H

H harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “H” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada hırsız görmek, bazı sıkıntılı durumlarla karşılaşılacağına delalet eder. Bu durumlar bazen bir hastalık şeklinde olabileceği gibi bazende hoş olmayan olayların yaşanması şeklinde de yorumlanır. Bunun yanında rüyayı gören kişinin kesesinden yiyecek bu nedenle ona külfet olacak, maddi olarak yıpratacak ona zarar verecek bir insanın varlığına da işaret eder. Bu kişi, rüya sahibinin kıramayacağı aile halkından, komşulardan ya da arkadaşlardan biri olabilir. Rüyada hırsız görmek kurnazlıklarıyla sizi kandıracak biri şeklinde de tabir edilmektedir.  Rüyadaki hırsız bazı zamanlarda sizi kıskanan ve bu kıskançlığından dolayı etrafındaki kimselere sizinle ilgili aslı astarı olmayan şeyler söyleyen sivri dilli birine de yorumlanmaktadır. Çevrenizde hakkınızda kötü konuşan kimseler olabilir. Hırsız görmenin bir diğer rüya tabiri ise zina yapan kimsedir. Hırsız; zinaya bulaşabileceğiniz anlamında bir uyarı, nefsinize yenik düşerek günahlar işleyeceğinizin de habercisi olabilmektedir. Bir diğer taraftan hırsızın olumlu anlamları da bulunmaktadır. Uzaktan gelen bir misafiri ağırlayabilirsiniz veya evlenmek niyetinde iseniz yakın tarihte bir evlilik yapabilirsiniz. 

Rüyada hadis görmenin anlamı, rüya sahibinin hayatında kısa süre içerisinde gerçekleşecek olumlu ve hayırlı gelişmelere delalet eder. Kişi içinde bulunduğu sıkıntılı ve zor günlerinden kurtularak refaha kavuşacağına. Bu sayede moralinin de yerine geleceğine yorumlanır. Rüyayı gören kişi hayatında başarıyı yakalayarak, mevki sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada hadis görmek, kişinin gerçekleşmesini istediği duasının hayırlısıyla kabul olacağına ve muradına ereceğine rivayet eder. Aynı zamanda kişinin kalbinin temiz olmasına da nail olur.

Rüyada haber almanın anlamı, gerçek anlamına benzer şekilde tabi edilir. Rüyada haber aldığı gören kişi mutluluk verici olaylar yaşar. Rüyayı gören kişinin hayatındaki çok istediği bir olayın yakın zaman içerisinde gerçekleşeceğine delalet eder. Rüyada duyulan güzel haberler, sevinçli ve güzel günlerin müjdecisi iken, alınan kötü haber ise uğursuzluğa işaret eder. Rüyada haber almak genel olarak, güzel sözler duymaya, sürpriz gelişmeler yaşamaya ve çok mutlu olmaya delalet eder. 

Rüyada hacca gitmenin anlamı, oldukça hayırlara vesile olan olaylarla karşılaşılacağının habercisidir. Rüyasında hacca gittiğini gören kişi, dinine oldukça düşkün biri olduğunu gösterir. Rüyada hacca gitmek ya da herhangi bir kutsal mekanı ziyaret etmek, bolluğun, bereketin ve kazancın hayırlısıyla elde edileceğinin habercisidir. Rüyada kendini hacca giderken gören ya da hac da vazifesini yaparken gören kişi, hasta ise şifa bularak bütün dert ve kederlerinden kurtulur. Güzel ve hayırlı günlerin kapıda olduğuna delalet eder.