir edilir. Zeytin çekirdeği rüyası bazende hayırlı işlere vakıf olmaya, eldeki nimetlerin değerini bilmeye, har vurup har savurmaktan uzak olmaya işaret etmektedir.

Rüyada zina görmek, farklı şekillerde tabir edilir. Bazı durumlarda rüyada zina yapmayı elde edilecek başarıya, koltuğunu sağlamlaştırmaya ve büyük kazanç elde etmeye yorumlanırken bazen de büyük musibetler yaşamaya tabir edilir. Bazen uğursuzluk bazen de şans olarak ifade edilen bu rüyayı görülen diğer olaylarda göz önünde bulundurularak tabir edilmelidir. Rüyada zina yaptığını görmek, gören kişinin ekmek kazandığı yollara tabir edilir. Hayırlı bir rüya olarak kabul edilir ve kişinin yeni kazanç yolları bulup, gelirini yükselteceğine ve dünya malına yatırım yapacağına işaret eder.

Rüyada zirve görmek, çok hayırlı ve sevindirici bir rüyadır. Rüya sahibinin tüm emellerinin gerçek olması dışında özel hayatı ve iş hayatı için de pek çok yeni fırsatla karşılaşacağına, her türlü problemde sorunsuz bir şekilde sonuç alacağına, ailesinde düzenin daim olacağına işaret eder. Geleceğinin de bugünün de huzur dolu geçeceğine, başarılı bir kimse olarak anılacağına, yönetici olarak da herkesin saygısını kazanacak, mutluluk sarhoşu olacak bir durum içinde olunacağına işaret eder. Rüyasında zirve gören kişiler iş alanlarında herkesin parmakla göstereceği bir duruma ulaşır ve gerçek anlamda zirveye çıkarlar demektir. Zorlukların veya engellerin kişiyi asla yıldıramayacağına ve doğru bildiği yoldan şaşmayacağına da işaret eden rüya, her açıdan mutlu haberlerin ve iyi gelişmelerin işareti olarak da yorumlanır.

Rüyada zina yapmak, hayırlara yorumlanmaz bilakis, kötü huylara işaret eder. Rüyada zina yapmak, hileye, üç kağıda ve hırsızlık yapmaya işaret eder. Rüyada bilindik bir hayat kadını ile zina yapmak hak edilmeyen rızka ve çalmaya işaret eder. Rüyada hoş, bakımlı ve çekici bir kadınla zina yapmak, mal kaybı yaşanmayacağına işaret eder. Rüyada bir hocanın ya da imamın zina yaptığını görmek ya da rüyasında işitmek, bilgi edinmek amacıyla ehli birinin kapısını çalıp ondan yardım istemeye tabir edilir. Zina yapmak bazen de umre ziyareti yapmaya işaret eder. Rüyada karşı cinsten iki kişiyi birlikte görmek o kişinin, eşinin kendisinden yana bir ihtiyacı olduğuna işaret eder. Rüyada genç bir hanımla cilveleştiğini, eğlendiğini ve iyi vakit geçirdiğini görmek uğranacak olan maddi zarara işaret eder.

Rüyada zile basmak, birine veya birilerine bir uyarı yapılacağına işaret etmektedir. Rüya sahibi için evlendiği yahut evleneceği kişinin bilge, aydınlanmış, görüp geçirmiş ve kültürlü biri olacağına, oturmuş karakteri ve anlayışa sahip olmasıyla aile hayatını kolaylaştıracağına tabir edilmektedir. Arkadaş çevresinin kültürlü insanlardan oluştuğunu ifade eden rüya, üzerinde çalışılan bir görev yahut proje söz konusu ise tek başına bu işin altından kalkmanın zor olacağına ve yakın çevreden yardım isteyerek, ekip halinde görevi tamamlamanın mümkün olacağına tabir edilir. Rüyada zile basmak aynı zamanda karşı cinsle iletişim kuramayan rüya sahibinin, ilgi duyduğu birine duygularını açmak için yakın bir arkadaşını aracı kılacağına, bu kimse sayesinde güzel bir ilişkiye başlayacağına işaret eder. Utangaçlık ve içine kapanık olmak yüzünden bazı kısmetleri kaçıracak olmaya da yorumlanır.

Rüyada zeytin toplamak, gören kişinin her türlü zenginliğine ve güzel bir hayat geçireceğine tabir edilir. Rüyasında zeytin toplayan kişinin mal varlığı artar ve borçları sona erer demektir. Maddi açıdan büyük zenginlik anlamına geldiği kadar, hayatın tüm nimetlerinden de sonuna kadar faydalanılmaya işaret eder. Rüyada zeytin toplamak, kişinin çabaların ve fedakarlıkların karşılığının alınacağına, toplum içinde hatırı sayılır, itibarlı ve saygın bir kimse olacağına işaret eder.

Rüyada zayıflamak, gören kişi için büyük meşakkat görmeye, dert, sıkıntı, zahmet ve zorluk çekmeye ve bu zorlu günleri atlatmak için de insan üstü bir çaba göstermeye işaret eder. Rüyada zayıfladığını gören kişi, gerçek hayatta da kayıplar yaşlar. Mecazi anlamda zayıflar ve güçsüz kalır. Büyük harcamalar yapmak zorunda kalıp, borçlanır ve parasızlıktan cebi delinir ve düştüğü hallere üzülüp hastalanıp yatağa düşer şeklinde tabir edilir.

Rüyada zemzem görmek, gören kişinin yaşadığı zorluklar karşısında çare ve çözüm bulma fırsatı ve şansı elde edeceğine işaret eder. Kişinin kısmetinin açılacağına, önüne çıkan tüm engelleri aşmayı başaracağına, güç, kudret ve iman sahip olacağına tabir edilir. Rüya sahibi için çok hayırlı ve güzel bir rüyadır ve kişinin her türlü kötülükten uzakta olacağına, çevresinde art niyetli ve kem gözlü kişilerin bulunmayacağına hem hayatının hem de kazancının garanti altında bulunacağına işaret eder.

Rüyada zenci kadın görmek, rüya sahibi için yaşanacak olan çok büyük değişimleri ve farklı çevrelerde bulunacak olmaya işaret eder. Genç kişiler için yabancı ülkelere gitme ve yaşama fırsatı elde edeceklerine, bekar bayanlar için de çok ani alınacak bir evlilik kararına, yaşlı kimseler için de hareketli ve keyifli geçecek bir döneme işaret eder. Zenci kadın görmek yeni arkadaşlıklar edinmeye, farklı hobiler ve alışkanlıklar gelişeceğine de yorumlanır. Yurt dışından gelecek önemli bir haber şeklinde de yorumlanan bu rüya, evli kişiler için de ev değişikliği olarak tabir edilir.

www.ruyaninanlami.com