M

M harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “M” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada mandalina toplamak, hayata dair endişe ve korkulardan uzaklaşmaya işaret eder. Görülen bu rüya, rüya sahibi için artık yaşayış olarak olgun bir döneme girdiğine tabir edilir. Bu rüyayı gören kişiler sevinç ve neşe dolu olaylar yaşayacaklar demektir. Bu rüya, gören kişi için kemale ermeye, hayatın zorluk ve sıkıntılarından arınıp, rahata kavuşmasına tabir edilir. Rüya sahibinin iş ve aile olarak düzgün bir hayata sahip olmasına, sevdikleri ile beraber mutlu bir yuvasının olmasına yorumlanır. Ayrıca gören kişinin bolluk içinde hayatını devam ettireceğine, gelir seviyesinde meydana gelecek olan artışa, geçim derdi yaşanmadan sürdürülecek bir hayata işaret eder. Rüya sahibinin yaşamının en güzel zamanlarını yaşayacağına, ağız tadında ve sağlık içinde geçirilecek bir döneme yorumlanmıştır.

Rüyada makyaj malzemesi görmek, bazı rüya tabircilerine göre gören kişinin boş işlerle meşgul olmasına, nefsini tatmin etmek için günaha girmesine, ikiyüzlülük yapmasına, kendisine faydası olmayan bir mal edinmeye ve kazanılacak olan haram paraya işaret etmektedir. Rüyada makyaj malzemeleri görmek, gören kişinin kendisine fazla güveni ve çevreye karşı yaklaşımı ile olaylara karşı sorgulayıcı tavırlar takınarak bir çok kimseyi rahatsız edici duruma düşeceğine yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler sosyal hayatlarında da davranışları ile güven telkin etmeyen, insanlara karşı yapıcı olan kimselerdir demektir. Rüyada makyaj malzemeleri  görmek, bazen de kişinin art niyetli kimseler ile aynı iş ortamında çalışacağına, her fırsatta kötülüğe maruz kalarak arkasında yapılan dedikodulara hedef olacağına tabir edilir. Bu rüyayı gören kişiler ne kadar iyi ve vefakar olsalar da daima çevreleri tarafından birer araç olarak görüleceklerdir. Makyaj malzemeleri rüyası sonuç olarak kişi için uyarı anlamı ifade edip kişinin çevresine karşı dikkatli tavırla yaklaşması gerektiğine olaylara karşı sorgulayıcı tavırla yaklaşması gerektiğine işaret eder.

Rüyada mangal yapmak, gören kişinin yaşayacağı keyif dolu iş ortamına işaret eder. Uzunca bir süredir gönlüne göre iş bulmaya çalışan kişinin nihayet kendisini iyi ifade edebileceği bir işe gireceğine, mesleki anlamda yeteneklerini ve bilgisini geliştirerek pek çok kişinin takdirini kazanacağına işaret eder. Tuttuğunu koparan rüya sahibinin, ailesiyle ilgili sorunları da kısa zamanda çözüme kavuşturarak onların da rahat bir nefes almalarına sebep olacağına yorumlanır. Rüyasında mangal yaptığını gören kişiler yoksul ise, rızıklarında artış olur ve kısmetleri de çoğalır demektir. Var olan maddi durumun çok daha iyi bir hale gelmesiyle, kişinin sosyal yaşamında da iyileşmeler yaşanacağına, arkadaşlarla ve akrabalarla eğlenceli vakitler geçirileceğine, alım gücünde yükselme olacağına işaret etmektedir.

Rüyada mandalina görmek, gören kişinin elde edeceği bol rızık, bol şans ve bol mutluluk olarak tabir edilir. Rüyasında mandalina gören kişinin şen şakrak ve hayat dolu biri olduğu yorumu yapılır. Bu kişi yaşamayı çok seven, parasını yerinde kullanan, birikim yapan ama aynı zamanda yemeyi ve eğlenmeyi de ihmal etmeyen kişidir. Rüyasında mandalina gören her bir kişinin hayatında mutlaka güzel şeyler yaşanır. Küs olan kişiler barışır, ayrı olan kişiler birleşir, parasız olanlar iş sahibi olur demektir. Rüyada yenilecek şeyler görmek daima kısmete işaret eder. Rüyada görülen mandalina bir yandan da rızık, nimet ve para anlamlarına gelmektedir.

Rüyada manda görmek, gören kişinin sonsuz bir sabrı olduğuna ve çevresi tarafından kendisi içi peygamber sabrına sahip olduğunun söylendiğine tabir edilir. Rüya sahibi hiçbir koşulda ve şartta insanlıktan çıkmak istemez, bu nedenle en kötü olayda bile sesini yükseltmediği gibi büyük bir sabır örneği gösterir. Çünkü rüya sahibi rezilliğe ve rezil olmaya tahammülü olmayan, toplumda küçük düşmektense dişlerini sıkmayı yeğleyen kişi olarak tabir edilir. Bu kişi özel hayatında da son derece cefakardır.

Rüyada mamut görmek, gören kişinin kendisini yüceltecek işler yapacağına, bu sayede büyük bir makama yükseleceğine, insanların gözünde olduğu kadar Allah katında da iyi mertebelere ulaşacağına işaret eder. Rüya sahibinin bolluk, bereket ve zenginliğe erişeceğine, güçlendikçe güçleneceğine, ilerledikçe ilerleyeceğine ve ihtişamlı, görkemli ve de kusursuz bir hayata doğru emin adımlarla yürüyeceğine işaret eder.

Rüyada muşamba görmek, gören kişinin arkadaşlık ve dostluk kuracağı, iş yapacağı kişileri deyim yerindeyse ince eleyip sık dokuyarak seçmesi gerektiğine aksi halde hayal kırıklığına uğrayabileceğine, manevi olarak çökmekle kalmayacağına maddi olarak da büyük zorluklar yaşamak zorunda kalacağına işaret eder. Bu rüya bir diğer yandan da rüyayı gören kişinin yeni bir mülk daha edineceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada münakaşa etmek, gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında aşmakta zorluk çekeceği engeller ile karşılaşacağına ancak azmi ve sabrı sayesinde bu engelleri kolay ve hızlı bir şekilde aşarak hayatını düzene sokmayı başaracağına ve sıkıntılarını çözeceğine işaret eder. Ayrıca, rüya sahibinin iş hayatında yaşadığı bir sorununun çözümü için açılmış bir davadan başarı elde etmesine tabir edilir. Rüyada ağız dalaşı yapmak, rüyayı gören kişinin, eş, dost ve akrabalarına karşı saygı çerçevesi içinde hareket etmediğine ve bu kişilerin üzüntü duymasına sebep olacağına işaret eder.

Rüyada müze görmek, gören kişinin kadir kıymet bilen, insan seven ve vefalı bir kişi olduğuna ve kendisine yapılmış iyilikleri ve güzellikleri hiç bir zaman unutmayacak bir yapıya sahip olduğuna işaret eder. Meslek olarak seçilen işi öğrenmek için birçok iş yeri değiştirmeye ve tekrar tekrar iş aramaya da işaret etmektedir. Aynı zamanda, kişinin tarih sevgisinin yüksek olmasına yorumlanır. Rüyada müzeye gitmek, akrabalar arasından değer verilen birisinin yaşadığı sıkıntıyı paylaşmaya, moral desteği vermeye ve sevgi göstermeye tabir edilir.

Rüyada maket görmek, gören kişi için sahtekar insanların tuzağına düşme riski ile karşılaşmak anlamına gelmektedir. Gerçeklerin kişiden saklandığı bir döneme işaret eden bu rüya, etrafı yalancı insanlarla dolu olan rüya sahibinin güven duygusunu kaybetmesi yüzünden sıkıntıya düşeceğine ve bu dönem içinde kime güveneceğini, inanacağını bilmediği için bocalama geçireceğine de işaret eder. Maket, aile içinde de kişinin arkasından iş çevirenler olacağına, özellikle kişiyi mirastan mahrum bırakmak adına bazı çalışmalar ve kumpaslar içine girileceğine dair haber verir. İşi ile ilgili doğru analizler yapamadığı için de borçlarını zamanında ödeme güçlüğü çekecek olan kişinin ek iş yapmak zorunda kalacağına da işaret eder.

www.ruyaninanlami.com