Z

Z harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “Z” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ziyaret, gören kişi için güzel ve olumlu bazı gelişmelerin yaşanacağına işaret eder. Umutların, duaların ve dileklerin kabul olmasına, rüya sahibinin yüzünün gülmesine tabir edilir. Sürpriz gelişmeler yaşamaya, yeni başlangıçlar yapmaya ve hayırlı kimselerle bir araya gelmeye yorumlanır. Rüyada ziyaret, sıkıntıların, zorlukların ve dertlerin sona ermesine, huzurun ve keyfin yerine gelmesine işaret eder. Çok hayırlı ve güzel bir rüyadır, dargınların barışması ve uzaktakilerin kavuşması gibi güzel olayların yaşanacağına işaret eder.

Rüyada zindan görmek, rüya sahibi için moral bozukluğuna yol açacak, sevimsiz gelişmelere, kişinin aniden keder içine düşmesine neden olacak olaylara işaret eder. Peş peşe gelen aksiliklerin kişide büyük bir karamsarlığa neden olacağına tabir edilen rüya, bir süre boyunca kara bulutlarla dolu günler yaşanacağına, kişinin ne yapsa da bu durumdan çıkamayacağını kabullenerek, olayları akışına bırakması gerektiğine işaret eder. İslami açıdan tevekkül gerektiren olaylara işaret eder ve özellikle bazı kayıpların kişi için inancına dört elle sarılması adına bir vesile olacağının da altını çizer. Zindan gören kişiler özgürlüklerinden ödün vermek zorunda kalabilir, yaptıkları bazı hatalar neticesinde hapse düşebilir, uzun yıllar süren cezalar alabilirler. Mecburiyet veya zorunluluklar nedeni ile aileye uzak kalmak, uzakta yaşamak ve kötü hayat koşullarıyla mücadele etmek anlamlarına da gelmektedir.

Rüyada zeytinlik görmek, hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin, işlerinin çok daha iyiye gideceğine, bu sayede daha büyük kazançlar elde edeceğine, sevdiği kişiler ile çok daha fazla vakit geçirme şansı yakalayacağına, kendisi için mal mülk alacağına, uzun zaman sonra çok sevineceği olaylar yaşayacağına, eline geçen bütün imkanları kullanarak başka insanları çok mutlu edecek ve çok hayır duası almasını sağlayacak bazı işlere gireceğine işaret eder.

Rüyada ziyaret etmek, rüya sahibi için güzel ve olumlu bazı gelişmeler yaşanacağına işaret eder. Umutların, duaların ve dileklerin kabul olmasına, rüya sahibinin yüzünün gülmesine tabir edilir. Sürpriz gelişmeler, yeni başlangıçlar ve hayırlı kimselerle bir araya gelmeye yorumlanır. Rüyada ziyaret, sıkıntıların, zorlukların ve dertlerin sona ermesine, huzurun ve keyfin yerine gelmesine işaret eder. Çok hayırlı ve güzel bir rüyadır, dargınların barışması ve uzaktakilerin kavuşması gibi güzel olayların yaşanacağına işarettir. Rüyada ziyarete gittiğini görmek, kısa süre içinde rahatlığa erecek, eli dardan kurtulacak, kafasındaki soru işaretleri, endişeleri, kuşkuları ve kuruntuları yok olacak demektir. Kişi hayat telaşından kurtulup daha sakin bir ruh haline girecek demektir.

Rüyada zılgıt çekmek, gören kişinin işlerinin çok iyi bir hal alacağına, sıkıntılarını ve sorunlarını atlatacağına, yakın bir zaman içinde büyük mutluluklar yaşayacağına, kısa süre önce yaşadığı güzel bir olayın daha sonra sıkıntı yaratacağına, hayal ettiği şeylere bir türlü ulaşamayacağına ve zamanının çoğunu işlerini düzeltmek için harcayacağına işaret eder. Rüyada zılgıt görmek, gören kişinin durumuna bağlı olarak iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekar bir kişi ise kendisini çok mutlu edecek, büyük rahatlık elde etmesini sağlayacak ve hayatını çok farklı bir şekilde yaşaması için tamamen değiştirecek hayırlı bir olayla karşılaşacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi, evli birisi ise çok mutlu olacağı bir haber alacağına tabir edilir.

Rüyada zorla evlenmek, gören kişi için istenmedik olaylarla uğraşmak, hoş karşılanmayan durumların içine düşmek ya da çekilmek anlamlarına gelir. Rüya sahibinin yakın çevresinden gelen bir isteği kıramaması neticesinde, kendisiyle hiç alakası olmayan bir konuya müdahil olacağına, bir anda huzurunu ve hayat düzenini bozacağına işaret eder. Rüyasında zorla evlendiğini gören kişi bekarsa, gönül ilişkisi yaşadığı kişiye karşı saygısını, sevgisini yitirecek demektir. Duygulardaki azalma yüzünden kendini geri çeken kişinin karşı tarafı kırmamak için sürekli kendisiyle savaştığına, giderek psikolojik olarak daha gergin biri haline geldiğine de yorumlanır. Evli birinin eşi dışında biriyle zorla evlendiğini görmesi, geçmişten kalan bir gönül ilişkisinin yeniden ortaya çıkacağına ve bu kişiyle yapılacak görüşmeler yüzünden evliliğinde şüphe uyandıracak hareketlerinin fark edilerek sorunlar yaşanacağının işaretçisidir. Zorla evlenmek kısmetleri beğenmemek, sürekli daha fazlasını istemek anlamına da gelir.

Rüyada zombi görmek, gören kişi için hayırlara işaret eder. Rüya sahibinin çevresindeki hayırlı ve faydalı kişilerin varlığına tabir edilir. Zor günlerde akıl verecek, destek olup, teselli edecek, hem maddi hem de manevi desteğini esirgemeyecek, bilgili, tecrübeli, sağduyu sahibi, akıllı ve mantıklı insanların varlığına işaret eder ve onlar sayesinde yaşanacak güzel günlerin habercisi olarak tabir edilir.

Rüyada zebani görmek, rüya sahibi için ferahlık ve esenlik bulmak anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi için yaşanan sıkıntıların sona ermesi, kuruntuların ve soru işaretlerinin ortadan kalkması şeklinde tabir edilirken aynı zamanda rüya sahibinin kendisini mutsuz eden ve karamsarlığa çeken kişilerden kurtulmasına da işaret eder. Rüyasında zebani gören kişinin, günahlarından tövbe etmesi gerektiğine işaret eder. Rüyada zebani görmek, korkulu ve endişeli günlerin rüya sahibini beklediğine ve bu korkunç günlerin yaklaştığına yorumlanmaktadır.

Rüyada zakkum görmek, üzüntülü bir haber almaya işaret eder. Rüyada zakkum, bir sorundan dolayı tenkit edilmeye ya da üzüntülü bir şeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin alımlı ve bencil birisiyle bir ilişkiye başlayacağına ama bu ilişkinin sonunun iyi olmayacağına işaret eder. Rüyada zakkum yediğini görmek, rüya sahibinin bir kişiyi kırdığına ve üzdüğüne işaret eder. Rüya sahibinin bir yakınının zakkum topladığını görmek, o kişinin bir sağlık sorunu hakkında haber almaya işaret eder.

Rüyada zencefil görmek, gören kişinin hayallerine, amaçlarına, isteklerine ve arzularına giden yolda yılmadığı ve vazgeçmediği takdirde mutlak bir başarı ve zafer elde edeceğine işaret eder. Rüya sahibinin emek vermeden, ter dökmeden, nefes tüketmeden ve kafa yormadan bir yerlere gelemeyeceğine ve hiçbir şey sahibi olamayacağına tabir edilir, çalışmanın ve inanmanın önemini gösterir demektir.

www.ruyaninanlami.com