M

M harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “M” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada mandalina ağacı görmek, hayatı eksisiyle ve artısıyla kabullenmek, manevi olarak olgunluğa erişmek, yaşanılanları değerlendirirken gelecekte işine yarayacak tecrübeler olarak değerlendirmek anlamlarına gelmektedir. Rüyada görülen mandalina ağacı, bereketle geçecek bir ömre ve asla sıkıntıya düşülmeyecek, güzel bir maddi güce de işaret eder. Gören kişinin yaptığı her işle gelecekte ismini herkesin duyacağı bir hale getirmek için uğraşacağına, kalıcı işler yaparak, hem toplum hayatına katkılarda bulunacağına, hem de ailesine onurlu bir soy ismi bırakacağına işaret eder. Kişinin sağlam duruşu ve bugüne kadar eksiksiz şekilde oluşturduğu karakteri ile giriştiği her işten çok iyi sonuçlar alacağına, başarılarının genellikle para kazancı olarak da geri döneceğine, kendisine güvenen rüya sahibinin ufkunun da genişleyeceğine işaret eder.

Rüyada mama görmek, gören kişinin yakın bir zaman içinde gireceği bazı çalışmalarda çok büyük yorgunluklar yaşayacağına, çok yıpranacağına, bu sebeple kendisine uygun bir zaman ayırarak bir tatil dönemi ayarlaması ve bu dönem içinde kendisine iyi gelecek şekilde zaman geçirmesi gerektiğine yorumlanmaktadır. Aynı zamanda bundan sonra çok daha iyi bir şekilde işlerinin açılacağına ve başarılı olacağına işaret eder.

Rüyada malikane görmek, rüyayı gören kişinin uzun zamandan beri kafasını kurcalayan sorunların yakın bir zaman içinde sevilen ve değer verilen insanların vereceği büyük bir destek ve edecekleri yardımlar sayesinde çok daha zararlı bir hale gelmeden sona erdirileceğine ve bu sayede rüya sahibinin epey bir zaman sonra ilk kez rahat bir nefes alacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin elinden gelen her şeyi yapması ve sabırlı davranması sayesinde çok güzel olaylar yaşayacağına ve hayırlı gelişmeler ile karşılaşacağına tabir edilir.

Rüyada mahkum görmek, gören kişinin şanssızlık yaşamasına, kısmetinin kapanmasına, üzüntüye, kedere, hastalığa ve borca işaret eder. Rüya sahibinin elinin kolunun bağlanacağı ve çaresiz durumlara düşeceği anlamına gelir. Bu rüya şer olarak kabul edilir ve bu rüyayı gören kişilerin gözyaşı dökeceğine işaret etmektedir. Rüya sahibinin hayatının ve düzeninin bozulacağına, kabus gibi günlerin geleceğine ve ilişkilerin sarsılacağına işaret eder. Rüya sahibi üzüntülerin ve sıkıntıların verdiği ağırlık nedeni ile üzerine karabasan çöküyormuş da nefes alamıyormuş gibi kötü hissedecektir şeklinde yorumlanmaktadır.

 

Rüyada mahalle görmek, gören kişinin komşuları ile arasında yaşanacak bir sürtüşmeden dolayı sıkıntılı günler geçireceğine işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin uzun bir zamandan beri bir iş için beklediği güzel, hayırlı ve sevinçli bir haber alacağına ve alacağı bu haber üzerine yapacağı işler için çeşitli kararlar vereceğine işaret eder.

Rüyada manav görmek, kolay elde edilemeyen ama bol ve helal kazanca işaret eder. Rızkın ve kazancın sürekliliği olarak tabir edilmektedir. Rüya sahibinin sahip olduğu zenginliğin sadakasını vermeyi hiçbir zaman ihmal etmediğine, elindekilerin kıymetini bilip, Allah’a her gün secde ettiğine, diğer dünyayı unutmadığına ve din yolunda hayırlı olan işler yaptığına tabir edilir. Rüyada manav görmek, sağlığa, afiyette olmaya ve uzun ömre işaret etmektedir.

Rüyada mahkeme görmek, yaradanın haklının yanında olmasına işaret etmektedir. Haklının hakkını almasına, haksızın da cezasını bulmasına tabir edilir. Rüya sahibinin akan gözyaşlarının durmasına, acılarının son bulmasına ve dolayısıyla da yüzünün gülmesine işaret eder. Rüyada mahkeme görmek, zor durumda olan kişinin bu durumu yenmesine ve tüm sorunlarını aşmasına delalettir. Bazı rüya tabirleri, bu rüyanın anlamının kişinin içine düştüğü sıkıntılı durumdan kurtulmasının zaman alacağına geldiğini söyler.

Rüyada macun görmek, gören kişinin yaptığı bir hatayı telafi etmek için yöntem arayışı içine girdiğine ve aldığı hatalı kararlardan dolayı göreceği zararı azaltmak için çaba göstereceğine yorumlanır. Macun görenler ailelerinin bir sırlarını açığa vermemek veya bu sırrın ortaya çıkmasını engellemek için uğraşırlar. Rüya sahibinin sevdiği kimselerin hatalarını ya da açıklarını kapatan, onları asla utandırmayan ve kendisine söylenen sırları ömür boyu saklayıp mezara götürecek kadar güvenilir biri olduğuna da işaret ettiği gibi, iş konusunda mevcut sorunların giderilerek daha iyi bir performans elde etmek için verilecek çabaya da işaret eder.

Rüyada maşa görmek, gören kişiyi kullanmak isteyen ve özellikle maddi olanaklarını sömürmek için etrafında dolaşan, kötü niyetli ve kurnaz kişilerin varlığına işaret eder. Bu kimselerin art niyetlerini fark eden rüya sahibinin çeşitli yöntemler kullanarak kendisini kurtaracağını ve tedbir alacağını da bildirir. Maşa gören kimselerin anne ve babaları da dahil olmak üzere, tüm akrabaları kişiden sürekli talep etmek suretiyle bir şeyler isterler. Kendisinin parasında gözü olan yardımcılar çalıştırmaya da işaret eden rüya, dikkatli olmak gerektiğinin de habercisidir.

Rüyada mağaza görmek, gören kişinin başına kötü şeyler gelmeyeceğine, yoluna güzellikler ve kendisi için hayırlı olacak kapılar çıkacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin geleceği çok açık, şansı ve bahtı da parlak demektir. Kişi, istediği her işte başarı sağlayacak, etrafında kendisine huzur ve hayır getirecek kişiler bulunacak, özel hayatı da bir o kadar eğlenceli, keyifli ve hayırlı olacaktır diye tabir edilir. İyi yorumlanabilecek rüyalardan biridir. Mağazayla ilgili olarak görülen rüyaların neredeyse tamamı iyiye ve güzele delalet eder. Genel anlamda kişinin hayatının olumlu yönde ilerleyeceğine, yüzünün güleceğine, hayatından ve sevdiklerinden her zaman fayda göreceğine işaret eder.

www.ruyaninanlami.com