B

B harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “B” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada büyük gemi görmek, rüya sahibi için büyük mal elde etmek demektir ve kazanılmış hakların kişiye yeni fırsatlar sunacağını da haber verir. Davalarda başarı elde etmek, resmi makamlarla yapılacak işlerde yüksek paralar kazanmak ve gelirini katlayarak artırmak şeklinde yorumlanır. Daha ferah, daha geniş ve bahçeli bir eve, köşke veya malikaneye de işaret eden bu rüya, maddiyatın verdiği imkanları sonuna kadar kullanacak olan rüya sahibinin beklediğinden de muazzam bir hayata sahip olacağını müjdelemektedir. Büyük gemi görmek hayallere kavuşmak, ölene kadar tüm istediklerini yerine getirmek, iyi bir çevreye, sosyal açıdan iyi bir statüye ve mevkiye ulaşmak demek olduğu gibi, güç, iktidar ve saygınlığın da işaretçisidir. Düşüşlerden dimdik kalkmak, haksızlıklarla sonuna kadar mücadele etmek, her sorunla baş etmek demektir. Kişinin tamamen bileğinin hakkıyla, eğitimi ve bilgisiyle elde edeceği mevkide şan, şöhret sahibi olacağına da işaret eder.

Rüyada büyük tuvaletini yapmak, gören kişinin yaşadığı büyük bir sıkıntıdan veya hastalıktan kurtulacağına, ziyandan ve kendisinden menfaat bekleyen kişilerden uzaklaşacağına işaret eder. Bir rivayete göre de rüyada büyük tuvaletini yapmak, kişinin gizlemek ve üstünü örtmek istediği bazı olayların, beklenmedik bir zamanda çevresindeki kişilerce duyulacağına ve bu durumun kişi üzeninde büyük bir sıkıntı yaratacağına yorumlanmaktadır. Rüyada büyük tuvaletini yaptığını ve gizlediğini gören kişi, ailesinden ve iş çevresinden önemli bir sır saklayacak demektir. Büyük tuvaletini tuvalete yaptığını görmek, gören kişinin yerinde ve doğru kararlar verdiğine, sokak ortasına büyük tuvaletini yapmak ise, gören kişinin nerede nasıl davranması gerektiğini bilmediğine yorumlanmaktadır.

Rüyada buzlu su görmek, gören kişi için bozulan ilişkilerin ifadesidir ve genellikle aile içinde giderek çoğalan bir huzursuzluğun işaretçisidir. Kişi ne yaparsa yapsın aile içindeki birliği eski haline getiremez ve eşiyle, çocuklarıyla iletişim kurmakta güçlük çeker demektir. Rüya sahibinden saklanan durumların ya da sırların var olduğuna, kişiye söylenen yalanlar yüzünden bozulan ilişkilere, arkadaşlıklara da tabir edilir. Hoşa gitmeyen, aşağılayıcı ve kalp kırıcı konuşmalar yapmak ya da kişiye karşı soğuk tutumuyla sıkıntı veren bir amirle çalışmak zorunda kalmak anlamına da gelir. Düşmanı olan kişilerin bu rüyayı görmeleri, ilerleyen zamanlarda bu kişilerin sayısında bir artış olacağını ve kin besleyen insanların rüya sahibine zarar verebilmek için her türlü fırsatı sonuna kadar kullanacaklarına da işaret eder.

Rüyada buz pateni görmek, gören kişinin çevresinde olup biten olayları farkına varamayacağını, sürekli bir kafa karışıklığı yaşayacağını ve güven duygusunda ciddi azalmalar olacağını ifade eder. Buz pateni kaygan zeminin de habercisi olduğu için, özellikle harcama konusunda dikkatli olunması gerektiğine işaret eder. Rüya sahibi eline geçen paranın çok üzerinde harcamalar yaptığı için bir zaman sonra dara düşeceğine, bu yüzden yaşayacağı sıkıntıların ailesine de yansıyacağına işaret eder. Yalanla iş yapmanın veya başkalarının üzerinden rızık elde etmeye çalışmanın sonucunda kazancın hayrını göremeyecek olan kişinin yaptığı hatalar nedeniyle çekeceği pişmanlıklara işaret eder.

Rüyada buzağı görmek, gören kişi için adeta bir uyarı niteliği taşır. Rüya sahibinin aldığı kararları, attığı adımları, görüştüğü kişileri daha iyi analiz etmesi gerektiği anlamına gelir. Rüyada buzağı görmek, hayati konularda çok daha hassas davranmak gerektiğine işaret eder. Kişi için önemli kararları geçiştirmemesi gerektiği ve bir şey yapmadan ya da bir laf söylemeden önce uzun uzun düşünmesi gerektiği ile tabir edilir. Rüya sahibinin özellikle konuşmalarında, üç düşünüp bir söylemesi gerektiği anlamına gelir. Rüyada buzağı görmek bazen de evlat sahibi olmakla yorumlanır. Rüya sahibinin çocuklarının çoğunluğunun erkek olacağına yorulur. Bir kişi rüyasında kendisine ait buzağı olduğunu görürse bu hane içine dışarıdan gelecek zarara işaret eder.

Rüyada buzlu yol görmek, rüya sahibinin yaptığı planları bir süre daha ertelenmek zorunda kalacağına ve çıkılması düşünülen bir yolda engellerle karşılaşmaya işaret eder. Gören kişi için soruna sebep olacak bazı ilişkilerin bu sıralarda gün yüzüne çıkacağına, dost sanılan kişilerin yüz çevireceğine, güvenilen kimselerle yapılan işlerde de yarı yolda kalınacağına delalet eder. Ortağı olanlar için kendilerinin arkasından iş çevrildiğini fark etmeleri, ortaklarının haksız kazanç elde etmelerini görmeleri şeklinde de tabir edilir. Mali açıdan güvenilen ya da belli bir paranın, malın, tapuların ya da hisse senetlerinin emanet edildiği kişilerin ihanetleri de bu rüyaya yorumdur.

Rüyada badana yapmak, rüya sahibi için yeni başlangıçlara, sevinçli ve mutlu haberlere, keyif verecek birlikteliklere, hayat boyu sağlıklı ve başarılı olmaya işaret eder. Rüyasında badana yaptığını gören kişi geçmişinde yaşadığı şeyleri unutmak istiyor ve bu nedenle hayatında yeni ve temiz sayfalar açma niyeti taşıyor demektir. Rüya sahibinin geçmişinde kötü tecrübeler yaşadığı, hayal kırıklıklarına uğradığı ve çok üzüldüğü şeklinde yorum yapılır. Rüyada badana yaptığını gören kişi hayatı boyunca hep temiz yolda olacak, yaptığı güzel ve iyi işlerle anılacak, arkasından hiç kötü laf edilmeyecektir. Rüya sahibinin sadece gönül anlamında değil, evinde ve işinde de son derece titiz ve temiz olduğuna işaret eder.

Rüyada bacak görmek, iyi yorumlanan tabirlerdendir. Ancak görülen bacağın durumuna göre değişik yorumlamalar bulunmaktadır. Rüyada bacak görmek insanın ömrüyle ve maddi durumuyla ilgili olarak tabir edilmektedir. Bacağın durumuna göre rüya sahibinin ömrü uzayabilir, kısalabilir, maddi durumu iyiye ya da kötüye gidebilir. Bacaktaki güzellik ve sağlamlık geçim sıkıntısından kurtulmaya, zenginliğe, berekete, gören kişinin önündeki huzurlu, mutlu ve neşeli zamanlara işaret eder. Görülen bacak kötü, kıllı bir bacak ise borçlanmaya, maddi açıdan dara düşüleceğine, fukaralığa, huzursuz ve mutsuz zamanların yakın olduğuna işaret eder. Rüyada bacakları demir olarak görmek geçim konusunda rahat edileceğine ve çalışkanlığa, bacakların tahta, cam ve bunun gibi kırılgan nesneler olarak görmek ise geçim konusunda sıkıntıya ve tembelliğe işaret eder.

Rüyada baba görmek, gören kişinin içinde ukde olan ve gerçekleştiremediği bir isteğini gerçekleştireceğine yorumlanır.  Ölmüş babanın görülmüş olması ise rüya sahibinden hayır ve dua istediği manasına gelir. Bu yolla bir kişiye yardım edebilir. Babanın hayrını vermiş olunmaktadır. Yaşayan babayı ölmüş olarak görmek ise eskiden baştan geçen olumsuz bir olayın tekrar yaşanacağı anlamına gelmektedir. Babanın birileri ile kavga ettiğini görmek ise aileden birinin amansız bir hastalığa yakalanacağına işaret etmektedir. Babayı hastalanmış bir biçimde yatakta görmek, kazanılan paraların heba olduğunu ve boş yere harcandığına yorumlanır. Babanın bir başkasıyla evlendiğini görmek ise yeni bir hayatın başlangıcı ve güzel bir kısmet anlamına gelmektedir. Rüyada baba gören kişiye sevgi gösteriyorsa bundan sonraki hayatta sıkıntı çekilmeyeceğine ve rahat bir yaşantı sürüleceğine işaret etmektedir.

Rüyada babet görmek, gören kişinin iş hayatında yetenekleri ve becerileri sayesinde büyük başarılar elde edeceğine, bu başarılar sayesinde hayırlı kazançları olacağına, kendisine verilen fırsatları çok iyi bir şekilde kullanarak işlerinde daha büyük çalışmalar ortaya koyacağına, yakın zaman içinde hayatında çok güzel gelişmelerin yaşanacağına ve ortak olarak gireceği bir işten çok büyük kazanca sahip olacağına işaret etmektedir.

www.ruyaninanlami.com