H

H harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “H” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada hac hediyesi görmek, rüya sahibinin önemli bir işte birilerinden yardım alacağına ve işlerinin kısa süre içinde çözüleceğine, kendisini seven bir arkadaşının ön ayak olması ile koşulları daha iyi olan bir iş sahibi olacağına, eşinden güzel bir ziynet hediyesi almaya ve sevilen biri olmaya işaret etmektedir. Hac hediyesi hayırlı işlerle uğraşan biri olmaya da alamet olduğu gibi, aynı zamanda aile üyelerinin dini inançlarının çok sağlam olduğuna ve kişinin ailesiyle beraber olduğu zamanlarda kendisini çok daha iyi hissettiğine, her türlü ilişkide karşı tarafı düşünen ve her yaptığının sorumluluğunu alan biri olduğuna işarettir. Hac hediyesi gören kişiler beklenmedik hediyeler, haberler veya gelişmeler sayesinde mutlu olurlar şeklinde tabir edilir.

Rüyada hakim görmek, vicdan ve merhamet sahibi, imanı tam, akıllı, mantıklı, düzgün ve kariyer sahibi bir kişi ile tabir edilir. Rüya sahibi, ilim irfan öğrenmiş, diplomalı, takım elbiseli ve kravatlı bir kimse olacak, işinde çok sağlam bir yer edinecek, adı herkes tarafından duyulacak demektir. Ayrıca sözü dinlenen ve önünde el pençe divan durulan bir kişi haline gelecektir şeklinde yorumlanır. Rüyada hakim görmek, Allah’tan korkan bu nedenle de kul hakkına girmeyen bir kimsenin varlığı ile de açıklanır.

Rüyada hacı görmek, hayırlı ve güzel bir rüyadır. Müjdeli ve güzel haberler almaya, sürpriz gelişmeler yaşamaya ve herkesin takdirini kazanmayı başaracak işler yapmaya işaret eder. Ferahlık ve esenlik bulmak anlamına da gelir. Rüya sahibinin hayatının iyi ve olumlu yönde ilerlemesi ve kişinin moral bulması ile tabir edilir. Rüyada hacı görmek, ahlakı güzel, muhafazakar, doğru yoldan ayrılmayan bir kişinin varlığına işaret etmektedir.

Rüyada halk otobüsü, takım çalışması gerektiren bir işle meşgul olunacağına işaret eder. Özellikle çalışan kişilerde kalabalık bir projede yer alarak hem eğlenceli, hem de bilgi dolu bir ortamda bulunmak anlamına gelen rüya, kişinin yeteneklerini çok daha etkin bir şekilde kullanabilmesi için fırsat yakalayacağı manasına gelir. Rüya sahibinin kısmetli biri olduğunu, harcamalarını kolaylıkla karşılayabileceğini ve nimet bolluğu içinde yaşayacağını da işaret eder. Halk otobüsü gören genç kimselerin arkadaş çevreleri geniş olur ve çok sayıda sosyal aktivite içinde yer alırlar. Hayata dört elle sarılmak, çıkan sorunlarla yılmadan mücadele etmek şeklinde de tabir edilir. Bu rüyayı yola çıkmak şeklinde de ifade etmek gerekir ve özellikle birini görmek için kişinin aniden bir seyahat planlayacağını ve yolun sonunda çok mutlu olacağını da delalet eder.

Rüyada hamile görmek, tek bir şekilde yorumlanmaz. Bir kadının rüyasında hamile olduğunu görmesi zenginliğe, bir erkeğin hamile olduğunu görmesi ise sıkıntıya ve zorluğa işaret eder. Aynı zamanda kadın ya da erkek fark etmeksizin rüyasında kendini hamile gören kişinin, karnı ne kadar büyükse aynı oranda mal sahibi olacağı anlamına gelir. Eğer bir erkek rüyasında karısının hamile olduğunu görürse bir mal sahibi olma isteğine işaret eder. Kimi zamanda bekar bir kız için rüyada hamile olduğunu görmek, kısmetinin bağlı olduğuna yorulur.

Rüyada havlu görmek, kişinin nasibi olarak ifade edilir. Rüyada görülen yeni ve temiz havlu hayattaki güzel gelişmelere ve yeniliklere delalet eder. Rüyasında havlu gören kişinin önünde büyük hedefleri ve idealleri var demektir. Rüya sahibi hayatta istediği her şeye kavuşma mutluluğunu yaşayacaktır, Allah kendisine istediği her şeyi nasip edecektir. Kazancı ve ekmeği hiç eksilmeyecek, geçim derdine düşüp sıkıntı çekmeyecektir. Rüyada beyaz havlu görmek kişinin temiz düşüncelerini ve niyetlerini ifade eder, kırmızı havlu yapılan plan ve projelerin en kısa zamanda hayata geçirileceğine, yeşil havlu görmek türbe ziyaretine, kalan diğer renklerin hemen hepsi de kişinin kafa dağınıklığına delalet eder.

Rüyada hamak, gören kişinin zevki sefaya düşkün olduğuna, rahatlığı çok sevdiğine, anlık eğlencelere takıldığına, hayattan daha fazla faydalanmaya çalıştığına, tüm sıkıntılarına, zorluklarına ve sorunlara rağmen gülmeye ve keyiflenmeye çalıştığına rivayet edilir. Rüya sahibinin günlük yaşadığına, uzun vadeli planlar yapmadığına, yarınlara değil yaşadığı ana inandığına ve ona değer verdiğine işaret eder.

Rüyada hastane görmenin anlamı,  hayra yorulmaz. İş ve mevkiinin değişeceğine işarettir. Rüyada hastaneye girmek, işlemiş olunan günahların affedileceğine, fiziksel ya da ruhi açıdan gelişme kaydedileceğine delalet eder. Rüyada kendinin hastaneye girdiğini görmek, şehit olunacağına işarettir. Rüyada hastanede verilen yemeklerden yediğini görenin, sağlık durumunun bozulup hasta olacağını gösterir. Hastaneyi güzel, temiz süslü ve ferah şekilde görmek ise halkın işlerinin yolunda gittiğini gösterir.

Rüyada halı görmenin anlamı, güzel anlamlar taşır. Rüyasına halı gören kişi parasal yönden hiç sıkıntı çekmez. Halı, bolluğa işaret ederken rüya sahibinin çevresinde bulunan ve oturup kalktığı kişilerin de güçlü kimseler olacağına işaret eder. Halının bir diğer anlamı da hoşluk ve hafifliktir. Özellikle halı üzerinde yürüdüğünü gören kişi çok şanslıdır. Bu onun ömrü boyunca mesut ve bahtiyar olacağı anlamına gelir. Halının bir başka anlamı da helal mal ve para kazanma onuruna nail olmaktır. Kişi rüyasında sadece kendine özel olarak yere halı serildiğini görürse bu onun ilerde çok zengin olacağına ve uzun yaşayacağına delalet eder.

Rüyada hafız görmenin anlamı, çok hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Yapılan işlerde başarılı olunmasına, uzak bir yerden mutlu bir haberin alınmasına, büyük bir hastalığa yakalanmış birinin hastalıktan kurtulmasına ve dört gözle bebek bekleyen birinin nur topu gibi bir bebeğe kavuşmasına delalet eder. Rüyada hafız gören kişinin, iş hayatında ve sosyal hayatında büyük hayal kırıklığı yaratan işlerinin bir anda düzelmesine, kapanmış kısmetinin açılıp hanesinin bolluk ve bereketinin artmasına ve yapmak istediği işlere girip başarı kazanmasına ve yeni işler için girişimde bulunmasına işaret edilir.