B

B harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “B” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Gecenin sükuneti içinde, rüyalar insanın bilinçaltına derinlemesine nüfuz eder. Bu rüyalar bazen sıradan, günlük yaşantımızdaki olaylardan beslenirken, bazen de bambaşka, fantastik dünyalara taşır bizi. Rüyada bilgisayar oyunu oynamak da, son zamanlarda hayatımızın bir parçası haline gelen bu dijital etkinliğin rüya tabirlerine yansımasıyla ilginç bir hal alır.

Bilgisayar oyunları, günümüzde gençlerden yetişkinlere kadar birçok insanın keyifle vakit geçirdiği bir aktivite haline geldi. Bu oyunlar, sanal dünyalara açılan kapıları aralar ve oyuncuları gerçek dünyadan uzaklaştırarak farklı maceraların içine çeker. Peki, rüyada bilgisayar oyunu oynamak ne anlama gelir? Bu rüya, bizlere neler anlatır?

Rüyada badana görmek, gören kişinin kötülüklerden, kazalardan, belalardan  ve melanetlerden uzak olmasına, sakin ve huzurlu günler yaşamasına işaret eder. Rüya sahibinin yaşadığı kafa karışıklığından, mutsuzluğundan ve kendisini kötü hissetmesine sebep olacak her türlü sorundan uzaklaşmayı başaracağına, işine daha büyük bir hevesle sarılacağına ve ağız tadının yerine geleceğine tabir edilmektedir. Rüyada badana görmek, silkinip kendine gelmeye, üzerindeki miskinliği, kısmetsizliği ve şanssızlığı atmaya yorumlanmaktadır.

Rüyada bağırsak görmek, gören kişinin aile yaşantısına, evliliğine, çocuklarına, anne babasına ve bağlı olduğu topluma işaret eder. Rüya sahibinin hane içinde yaşadığı olumlu olumsuz bir çok duruma tabir edilir. Bunlar mutluluk, sevinç, üzüntü, hayal kırıklığı hoş ve nahoş olaylar şeklindedir. Bir yandan da rüya sahibinin durağan ve iyi giden hayatının bozulacağına ve olumsuz şekilde değişeceğine işaret eder. Kişinin hayatında kavgaların, karışıklıkların ve büyük problemlerin çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada bacakta kıl görmek, gören kişinin duygusal hayatında yaşayacağı sıkıntılara ve de iş ortamında karşılaşacağı bazı stresli durumlara işaret eder. Rüya sahibi şayet kadınsa, bacağında kıl görmesi uğrayacağı bir zarara ya da karşılaşacağı bir sahtekarlığa tabir edilir. Rüya sahibi erkekse ve bacaklarının kıllı olduğunu gördüyse, hidayetten uygunsuz bir hale düşmeye yorumlanmaktadır. Aynı zamanda rüyada kıllı bacak görmek, gören kişinin bazı borçların altına gireceğine ve büyük bir sıkıntı yaşayacağına da işaret eder. Bazen de kalın ve uzun kıllı bacak görmek rüya sahibi kişinin hayatındaki düzenin üçüncü kişiler tarafından bozulacağına, mal ve para yönünden büyük bir zarara uğrayacağına işaret etmektedir. Rüyada bir kadının bacağında gördüğü kıllar onun tüm varlığına gelecek olan zarara, ona yapılacak hileye ya da uygunsuz hareketlere işaret eder.

Rüyada badem ağacı görmek, tutarsız bir kişinin varlığı ile tabir edilir. Bir gün güler yüzlü olup, hal hatır soran, canlı ve dinamik, ertesi gün somurtkan, moralsiz, ters konuşan, her şeye sinirlenip, tepki gösteren birinin varlığına işaret etmektedir. Bu rüya ne yapacağı ve nasıl tepki vereceği belli olmayan, nedensiz yere ağlayabilen, gülebilen ya da öfkelenip, ağlayabilen bir kimse üzerinden tabir edilmektedir.

Rüyada bacak kırılması görmek, gören kişinin kendisini her zamankinden daha güçsüz ve yalnız hissedeceği bir dönem geçireceğine, bu süreçte yakınındaki kişilerin bazı yalanlarına şahit olarak güvensizlik duygusuna kapılacağına bu sebeple de içine kapanacağına işaret eder. Tanıdığı bir kişiyle ya da akrabasıyla ortak iş kuranların, bu kimseler tarafından yalnız bırakılacaklarına, tüm iş yükünü sırtlamak zorunda kalacakları için hem fiziki, hem de ruhen yorgun olacaklarına tabir edilir. Aksaklıkları haber veren bir rüya olduğu için kişinin bu dönemde herhangi yeni bir atılım yapmasının, ticaretle uğraşanların paralarını başka bir işe yatırmalarının kazançtan çok zarar getireceğine işaret eder. Sorunların çözülmesini bekleyip, daha net bir görüş elde ettikten sonra planları hayata geçirmek gerektiğine vurgu yapar ve kişinin en çok kendisine güvenmesi gerektiğini hatırlatır.

Rüyada bakan görmek, gören kişi için işlerinden olumsuz haberler gelmesine ve bundan sonra uzun bir süre de bu olumsuzlukların sürüp gitmesine işaret eder. Rüya sahibi bu aralar çok kısmetsizdir ve başında bir uğursuzluk, bir şansızlık gezip duruyor demektir. Rüyada bakan görmek, bazı olumsuzlukların gelmesi ile birlikte buna ters orantılı olarak bazı sıkıntılarında ortadan kalkmasına tabir edilir. Yani Allah bir kapıyı açıp ötekini kapatırken aynı zamanda da tersi şekilde kapattığı başka kapıları açacak demektir. Sevinç ile hüzün aynı anda yaşanacak şeklinde yorumlanır.

Rüyada bahşiş görmek, rüya sahibinin etrafını çıkarcı kişilerin çevrelenmiş olduğuna işaret eder. Maddi olarak sürekli olarak kullanıldığına ve bunun farkında olmasına rağmen, insanları kırmamak için duruma müdahale etmediğine, ancak ailesinden bu konuya ilişkin ciddi uyarılar alacağına işaret eder. Rüyasında bahşiş gören kişi bir bayansa, karşı cinsle ilişkilerinde aşırı kavgacı olur ve menfaatçi davranması nedeni ile ilişkileri uzun sürmez demektir. Devamlılığı olmayan işlerle uğraşmaya, hayal edilen kariyere ulaşmak için çok fazla çaba ve sabır gösterilmesi gerektiğine işaret eden rüya, ailesinden aldığı parayla geçinen ve konforunu bozmamak için işe girip çalışmayı reddeden erkek evlatlara da tabir edilir. Bir konuda at gözlüğü ile bakıldığına ve körü körüne inat ederek olayı çözümsüz hale getiren rüya sahibinin stres içine girip rahatsızlanacağına da yorumlanır.

Rüyada baharat görmek, gören kişinin yaşayacağı şanssızlıklar ve uğursuzluklar olarak tabir edilir. Rüya sahibinin karşısına art niyetli ve kötü niyetli kişilerin çıkacağına, bu kişiler yüzünden malını ve parasını kaybedeceğine, sıkıntıya, zorluğa ve darlığa düşeceğine işaret eder. Aksilik ve sıkıntı olarak tabir edilir. Rüya sahibinin keyfinin kaçacağı, moralinin bozulacağı eve kapanıp kalacağı bazı problemler yaşayacağı bu nedenle de uzun süre insan içine çıkamayacağına işaret eder.

Rüyada burun akması, gören kişinin her anlamda ferahlığa ve rahatlığa kavuşmasına ve tüm sıkıntılarından kurtulmasına işaret eder. Rüyada burundan çıkan şeyler genellikle evlada ve hamileliğe yorumlanır. Bu nedenle burnunun aktığını gören kişinin bir çocuğu olur demektir. Bu rüya gören kişinin eşinin hamile kalmasına veya bekar kişiler için kısa sürede evlenip evlat sahibi olmaya işaret eder. Rüyada burnundan sümük çıktığını ve bunun yere düştüğünü gören kişinin kız çocuğu olur. Burundan çıkan şeyin elbiseye düştüğünü görmek ise erkek çocuğa işaret eder. Rüyada burun akıntısı bazen de bereket ve bolluk anlamındadır. Rüyasında burnunun çok aktığını gören kişinin hanesine bereket gelir, bu rüyayı gören kişi rızkını güzel ve kolay yollardan elde eder demektir.

www.ruyaninanlami.com