Z

Z harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “Z” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada zikir çekmek, eğer Allah adına yapılıyorsa ve kişi sadece O’nun isimlerini zikrediyorsa her anlamda mutluluğa, huzura; kişinin istek ve arzularının gerçekleşmesine, sıkıntıdan kurtulmaya, dini anlamda derecenin artmasına işaret eder. Bu rüya oldukça hayırlı ve güzel bir rüyadır. Rüya sahibini ailesiyle birlikte hayırlı ve mutluluk dolu günlerin beklediğine ve her şeyin çok güzel olacağına işaret eder.

Rüyada görülen zeytinyağı, rüyanın tam olarak içeriği düşünüldüğü zaman çeşitli anlamlar ifade edebilir. Bu açıdan rüyanın içeriğini tam olarak bilebilmek çok önemlidir. Rüyada zeytinyağı en genel anlamı ile helal kazanç elde etmek ve mal sahibi olmak şeklinde ifade edilebilir. Rüyasında zeytinyağı gören bir kişinin kısa bir süre içerisinde helal yoldan kendisini mutlu edecek şekilde kazanç elde etmesi beklenmektedir. Aynı zamanda rüyada zeytinyağı görmek eski olan eşyaların değiştirilmesine yeni dostlukların kurulmasına ve hayırlı bir evladın geleceğine işaret etmektedir.

Rüyada zayıfladığını görmek, gören kişinin kazancının azalacağına, işlerinin ve kurulu düzeninin bozulacağına, başarılarının düşeceğine, üzüleceğine, moralsiz ve düşünceli olacağına tabir edilir. Rüya sahibinin ne yapacağını kestiremeyeceği deyim yerindeyse doluya koysa almayacağı, boşa koysa dolmayacağı durumlara düşeceğine, elinin kolunun bağlanacağına, kendisini çok çaresiz ve çözümsüz hissedeceğine yorumlanır ve şer olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişinin maddi gücünün azalmasıyla birlikte hayatının alt üst olacağına, ödemelerini yapamaz hale geleceğine, gözden düşeceğine, ticaretteki yerini ve önemini kaybedeceğine bu nedenle de ruhsal olarak çökeceğine ve çok zor günler geçireceğine işaret eder.

Rüyada ziyafet görmek, makbul ve helal olan dünya malına ve rızka işaret eder. Afiyette, bolluk ve keyif içinde uzun seneler yaşanacak bir ömre tabir edilir. Rüya sahibinin darlık çekmeden, sıkıntılara düşmeden, kolay yollardan ekmek parasını çıkaracağına, rahat ve güzel günler geçireceğine ve bu durumun geçici değil, bir ömür olacağına yorumlanır. Hayır, iyilik ve mutluluk bulmaya işaret ederken, verimli olacak işler yapmaya da işaret eder.

Rüyada zorla evlendirilmek, rüya sahibinin insanlarla ters düşmesine, münakaşa etmeye, düşünce ve görüş ayrılıkları içerisine girmeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin doğrularının, bazı kimselere ters gelmesi nedeniyle o kişilerle yollarının ayrılacağına tabir edilirken bir diğer yandan da rüya sahibinin iyi geçindiği insanlarla yaşayacağı tatsızlıklar nedeniyle birbirlerine karşı seslerin yükseleceğine ve karşılıklı olarak gönül kırıklıklarının yaşanacağına işaret eder.

Rüyada zıbın görmek, gören kişinin işlerinden kısa bir zaman sonra çok hayırlı bir şekilde kazanç elde edeceğine, elinde bazı büyük projelerin yönetimi ile ilgili bilgiler ulaşacağına, bu projelerden birinin başına kendisinin getirileceğine, sorunlarından yakın bir zaman içinde kurtulacağına, maddi ve manevi olarak çok iyi bir noktaya geleceği bir çalışma gerçekleştireceğine ve bu sayede çok büyük bir rahatlığa ereceğine işaret eder.

Rüyada zümrüt görmek, dünyada şerefli kimselerden, Allah katında da sevilen ve makbul kullardan olmaya işaret eder. Rüya sahibinin Allah ve kitap aşkıyla dolu olduğu, bu uğurda şehit olmayı onur saydığı anlamına gelmektedir. Kişinin kendisi gibi hayırlı ve makbul çocuklara sahip olacağı onlardan yana razı geleceği ve yüzünün güleceği şeklinde tabir edilir. Kişinin, bu dünyada sadece sevap işlemek için yaşıyor olduğunu söyleyen rüya tabirleri bile vardır.

Rüyada zift görmek, rüya sahibinin yaptığı işler, ortaya koyduğu çalışmalar ve projeler sayesinde kazandığı para, mal ve mülke işaret eder. Yeni yollara başvurmak, farklı işlerde ve projelerde yer almak şeklinde devam eden çalışma hayatı sayesinde bereket ve bolluğun devam etmesine ve malda ve mülke artışa işaret eder.

Rüyada zemzem suyu içmek, gören kişinin bütün hayatının başarılı geçmesine ve bu başarının zincirleme olarak devam etmesine işaret eder. Rüya sahibinin talihinin açık olacağına, geleceğinin mutlulukla dolacağına, bir şansın ve kısmetin ardından yenilerini getireceğine delalet eder. Rüyada zemzem suyu içtiğini görmek öylesine hayırlıdır ki bu rüyayı gören kişinin Allah katında bir mertebe yükseldiğine inanılır. Uzun, sağlıklı ve bereketli bir ömür anlamına gelmektedir.

Rüyada zebra görmek, gören kişinin dikkatli olması konusunda uyarıcı olan bir rüyadır. Rüyada zebra görmek, hayırsız bir mala, kazanca işaret eder. Zebranın üstüne rahatça bindiğini görmek ise, büyük günahlar işleyip İslami açıdan noksanlaşmaya delalettir. Zebranın üzerine binerken zorluk çektiğini gören kimse ise üzüntü ve sıkıntıya düşeceğine işaret eder. Evine bir zebra geldiğini gören kimse için bu rüya ahlaksız ve kötü bir insanın misafir olmasına işarettir. Rüyasında zebra gören kişinin iş ve sosyal hayatındaki monotonluktan sıkıldığına, yaşamını renklendirmek isteğinin baskın olduğu bir dönemde olduğuna, bu türlü düşünce ve isteklerinin iş planlarının aksamasına neden olacağına işaret etmektedir.

www.ruyaninanlami.com