A

A harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “A” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ayva toplamak, gören kişi için henüz düşünce aşamasında olan bir işin gündeme gelmesine ve bu iş için yeni yeni adımlar atılmasına işaret eder. Bu iş ile birlikte kişinin kısmetinin açılmasına da yorumlanmaktadır. Rüya sahibi rüyasında birden çok ayva topladığını görürse, zenginliğe ve güce sahip olur demektir. Bu rüya mutluluk anlamına da geldiği için toplanan ayva sayısı kadar çok, büyük mutluluk verici gelişme yaşanacaktır. Rüyada ayva toplamak aynı zamanda rüya sahibi kişinin ailesinin büyüyüp genişleyeceğine, yeni bebek müjdeleri ve evlilik haberleri alınacağına, daha kalabalık ve birbirine bağlı bir aile olunacağı anlamlarına da gelmektedir.

Rüyada açma görmek, açma eğer hamur işinden yapılmış ise kısmet ve bereket anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibinin gelirinin artmasına neden olacak pek çok imkana kavuşacağına yorumlanan bu rüya ev içindeki huzurun ve aile sıcaklığının her zaman süreceğine de tabir edilmektedir. Bunların yanı sıra nimetlerden yana şansı açık olan rüya sahibinin ayaklarına serilecek olan pek çok zenginliğe de işaret etmektedir. Manevi anlamda da kişinin gönlünü açacağına ve daha pozitif düşünen biri haline geleceğine de işaret eder. Şartları zor olan kimselerin daha iyi yaşama olanakları bulacağına, varlık içinde yaşayanların da yeni mal ve mülkler alarak daha da zengin bir hayat süreceklerine işaret eden bu rüya hayırlı bir rüyadır. Asla geriye gitmeyecek olan maddi zenginliğe, duygusal açıdan tatmin olmaya ve sevilmeye de yorumlanmaktadır.

Rüyada açık giyindiğini görmek, bir sırrın ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin yıllardır sakladığı bir gerçeği söyleyerek hem kendisini, hem de başka insanları zor duruma düşüreceğine işaret eder. Aynı zamanda bir tanıdığa söylenen sözlerin ulu orta açıklanacağına, kişinin sırrının ifşa edileceğine, ayıbının yüzüne vurulacağına da tabir edilir. Genç bir kız için açık giyinmek kendisini çekemeyen kişilerin hakkında ileri geri konuşmalar yapacağına, kulağa gelen bu sözler nedeniyle kısa süreli üzüntü çekileceğine işaret eder. Evli bir bayanın açık giyindiğini görmesi eşinin ailesi tarafından eleştirileceği anlamına gelirken, bir erkeğin açık giyinmesi ise, ailesinin sorumluluğunu yeteri kadar üstlenmediğine, rahatına düşkün olmasından dolayı harcamalarına dikkat etmediği için borçlanacağına tabir edilir.

Rüyada adet olduğunu görmek, gören kişinin zor durumda kalmasına, zahmet ve sıkıntı çekmesine tabir edilir. Rüya sahibinin dinde ve ahlakta zayıflayacağına, iyi ve güzel huylarını terk edeceğine, eksik, hatalı ve kusurlu işler yapacağı bu nedenle de gözden düşeceği ve geri planda kalacağı anlamlarına gelmektedir. Bu rüya helal olmayan yollara girmeye, zinaya ve fesada düşmeye işaret eder. Rüyada adet olmak, bir kadının ya da bir erkeğin rüyasında adet olduğunu görmesi o kimsenin hak yolundan ayrılarak, nefsine yenileceğine ve şeytana uyacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin Allah katında makbul olmayan yollara girmekten geri durmadan menfaat elde edeceğine işaret eder.

Rüyada Almanya’ya gitmek, rüya sahibinin büyük hedefler peşinde olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişinin zoru başarma isteği ve hevesi içinde olduğuna, zorluklarla baş etme gücünü kendine bulduğuna, karşısına çıkan tehlikeli işlerden korkmadığı, bilakis üzerine üzerine gitmeyi tercih ettiği şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı rüya tabirlerine göre bu rüya, kazancın, mutluluğun, bolluğun ve bereketin garanti olacağına ve ömür boyu süreceğine tabir edilmektedir.

Rüyada adres sormak, gören kişinin kafasının karışık olduğuna, önemli konular üzerinde karar almakta güçlük çektiğine ve bu nedenle de yardıma ihtiyacı olduğuna işaret eder. Rüya sahibi, içine düştüğü bu zor durumdan kurtulmak için hayat tecrübesi olan bir kişinin ya da aile büyüklerinden birinin görüşünü almaya ihtiyaç duyuyor demektir. Rüyayı gören kişinin, kendisine gösterilen yoldan gitmesi durumunda işinin kolaylaşacağına tabir edilir. Rüyada yol sormak, rüya sahibinin tam da umutlarının tükendiği ve hayattan elini eteğini çektiği bir anda bir kişinin sayesinde karşısına çözüm yollarının ve çarelerin çıkacağına, bu sayede hem yaşama olan inancına kavuşacağına hem de rahat bir nefes alacağına işaret eder.

Rüyada adam dövmek, gören kişinin iş hayatında ya da aile hayatında söylememesi gereken bir şeyleri gereksiz ve ilgisiz kişilere söyleyeceğine, bu kişilerin de bu duydukları olayları başkalarına anlatmak suretiyle ortalığı karıştıracaklarına ve çok kötü, istenmeyen olayların yaşanmasına neden olacaklarına ve bu durumdan korunmak için daha dikkatli olunması gerektiğine işaret eder. Rüyada birini dövmek, rüya sahibinin çok iyi ve çok güzel olaylar ve işler ile karşılaşacağına, sıkıntılarından ve üzüntülerinden en kısa zamanda kurtulacağına, döven kişi tarafından kendisine yardım eli uzatılacağına işaret eder. Rüyada dövülen kişinin çok uzun zamandan beri dört gözle beklediği, neredeyse tüm hayatını baştan aşağı değiştirecek hayırlı ve sevinçli bir haberi döven kişiden alacağına tabir edilir.

Rüyada adak görmek, gören kişinin iyi niyetler ve iyi dilekler taşıdığına fakat karşısına her zaman kendisi gibi iyi kalpli kimselerin çıkmayacağına işaret eder. Kötü bir rüya değildir fakat rüya sahibinin her zaman şansının yaver gitmeyeceğine, bazen kaderin cilveleri ile karşılaşacağına ve hayal kırıklığı yaşayacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin en büyük çıkmazının yanlış kişilere umut bağlamasıdır ve bu kişiler kendisini hep yarı yolda bırakacaklardır şeklinde yorumlanır. Rüyada adak adamak, rüya sahibinin çok istediği bir şey için Allah’a el açtığına ve ondan yardım dilendiğine işaret eder. Bu rüya olduğu gibi tabir edilir ve rüya sahibinin gerçekten de yoluna adak adadığı bir dileğinin olduğu şekline tabir edilir.

Rüyada ayran görmek, dürüst ve çalışkan bir kişinin varlığına işaret eder. Bu kişi kazandığı paranın hakkını veren, işini layığı ile yerine getiren kimsedir. Rüyasında ayran gören kişi çocuklarının boğazından haram lokma geçmemesi için gece gündüz çalışan ve çalışkanlığı sayesinde emeğinin karşılığını alan kişi olarak tabir edilir. Bu rüya kısmet anlamına da gelir. Rüyada ayran görmek başka yerlerden daha iyi şartlarda ve daha iyi bir maaşa yeni bir iş teklifi almak şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi çevresinde gerçek dostlara sahiptir, hayatında ne zaman tökezlese hep bu dostlar sayesinde doğrulur ve yeniden ayağa kalkar şeklinde yorumlanır.

Rüyada ayıdan kaçmak, gören kişi için fırsatları tepmek anlamına gelmektedir. Rüya sahibi karşısına çıkacak ve hayatını değiştirecek fırsatları geri çevirip mevcut yaşantısına devam edecek demektir. Rüyada görülen ayı şans ve fırsat getirir. Eğer bir kişi rüyasında ayıdan kaçıyorsa bu kişinin şansını iyi kullanamamasına işaret eder. Ancak rüya sahibi sabır ve cesareti ile tekrar bu fırsatları yaratabilecek demektir. Bu sefer bu şansını kullanabilecektir.