M

M harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “M” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada maden suyu görmek, hayal edilen, hiçbir zaman gerçekleşmeyeceği düşünülen bir olayın vuku bulmasıyla kişinin çok güzel bir sürpriz yaşayacağı anlamına gelmektedir. Maden suyu görmenin bir başka anlamı da kişinin bir olay karşısında ya da duyduğu kötü bir söz yüzünden çok fevri ve ani çıkışlar yapacağını, daha sonra pişman olacağı bu davranışı yüzünden sevdiği biriyle arasına soğukluk gireceğini de bildirir. Sır tutamamak, başkalarının özel yaşantılarına ait bilgileri ulu orta konuşmak yüzünden sıkıntı yaşamak manasına da gelir. Yaşlı birinin maden suyu içmesi, sağlığının daha da iyiye gitmesine ve dinçleşmesine delalet eder. Genç, eğitim çağında kimseler için aklın bir karış havada olduğuna ve her konuya aynı merakla yaklaşıldığı için yön tayin etmekte zorluk çekildiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada maç yapmak, başarılı olmak için çok çalışılması gerektiğine ve emek harcamadan bir yerlere gelinemeyeceğine işaret eder. Rüyasında büyük bir sahada maç yaptığını gören kişi, iş hayatında önemli adımlar atar ve çok yüksek seviyede bulunan kişilerle iş anlaşmasına girer. Bazen de bu rüya kişinin üzerine binecek büyük sorumlulukların olduğu anlamına gelmektedir. Rüyada maç yaparken gol atmak, başarıya, kişinin çalışma hayatında büyük kazançlar elde etmesine, uzun süredir beklenilen güzel bir haberin alınacağına işarettir. Rüyada takım halinde maç yapmak ortaklık anlamına gelir. Bu rüya maddi açıdan büyük bir zenginlik elde edileceğine ve azimle çalışılırsa istenilen sonuçlara ulaşılacağına yorumlanır. Futbol maçı yapmak bir organizasyonda veya önemli bir projede görev almak yeteneklerini başka insanların yardımlarıyla ortaya çıkarmak demektir. Kalabalık bir işte çalışmak, kazancı yüksek bir işe girmek, kar getiren atılımlarda bulunmak demektir. Tenis maçı yaptığını görmek iki kişilik bir ortaklık manasına gelir ve tanıdık biriyle kurulacak bir şirketten hayırlı sonuçlar almak, işi kurar kurmaz yüksek gelirli işler siparişler almak, kısa sürede sermayeyi katlamak anlamına gelmektedir.

Rüyada mafya, gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında yapmak istediği şeyler için ciddi bir şekilde kınandığına, her zaman yapmak istediği şeylerden soğutulmak istediğine, bu durumdan ötürü çok zor zamanlar geçirdiğine ve böyle yapmaya devam ederse çok daha kötü durumlara maruz kalacağına, insanlar tarafından daha büyük bir baskı göreceğine ve daha fazla üzüleceğine işaret eder.

Rüyada madalya görmek, gören kişinin iş hayatında yaptığı işler, ortaya koyduğu çalışmalar ve hayata geçirdiği projeler sayesinde çabalarının karşılığını alacağına ve en kısa sürede üst kademe yöneticileri tarafından terfi ile ödüllendirilip parasal yönden destekleneceğine tabir edilir. Aynı zamanda, uzun zamandır bir işten ya da bir kişiden beklenen olumlu haberin gelmesine de işaret eder.

Rüyada mendil, rüya sahibinin çevresinde ona en yakın olan kişi ile tabir edilir. Gören kişiyi seven, ona güvenen, yaptıklarına inanan ve her zaman arkasında duran bir insanın varlığına işarettir. Kendisini katıksız, candan, içten ve samimi duygularla sevdiğine, zor günlerinde gözyaşını sildiğine, ekmeksiz kaldığında ekmeğinden, parasız kaldığında parasından veren bir kişiye tabir edilir. Rüyada mendil görmek, yoldaş olarak da tabir edilir.

Rüyada muhabbet kuşu görmek, rüya sahibinin alacağı güzel ve hayırlı haberin varlığına işaret eder. Rüya sahibinin hoş sohbet oluşuna, tatlı diline, insanlarla muhabbette olduğuna tabir edilir. Rüyada muhabbet kuşu görmek her zaman hayırlara işaret eder. Gören kişinin, dileklerinin gerçekleşmesine, işlerinden yolunda gitmesine, aile içinde keyfinin yerinde olmasına ve arkadaşları ile arasının çok iyi olmasına yorulur.

Rüyada masa görmek iş ile ilgili olan meselelere delalet eder. Rüyada masa gören kişi işinde çok özverili ve fedakar kimse olarak tanımlanır. Hatta rüya sahibinin tam bir iş kolik olduğu yorumu da yapılır. Rüyada masa gören kişinin kariyer edinme isteği onun için önceliklidir ve her şeyin başında gelir. Rüyada masa görmek sadece iş hayatı ile sınırlı değildir aynı zamanda hane içi ile de tabir edilir. Üzerinde içi yemek dolu tabaklar olması rüya sahibinin evinde hiçbir zaman geçim sıkıntısı yaşanmayacağına ve nimetin eksik olmayacağına delalet eder. Fakat rüyada masanın üzerinde içi boş tencereler ya da tabaklar görmek nimetin ve rızkın kesilip, hane içinde darlık olacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada makas görmenin anlamı, iftiraya uğramaya işarettir. Rüyayı gören kişinin hiç yapmadığı bir şey ya da söylemediği bir söz için suçlanmasına ve bunun sonucunda üzülmesine işaret eder. Rüyada makas görmek iyi değildir, sıkıntı anlamı taşır. Genel olarak kötü ve üzücü haberler almaya işaret eden bu rüya, aklıselim bir kimsenin cahil halka liderlik yapmasına, onları sakinleştirmesine ve onlara doğru yolu göstermesine de yorulur. Birisinin makas verdiğini yada makas alındığını, bulunduğunu görmek; sahip olunan mal ve paranın bir kat daha artacağına, yakın zamanda bir kız çocuğu dünyaya geleceğine işaret eder. Bazı rüya tabirleri makasın, olan bir şeyin hep ikincisine işaret ettiği yorumunu yapar. Örneğin; ikinci çocuk, ikinci ev, ikinci araba şeklinde olduğunu söylerler.

Rüyada merdiven görmenin anlamı, meşakkatli bir işi azimle yerine getirmeye delalet eder. Ayrıca merdiven şuan zor ama sonunda olumlu sonuçlanacak olan işler anlamına gelir. Bunun yanında rüyada merdiven görmek üzüntüye ve yıkıma neden olacak haberler almaya da yorumlanır. Fakat sıkıntıda olan kişilerin rüyasında merdiven görmeleri çok iyidir, sıkıntılardan, sağlık sorunlarından, parasızlıktan kısacası tüm olumsuzluklardan kurtuluş anlamına gelir. Rüyasında kullanılmamış, henüz ilk defa kendisi tarafından kullanılacak olan merdivenden çıktığını görmek, kişinin şansının açık olacağına alamettir. Merdivene çıkan kişinin eğer bir rakibi ya da hasmı varsa, rüyası onlara karşı zafer kazanacağı ve onları bertaraf edeceği anlamına gelir. Rüyada görülen ahşap merdiven zorluklara, sıkıntılara ve darlığa işaret eder. Ahşap merdivende durmak asi olan kişiyi tatlı dille yola getirmeye, birine akıl vermeye, gözü kara olduğu için, hep belaya yakın olan kişiye de telkinde bulunmaya delalet eder.

Rüyada mağara görmenin anlamı, rüya sahibinin korkularından kaçmaya çalışmasına işaret eder. Rüya sahibinin hayatı sürekli olarak endişe, kuruntu ve kuşku ile geçiyor ve rüya sahibi de kendini savunmak ve korumak için emin olacağı yerlere kaçıyor demektir. Rüyada mağara görmek, rüya sahibi için anne baba yanı yani evi olarak da tabir edilir. Rüyasında mağara gören kişi kaç yaşına gelirse gelsin, hayata ve kötü insanlara karşı kendini küçücük ve savunmasız bir çocuk olarak görüyor ancak anne ve babasının yanında güvende olduğunu hissediyor ve ancak onlarla tam olarak mutlu oluyor demektir.

www.ruyaninanlami.com