A

A harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “A” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ağlamanın anlamı, bazen mutlulukla yorumlanırken bazen de kederle yorumlanmaktadır. Rüyada ağlamak sevince işaret eder. Akıtılan gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz demektir. Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır. Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez. Ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder.

Rüyada adliye, hayırlı değildir. Bir adliye binasında bulunduğunuzu ve bazı kişilerle mahkemelik olduğunuzu görmek, sağlığınızda bazı bozukluklar olduğuna; mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğine veya işlerinizdeki aksaklıklar için bir maliyeci uzmana danışmanız gerektiğine işaret eder. Bazılarına göre rüyada adliye binası görmek, işlerinin bozulacağına delalettir. Uğursuzluk ve şanssızlık anlamına da gelir. Rüya sahibinin rahatının aynı şekilde devam etmeyeceğine, iyi olan hayatının ve hayat şartlarının kısa süre içinde olumsuz yönde değişmeye başlayacağına, elini attığı işlerden yana hayal kırıklığı yaşayacağına ve planlarının hiç birinin amacına ulaşmayacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin bazı karmaşaların ve kavgaların içine gireceğine, daha varlıklı kimse olmak için inancını hiçe sayacağına yorumlanır.

Rüyada abdest aldığını görmenin anlamı, kişinin güzel ahlaklı olduğuna ve iyi niyetli olmasına tabir edilir. Rüyada abdest almak her zaman hayırlı ve güzel olana işaret eder. Kişinin mutluluk verici haberler alacağına yorumlanır. Rüyada berrak, temiz bir suyla ve ferah bir ortamda abdest aldığını gören kişi hayırlısıyla dua ve dileklerine kavuşur. Kişinin gönlünde olan sevdiğiyle kavuşacağına ve çok mutlu günler yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin iyi niyetli birisi olması sebebiyle işlerinin daima yolunda gittiğine ve ne zorluk çekerse çeksin, sonunda hep kurtuluşa ereceğine delalet eder. Rüyada abdesti yarım bıraktığını gören kişi, ne zamandır yapmayı arzuladığı şeylerin daha vaktinin ve zamanının dolmadığına rivayet eder. Gerekli şartların gerçekleşmesi için çok emek sarf etmesine rivayet eder. Rüyada abdest alırken sıkıntı yaşadığını görmek, yakın zamanda kaybedilecek olan değerli eşyaya tabir edilir. Ancak bu kaybolanı hiç ummadığı bir anda bulur ve kişi bu duruma çok sevinir. Rüyada sıcak su ile abdest aldığını gören, sağlık problemleri yaşar. Hastanelere, doktorlara ve ilaçlara çok paralar harcanacağına ancak kısa sürede derdine deva bulunarak eski sağlıklı günlerine kavuşulacağına işaret eder. 

Rüyada abajur görmenin anlamı, dönüm noktası olarak nitelendirilir. Rüya sahibinin hayatını derinden etkileyecek bir işe imza atacağına ve bu sayede mevki, statü atlayarak adından oldukça sık bahsettireceğine tabir edilir. Aynı zamanda hayırlı kazançlar elde etmeye de işaret eder. Kişinin başkasından emir almayı sevmediğinden dolayı hep hayalinde kendi işini yapma projeleri vardır. Yakın zamanda bu hayallerinin ve projelerinin hayırlısıyla hayata geçeceğine ve büyük kazançlar elde edileceğinin habercisidir. Kısaca abajur hangi şekilde olursa olsun, yakın gelecekte olan işlerin hayırlısıyla sonuçlanmasına ve maddi kazançlar sağlayarak faydalı bir işe başlanmaya delalet eder.

Rüyada aba görmenin anlamı, iş hayatında mertebesinin yükseleceği demektir. Aynı zamanda rüyasında kaba kumaştan yapılmış bir abanın üzerine oturduğunu gören kişinin mevkisi yükselir ve terfi alarak emeğinin karşılığını almaya başlar. Rüyasında aba gören kişi kısa zaman içerisinde bir yolcuğa çıkar. Üzerine aba giydiğini gören kişi refaha ve sevince kavuşur. Mutlu günlerin kapıda olduğunun habercisidir. Aba aynı zamanda beklenmedik bir yerden gelecek menfaate de tabir olur. Bazı rüya alimlerine göre rüyada aba görmek, üzüntü ve kedere manasına da gelir. Rüya sahibi siyah aba giydiğini görürse üzüntülü bir haber alır. Yaşanılan kötü günlerin aile ve iş yaşantısına yansıyacağına ve sıkılacağına da delalet eder. 

Rüyada araba görmek ve araba görmenin anlamı, genel olarak gelecek ile ilgilidir. Rüyada herhangi bir araba görmenin anlamı, geçim sıkıntısı korkusuyla tabir edilir. Gelecekten endişe duyulduğuna ve geleceğini garanti altına almak için bir sürü çaba sarf edildiğini göstermektedir. Yakın zaman içerisinde karşınıza çıkacak olan harcamalar için tedbirler almanız gerekmektedir. Fuzuli harcamalar yapmaktan kaçının. Rüyada araba görmenin bir diğer anlamı da, yeni yatırımlar yapmak demektir.

www.ruyaninanlami.com