A

A harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “A” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ayakkabı, rüya sahibinin atacağı adımların, alacağı yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafında oluşturduğu imajı da temsil eder. Rüyada görülen ya da giyilen ayakkabı gören kişinin hayattaki duruşunu nasıl korunduğunu veya yaşamı sürdürürken kendini nasıl ifade ettiğini temsil eder. Bazı alimlere göre ayakkabı görmek, kişinin güç ve kuvvet kazanmasına, kendisine hizmet edecek kadına, hizmetçiye yorumlanmaktadır. Bu rüyanın doğru yorumlanabilmesi için görülen ayakkabının durumu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Rüyada abiye giymek, herkesin dikkatini çeken, güzel ve alımlı bir kadına işaret etmektedir. Rüyasında abiye giyen kişi, nezih bir ortamda gerçekleşecek güzel bir toplantıya, bir nikaha ya da bir düğün törenine katılacak demektir. Rüyada abiye giyip bir organizasyona katılan, gerçek hayatında lüks bir mekanda bulunur. Parlak ve canlı renkli abiyeler, kişinin yaşama sevinci ile dolu olmasına ve önüne çıkacak güzel fırsatlara işaretken; siyah ve eskimiş bir abiye ise sıkıntıya, karamsarlığa ve bazen de depresyona işaret eder. Rüyada uzun abiye giyen kişi uzun ve güzel bir ömre sahip olur veya uzun bir gönül ilişkisi olur. Rüyada kısa abiye ise, yakın mesafede bir yere gidileceğine veya çok yakın bir zamanda rüya sahibine gelecek bir kısmete işaret eder.

Rüyada abur cubur görmek, gören kişinin fantezilerle dolu bir hayal dünyasının olduğuna ve gerçek hayatın gereklilikleri ile ilgilenmediğine işaret eder. Rahat hareketleri ile herkes tarafından şaşkınlıkla izlenen rüya sahibinin iş hayatında düzen tutturamamasına ve hareketlerindeki sorumluluğu almadığı, yanlışlarını görmek istemediği sürece de istediği koşullara hiçbir zaman ulaşamayacağına delalet eder. Aşkta bir türlü denge tutturamayan rüya sahibinin ayran gönüllü biri olması yüzünden karşısına çıkan kısmetleri doğru şekilde değerlendiremediğine de tabir edilir.

Rüyada abisini gören kişi sıkıntıdan, zorluktan, korkulardan, endişeden, gürültü ve patırtıdan uzak yaşayacak, kendi kendisine her anlamda yetecek, güç ve kudret sahibi kimse olacak demektir. Rüyayı gören kişinin tek başına her zorluğa göğüs gereceğine, hayata karşı zayıf davranmayacağına, ne yaşarsa yaşasın dimdik ayakta kalmayı başaracağına işaret eder. Rüya sahibinin kendine olan güveninin de inancının da tam olduğu yorumu yapılır.

Rüyada aşçı, gören kişinin iş konusunda uzun zamandır yaşadığı sorunlarını ve sıkıntılarını çözüme kavuşturacağına, yeni ve büyük başarı getirecek bir işe gireceğine, kazandığı her kuruşun alın teri ile ıslandığı için helal olduğuna ve hanesinde bolluk ve bereketin bir ömür boyu süreceğine tabir edilir. Aynı zamanda, bir tanıdık aracılığı ile girişilen bir işte çok büyük sıkıntılar yaşanacağına işaret eder.

Rüyada abiye elbise, gören kişinin yakın bir zaman içinde uzun zamandan beri birlikte olduğu bir kişi ile dünya evine gireceğine, bu sayede çok mutlu olacağına, uzun zamandan beri hayal ettiği bir bebeğe kavuşacağına, çok sağlıklı bir kişi olacağına, hayallerinin gerçek olacağına ve çok mutlu ve huzurlu bir hayata sahip olacağına delalet eder. Bunun yanında rüya sahini, kısa bir zaman içinde bir davete katılacak demektir. Bu bir toplantı, düğün, nişan ya da mezuniyet gibi bir toplantı olabilir. Rüyada görülen abiye elbise şık ve renkli ise bu kişinin sevecen ve hareketli bir yapısı olduğunu gösterir. Eğer elbise koyu renkli ise kişinin içine kapanık biri olduğunun göstergesidir. Rüyada mavi abiye elbise görmek rüya sahibinin içinin rahatlayacağı gelişmeler olacağına dalalettir.

Rüyada zemzem suyu, gören kişinin çarelere ve çözümlere kavuşma fırsatı ve şansı elde edeceğine, kısmetinin açılacağına, önüne çıkan tüm engelleri aşmayı başaracağına, güç, kudret ve iman sahip olacağına işaret eder. Gören kişi için çok hayırlı bir rüyadır ve kişinin her türlü kötülükten uzakta olacağına, çevresinde art niyetli ve kem gözlü kişilerin bulunmayacağına hem hayatının hem de kazancının garanti altına alınacağına rivayet edilir.

Rüyada avize, evlilik yaşantısına tabir edilir. Avizenin parlak ve temiz olması evin hanımının huzurlu, sakin, anlayışlı biri olduğuna işaret eder. Ampulleri sönmüş, eski ve kirli bir avize ise tam tersi şekilde tabir edilir. Yani ev hanımının huysuz, huzursuz ve işe yaramaz biri olduğuna bu sebeple de evde huzurun olmadığına işaret eder. Rüyada avize görmek diğer yandan da iş hayatındaki başarılı yükselişe ve parlak geleceğe delalet eder. Kişinin kariyerinde en üst noktaya yükseleceğine, rüya sahibinin herkes tarafından tebrik edileceğine yorulur. Rüya sahibi için aydınlık ve güzel günler geliyor demektir.

Rüyada ayna görmek kişinin ideallerini, hedeflerini, prensiplerini ve değer yargılarını ifade eder. Ayna aynı zamanda kadın ile tabir edilir. Kişinin rüyasında düzgün, temiz ve pürüzsüz gösteren bir ayna görmesi tüm sıkıntı, dert ve zorlukları geride bırakacağı ve onlardan kurtulacağı anlamına gelir. Rüyasında aynaya bakıp kendini beğenen kişinin rüyası çok güzel ve uzun bir hayatı olacağına işaret eder. Fakat bunun aksine rüyada kendini çirkin, hasta ya da yıpranmış gören kişi üzücü şeyler yaşayacak ve sorunlarla karşılaşacak demektir. Bekar bir kimse rüyasında kendini aynaya bakarken görürse çok mutlu olacağı bir haber alacağı anlamına gelir. Aynı zamanda kişinin mutlu ve huzurlu bir evlilik yapacağına işaret eder. Rüyada kişinin kendini aynada sakallı olarak görmesi toplumda kazanacağı saygınlığa, sevgiye ve kendisine gösterilecek olan saygıya işaret eder.

Rüyada at görmenin anlamı, çok hayırlı ve güzel şeylere işaret eder. Kişinin rüyada at görmesi kazanacağı zaferlere işaret ederken, işinde yükselerek terfi etmesine de delalet eder. At aynı zamanda yol anlamına gelir. Bir kişi rüyasında beyaz bir at görürse, rakibine karşı galibiyet kazanacağı anlamına gelir. Eğer rüyada siyah at görürse liderliğe, yöneticiliğe, devlet başkanlığına işaret etmekle birlikte kişinin dünya malına da delalet eder. Bebek bekleyen biri rüyada ata bindiğini görürse bebeği erkek olacak demektir.

www.ruyaninanlami.com