H

H harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “H” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada halı silmek, gören kişinin arasının açık olduğu, küskünlük yaşadığı akraba çevresi ile yüzleşmek zorunda kalacağına işaret etmektedir. Rüya sahibi kişi ile yakın çevresi arasında istenmeyen tartışmaların meydana geleceğine, kopuş ve ayrılıkların yaşanacağına işaret eder. Bu rüya, gören kişi için zor bir dönemi nitelemektedir. Kişiyi manevi olarak yıpratacağına yorumlanır. Görülen bu rüya istenmeyen ama yaşanacak olan kavgalara, kötü sözler işitmeye, görmek istenmeyen kişiler ile aynı ortamda bulunma zorunluluğuna tabir edilmektedir. Bazen de kişinin yaşadıkları sonucu acı tecrübeler sahibi olacağına, tanıdığı yeni kişiler ile her zaman mesafeli olacağına yorumlanır. Aynı zamanda ruhsal anlamda sıkıntı içinde olunan bir dönemde arkadaşlardan destek almaya, sorumlulukların azalarak kişinin yaşadığı uhrevi sıkıntıyı atlatacağına tabir edilir.

Rüyada haç işareti görmek, rüya sahibi için ömür boyu sürecek dostlukların, beraberlik içinde yaşamanın ve hem ailede, hem sosyal çevrede inançlarından ödün vermeden, her daim kişiliğini ön planda tutarak övgü almanın işaretçisidir. Rüyayı gören kişi için maneviyatın çok önemli olduğuna ve vicdani sorumlulukların her daim yerine getirildiğine, sosyal projelerde de görev alarak yoksul, yardıma muhtaç kimseler için çalışmalarda bulunulduğuna tabir edilir. Haç işareti ayrım gözetmeksizin herkese, her canlıya sevgi duyulduğuna, Allah’ın yarattığı her şeye aynı değerin verildiğine ve korumak için çaba gösterildiğine de işaret eder. Vicdanlı nesiller yetiştiren bir mesleği yerine getirmek anlamına da gelen bu rüya kişinin öğretmenlik, hukuk veya iletişim alanlarında çalışmalar yaparsa geleceğinin çok parlak olacağına da vurgu yapmaktadır. Rüyada boynunda haç işaret olduğunu görmek, rüya sahibinin inancının doğru olduğuna işaret etmektedir. 

Rüyada hamamda yıkanmak, gören kişinin kötü alışkanlıklarından, karamsar duygu ve düşüncelerinden, umutsuzluklarından, kararsızlıklarından, maddi yükümlülüklerinden ve manevi sıkıntılarından kurtulmasına işaret eder. Rüyayı gören kişinin dualarının ve dileklerinin kabul olması sayesinde kişinin mutluluğa ve huzura kavuşacağına, kafa karışıklığından sıyrılacağına ve kendisi için hayırlısı olan neyse ona karar vereceğine tabir edilir. Kişi ağız tadına ve keyfe kavuşacak demektir. Rüyada hamamda yıkandığını görmek, sıkıntıları, sorunları ve kötü günleri geride bırakarak, hayatın yükünü omuzlarından atmaya, hafiflemeye, gönül rahatlığı içine girmeye, esenlik bulmaya, ferahlamaya ve geçmişin kötü etkilerini üzerinden atmaya işaret eder.

Rüyada halı süpürmek, rüya sahibinin bir arkadaşı veya bir akrabası ile karşılıklı konuşarak, deyim yerindeyse eteklerindeki tüm taşları dökmeleri anlamına gelmektedir. Kişiyi rahatsız eden konuların gündeme geleceğine, eski defterlerin yeniden açılacağına ve bazı kimselerle yapılacak tartışmaların ilişkileri kopma noktasına getireceğine işaret eder. Rüyada halı süpürmek gerginliklerin ve sorunların biteceğine, yepyeni bir geleceğin kapılarının aralanacağına, yaşanan günler sıkıntılı olsa da, sonrasının kişi için aydınlık olacağına tabir edilir. Evindeki halıyı süpüren kimselerin ailevi sorunları sona erer ve mal, miras gibi konularda uzlaşmaya varılır. Olumsuz olduğu düşünülen olayların şaşırtıcı derecede iyi sonlanacağına, maddi konularda dikkatli davranan rüya sahibinin zenginleşerek daha refah bir hayat süreceğine işaret eder. Şans oyunlarında para kazanmak, haneye beklenmedik bir mal girişi gibi anlamlara da gelen rüya kişinin iç dünyasındaki gelişmeleri, psikolojik olarak güçleneceğine de haber verir.

Rüyada hamile bir kadın görmek, görülen kadın tanıdık birisi ise, o kişinin yakında bir çocuk sahibi olmasına veya kısmetinin çıkmasına işaret eder. Özellikle bekar bayanlar için böyle bir rüya genellikle nikaha yorumlanır. Bazen de bu rüya o kadından rüya sahibine ulaşacak bir hayra, onun yardımlarıyla yaşanan sıkıntılardan kurtulup feraha ermeye işaret etmektedir. Rüyada hamile bir kadının doğum yapmasını sağlamak, rüya sahibinin sayenizde bazı insanların menfaat sağlayacağına ve yine kişinin elinden bir kimseye ulaşacak güzelliklere yorumlanır. Rüyada hamile bir kadının çocuk düşürdüğünü görmek, yakın zamanda ulaşacak kötü bir habere işaret eder. Rüyasında hamile bir kadının erkek çocuğu doğurması müjdeli havadislere, kişinin işinin gücünün rast gitmesine; kız çocuğu doğurduğunu görmek ise alınacak güzel bir habere işaret etmektedir.

Rüyada halı silkelemek, gören kişinin aşk hayatının genel olarak iyi bir çizgide devam edeceğine, etrafındaki kişilerin edepli ve görgülü kimseler olacağına ve aynı zamanda kişinin isteklerinin Allah katında karşılık bulacağına işaret eder. Rüya sahibi için yaşadığı dertlerden kurtulmak ve hane içinde refaha kavuşmak olarak da yorumlanan bu rüya aynı zamanda rüyayı gören kişi bekar ise iyi bir kısmetle karşılaşacağına da yorumlanır. Rüya sahibinin çektiği türlü sıkıntılara rağmen hak ettiği hayata ve üne kavuşacağına da tabir edilir.

Rüyada halay çektiğini görmek, gören kişinin yaşadığı dünyevi sıkıntılar ve üzüntüler anlamına gelmektedir. Rüyasında halay çeken kişi, kendisini tamamen dünyanın gösterişine ve zevklerine adar, bu nedenle de ahireti dini hayatı ve maneviyatı unutur demektir. Bu rüya bazen de boş işlerle uğraşmaya, kendisine faydası olmayan ilim öğrenmeye, insan ilişkilerinde başarısızlığa işaret etmektedir. Rüyasında müzik eşliğinde halay çeken kimse, rüyada eğlendiği miktarda dünya hayatında acı ve üzüntü çeker anlamına gelir. Aynı zamanda böyle bir rüya manevi hastalıklara, geçim sıkıntısına, kalp yorgunluğuna, depresyona, amaçsız yaşamaya da yorumlanmaktadır.

Rüyada hüngür hüngür ağlamak, genellikle iyi şekilde tabir edilmez. Rüyasında bağıra çağıra, yakasını yırtarak ağladığını görmek dünya hayatında bir musibetle karşılaşmaya veya kişinin yaşayacağı bazı sıkıntılara işaret eder. Rüyada hüngür hüngür ağlayan kimse, bazı alimlere göre ise dünya hayatında sevinir ve mutlu olur demektir. Bu rüya istek ve arzularına kavuşmaya ve bu dünyanın nimetlerinden ve zevklerinden yararlanmaya işaret eder. Rüyada sessizce ağlamak ise rahmetin, mağfiretin ve bereketin sembolüdür. Rüyada sessizce ağlayan ve gözyaşlarının yanaklarından aktığını gören kişi, tüm sıkıntı ve üzüntülerinden kurtularak feraha kavuşur demektir. Rüyada dünya sıkıntıları için ağlamak hayra yorumlanmaz. Ahireti hatırlayarak veya Allah rızası için ağladığını görmek ise büyük bir menfaat elde etmeye ve mutlu olup sevinmeye işaret eder.

Rüyada hostes görmek, gören kişinin kariyerinde yükseleceğine ve istediği unvanı elde edeceğine işaret eder. Rüya sahibinin iş dünyasında çok tanınan, saygın, makam ve yetki sahibi kimse olacağına bu sayede en büyük ideallerinden birini gerçekleştirmiş olacağına ve muradına ereceğine işaret eder ve hayırlara tabir edilir. Başarı, hırs, çalışkanlık ve azim olarak kabul edilir. Rüyada host görmek, gören kişinin yüzünün gülmesine, elinin dönmesine, moralinin, sağlığının ve neşesinin de yerine gelmesine neden olacak olumlu gelişmelerin yaşanmasına işaret eder.

Rüyada hortum görmek şans ve kısmet olarak değerlendirilir. Rüyasında hortum gören kişi yakın zamanda yoğun bir iş temposuna girerek işlerindeki artış sayesinde bol kazanç elde edecektir. Rüyada hortum gören kişi çok şanslı bir döneme giriyor demektir. Rüya sahibi uzun bir süre yükselen bir iş grafiği sağlayarak terfi edecek, bu sayede hem maaşı hem de yetkisi ve makamı artacaktır. Bu rüya aynı zamanda kişinin hiç ummadığı bir anda bir yerden menfaat elde etmesi şeklinde de yorumlanır. Rüyada hortum görmek rüya sahibinin neşelenmesini ve çok mutlu olmasını sağlayacak haberler duyması ya da böyle olaylar yaşaması anlamına gelir. Bazı rüya tabirlerine göreyse hortum büyük bir doğal afet şeklinde yorumlanır.

www.ruyaninanlami.com