A

A harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “A” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada acı biber görmek, gören kişinin canını yakacak, gülen yüzünü solduracak ve tüm maneviyatını alt üst edecek sözler duyacağına ya da böyle kötü olaylar yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin üzülmesine, ağlamasına, sıkıntı çekmesine ve zorluğa düşmesine işaret eder. Rüya sahibinin yaşadıkları nedeniyle moralsiz, düşünceli ve dalgın günler geçireceğine bu durumun bedenine de etki ederek, kendisini kötü hissetmesine sebep olacağına işaret eder.

Rüyada açık büfe görmek, rüya sahibinin çok yönlü davranışları olduğuna, ilgi alanlarının genişlediğine, hiç hayal etmediği bir alanda kariyer yapacağına ve bu alana yönelik bazı eğitimler alacağına işaret eder. Genel anlamda hayatın her alanından ayrı zevkler alacak olan rüya sahibinin ilerleyen yıllar da dahil olmak üzere uzun zaman pek çok farklı ülkeye yolculuklar yapacağına, hem iş, hem de turistik açıdan keyif dolu günler geçireceğine yorumlanır. Hayat gailesinden kurtulmaya, keyif alınan işlerle uğraşmaya ve kendine zaman ayıracak kadar rahat yaşamaya da yorumlanan rüya, zenginliğin, afiyette olmanın ve sıhhatin de işaretçisidir. Rahat bir şekilde geçinip gidecek olan kişinin kötü konuşmalardan da uzak kalarak kafasını dinleyeceğine, manevi açıdan huzuru sevdiği insanlarla beraber vakit geçirmekte bulacağına işaret eder.

Rüyada Azrail görmek iyi şeylere işaret etmez. Her durumda kötü şeyleri ifade eder. Azrail’in rüyadaki görevi de tıpkı gerçekte olduğu gibidir. Yani ruhun bedenden ayrılarak ebediyete tecelli etmesi anlamına gelir. Rüyasında Azrail’i iyi şekilde görmek ruhun bedenden kolay ayrılmasına, Azrail’i kötü şekilde görmek zor can vermeye işaret eder. Bir başka rüya tabirine göreyse Azrail’i afiyette görmek, hak yolunda ya da kişinin inandığı bir davada can vereceği şeklinde yorumlanır. Rüyada Azrail’le karşı karşıya kalıp cenk etmek ve mağlup olmak da ölmek olarak değerlendirilir. Rüyada Azrail’e boyun eğmek ya da el, etek öpmek büyük bir mal varlığına sahip olmaya yorumlanır. Kişi rüyasında Azrail’e teslim olduğunu görürse hayatta kolay kolay yüzünün gülmeyeceğine işaret eder.

Rüyada azarlanmak, gören kişinin olgunlaşmasına, yaşama karşı tecrübe kazanmasına, acılara karşı güçlenmesine ve deyim yerindeyse aklının başına gelmesine sebep olacak olaylar yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibi yaşamın farkına varacak, hatalarından ders çıkaracak, kendisini işine ve ailesine adayacak şeklinde yorumlanmaktadır. Yaşanacak bazı zor durumların ardından kaybedilenden çok kazanım elde etmeye işaret eder.

Rüyada azar işitmek, hoşa gitmeyecek, kişinin gururunu zedeleyecek ve sevdiği insanlara karşı kalp kırıklığı yaşayacağı bir takım sözler işitmeye, olumsuz, üzücü ve kişinin psikolojisini bozacak bazı olaylar yaşanacağına işaret eder. Rüyada azar işitmek, aileden gelecek baskılara veya uyarılara da alamettir ki, özellikle genç yaştaki kimseler için her ne kadar saf duygularla hareket etseler dahi, karşılarında kötü niyetli insanlar olduğunu fark etmedikleri için zarar görmelerinin olası olduğunu, ailelerin çocuklarını bu konuda defalarca uyaracağına yorumlanır. Kabahat işlemek ve kendisine değer veren kişileri hayal kırıklığına uğratmak anlamına gelen rüya, burnunun dikine gitmek yerine, çevreden gelecek eleştirilere dikkat etmenin kişiyi gelecekte daha mutlu bir birey yapacağına, daha az hata yapacağından dolayı iş konusunda da başarı merdivenini çok düzgün şekilde çıkacağını işaret eder.

Rüyada abdest bozmak çok hayırlı ve makbul bir rüyadır. Gören kişinin çektiği zahmetten, içinde bulunduğu sıkıntılı ve zor durumdan kurtulmasına işaret eder. Rüyasında küçük abdeste çıktığını görmek de sıkıntı ve dertlerden uzaklaşmaya esenliğe kavuşmaya işaret eder. Aynı zamanda kazancının ve rızkının sadakası olarak bir hayır işi yapamaya delalet eder. Rüyada abdestin yapıldığı yer net değilse ve görünmüyorsa bu bir sağlık sorunu nedeni ile ya da kendisini rahat ettirecek bir şey için varlığından harcamaya işarettir. Eğer kişi bir yere küçük ya da büyük abdestini yaptıktan sonra, onu örttüğünü görürse bu gerçek hayatta da özel ya da şahsi bir malı bir yerlere saklamak anlamına gelmektedir.

Rüyada abiye görmek, gören kişinin yakın bir zaman içinde uzun zamandan beri birlikte olduğu bir kişi ile dünya evine gireceğine, bu sayede çok mutlu olacağına, uzun zamandan beri hayal ettiği bir bebeğe kavuşacağına, çok sağlıklı bir kişi olacağına, hayallerinin gerçek olacağına ve çok mutlu ve huzurlu bir hayata sahip olacağına işaret eder. Rüyada parlak, canlı renkli abiyeler dünya hayatının zevklerine bu zevklerden nasibini alan, kendisini dünya hayatına adayan ve maneviyatı unutan bir kişiye işarettir. Yeşil abiye görmek, dindar, iffetli ama gösterişli bir kadına; kırmızı abiye görmek cazibeli, çekici ama erkeklere hile düşünen bencil bir bayana; sarı abiye güzel ama hastalıklı bir kadına işaret etmektedir. Mavi abiye ise aile hayatındaki huzur ve mutluluk anlamına gelmektedir.

Rüyada altın görmek, genel olarak arzulara ulaşmaya, sevince ve neşeye işaret eder. Rüya sahibinin gerçekleşecek dilekleri parasal mevzularda olabileceği gibi manevi yaşamıyla da ilgili olabilir. Maddi ve manevi istekleri yakın zamanda gerçekleşecek ve rüya sahibi rahata erecektir. Ayrıca yakın çevre ve dostlardan da destek görebilir. Rüyada görülen altın, gören kişinin hasta olması durumunda, kısa süre içerisinde şifa bulacağının müjdesidir. Rüya sahibi herhangi bir işle uğraşmak veya bir başlangıç yapmak istiyorsa tereddütü olmamalıdır çünkü rüyada altın görmek yolunun açık olduğunu işaret eder. Elin attığı her işte beklenenin çok daha üstünde ve çok daha iyi bir sonuç alacaktır. Çevredeki insanların takdirini toplamaya da işaret etmektedir. Altın güç, saygı, nüfuz ve parayı simgeler. Bununla birlikte değerli zihinsel-ruhsal niteliklerin rüya sahibinde bulunduğuna ancak kendisinin farkında olmadığına işaret eder.

Rüyada aslan görmek, devlet reisi anlamına gelmektedir. Aslanın bedeninden kopmuş olan bir uzvunu görmek ya da yemek devlet kurumlarına ve makamlarına işaret eder. Rüyada görülen aslan aynı zamanda mala ve güce delalet eder. Rüyada aslanın birine zarar vermesi, o kişinin bütçesinde meydana gelecek olan açığa işaret etmektedir. Rüyasında kendini aslanın üzerinde gören kişi rakibini mağlup edecek demektir. Rüyada aslanı sadece bir gölge gibi net olmadan görmek, ölüme işaret eder. Sağlığı yerinde olan bir kişi için aslan uzun hayata, hasta kişi için ölüme işaret etmektedir. Rüyada aslan tarafından yaralanmak, rakiplerin alt ettiği kimselerin himayesi altına girmek demektir. Aslan güç ve başarı anlamına gelir. Rüyasında aslan gören kişi, her işi layığı ile yerine getirme kudretine sahip olan kişidir demektir.

Rüyada arabanın yandığını görmek, bir konuda aşırı ısrarcı olmak veya gereksiz yere inat etmek suretiyle işleri kördüğüm edecek olmanın ifadesidir. Gören kişinin egosuna yenik düşmeden, kendisine yapılan öğütleri dinlemesi gerektiğini, bir adım atmadan önce fikrine güvendiği kimselere danışmasının doğru olacağına işaret eder. Planlanan bir yolculuğun gerçekleşmeyeceğini, çeşitli engeller çıkacağını ve kişinin bu yola gitmemesinin kendisi için daha hayırlı olacağını ifade eder. Araba yanması uzak yoldan gelen bir haberle can sıkıntısı yaşamak, üzülmek manasına da gelir ve kişinin akraba çevresinde yaşanan kötü bir hadiseden haberdar olacağını işaret eder. Yangın genel olarak yaşanacak bir kaybın veya üzüntünün, sorunların habercisi olduğundan, araba yanması da kişinin moralini bozacak bazı gelişmelerin işaretidir.

www.ruyaninanlami.com