A

A harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “A” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada aynada kendini görmek, gören kişinin kendi yaptığı davranışlar nedeniyle zarar görmesine ve pişmanlık duymasına işaret eder. Rüya sahibinin aynada kendisini görmesi, bir konuda kendisi ile yüzleşmesi gerektiği ile tabir edilir. Vicdan muhasebesi yapacak olan kişi, yaptığı hataların farkına varıp pişmanlıkları ile yaptıklarını düzeltmesi gerekecek demektir. Diğer yandan rüya sahibi için yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye şeklinde yorumlanır.

Rüyada acur görmek, çok makbul ve hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin şansının döneceği, kısmetinin ve işlerinin açılacağı, hayatının yoluna gireceği ve isteklerinin birer birer gerçekleşeceği anlamına gelir. Mutluluk, sağlık, eğlence, ağzı tadı ve keyif olarak tabir edilir ve rüya sahibinin yaşamından yana kaçmış olan ağız tadının yerine geleceğine işaret eder. Sağlık ve zenginlik içinde rahat bir ömür yaşamaya tabir edilir.

Rüyada açık mezar görmek, iyi şekilde tabir edilmez. Rüyayı gören kişinin başına hoş olmayan olayların geleceğine bu nedenle de kötü ve zor günler geçireceğine tabir edilir. Uğursuzluk olarak kabul edilir. Rüya sahibinin işinde başarısız olacağına, hayal kırıklığı yaşayacağına, yaptığı hiçbir şeyden keyif alamayacağına, umutlarını kaybedeceğine ve üzüleceğine işaret eder. Başarısız ve mutsuz olmaya yorumlanır.

Rüyada acı hissetmek, gören kişinin çevresindeki kişilere dikkat etmesi ve herkese güvenerek, iki günde tanıdığı kişileri dost bilmekten vazgeçmesi anlamına gelir. Aksi takdirde bu alışkanlık rüya sahibinin canını fena şekilde yakacak ve başını ağrıtacak demektir. Rüyada acı çekmek, tam tersi şekilde tabir edilir ve çok hayırlı bir rüya olduğu şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin ferahlığa, esenliğe ve huzura kavuşacağına, müjdeli haberler alacağına, sürpriz gelişmeler yaşayacağına, yeni kararlar alarak bunlardan yana yüzünün güleceğine ve hiçbir derdi kalmayacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin akan gözyaşının dineceği, geçmişte yaşadığı kötü günlerini unutacağı ve yarınlarına umutla bakacağına işaret eder.

Rüyada adet olmak, gören kişinin dinine bağlı olmadığına ve dini vecibelerden uzak biri olduğuna tabir edilir. Rüyada bir erkeğin eşinin adet olduğunu görmesi hayatta yaşanacak zorluk ve sıkıntıya işaret eder. Adamın karısı güzel ahlaklı biriyse yorum değişir ve dine bağlılığa tabir olunur. Rüyada adet olduğunu görmek doğru yoldan ayrılmaya, dürüstlüğü elden bırakmaya, Allah katında günah olan şeyler yapma eğiliminde olmaya ve günah işlemeye de işaret eder. Rüyada adet olmak sağlık sorunlarına da yorumlanır. Sağlıklı bir kişinin rüyasında adet olduğunu görmesi o kişinin hastalanacağına işaret ederken gebe bir kadının adet olduğunu görmesi dünyaya bir erkek evlat getireceğine tabir edilir.

Rüyada adres aramak, gören kişinin çaresiz durumlarda kalıp, bir başına zorluklarla mücadele etmek zorunda olacağına bu durumun da kendisine çok ağır geleceğine işaret eder. Rüya sahibinin yalnız başına atlatılması imkansız olan ve çok zor geçeceği için kişiyi yıpratacak günlerin yaşanacağına, maddi kayıpların olacağına, bu süreçte yaşanacak olan zararın uzun zaman telafi edilemeyeceğine tabir edilir.

Rüyada ağda yapmak, acılardan geçerek pişmek ve olgunlaşmak, daha sonra gelecek olan acılara da direnç kazanmak şeklinde tabir edilir. Yani rüya sahibinin yaşadıklarından ders alması, hayat tecrübesi edinmesi ve toyluğunu atması anlamına gelir. Rüyada ağda yapmak, rüya sahibinin zor şartlarda yaşamak zorunda olup bu duruma katlanmasına ve illa da ayakta kalmaya çalışmasına işaret eder. Rüyada ağda yapmanın bir diğer anlamı da çok çalışıp, işinin kölesi olup, kazandığı parayı daha sonra krallar gibi harcamaktır. Rüya sahibi çok çalışıp ezilecek ama parasını bütün bu zorluğun acısını çıkaracak şekilde harcayabilecek şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada adam bıçaklamak, gören kişinin büyük sırlara sahip olduğuna ya da geçmişinde çok kötü olaylara karıştığına ve bu nedenle sürekli endişe yaşadığına, tedirginlik yüzünden dostlarını ve arkadaşlarını da kaybettiğine işaret eder. Aynı zamanda çok büyük pişmanlıklara da yorumlanan bu rüya, gören kişinin her şeyden elini eteğini çekip, kendi halinde bir yaşamı seçtiğini ve bu nedenle asosyal bir hayata sahip olduğuna da tabir edilir. Rüyasında adam bıçakladığını gören kişi, istemeden bir başkasının yaralanmasına ya da ölmesine de neden olabilir demektir. Diğer yandan gören kişinin kendisine zarar vereceğini düşündüğü bir düşmanına ya da bir kimseye savaş açıp, onunla mücadele edeceğine de yorumlanır.

Rüyada ada görmek, rüya sahibi için bazen sıkıntı bazen de mutluluk yaşamak anlamına gelir. Yapılacak olan hayırlı ve güzel evliliğe, aile içinde geçime ve mutluluğa tabir edilirken bir yandan da karşılaşılacak zorluklara, kıtlığa, yokluğa ve hastalıklara tabir edilir. Bu rüyanın kesin yorumu için rüyanın nasıl görüldüğünü bilmek gerekmektedir. Bu rüya daha ziyade rüya sahibinin aile içindeki, iş hayatındaki ve çevresindeki kişilerle olan ilişkileri üzerinden yorumlanmaktadır.

Rüyada acele etmek, özel hayatla ilgili konularda kişinin üzerinde çok fazla düşünmeden, geleceğe dair önünü görmeden ve emin olmadan hareket edeceğine, özellikle bu dönemde alacağı kararlardan dolayı ileriki zamanlarda pişmanlık veya sıkıntı duyacağına işaret eder. Acele etmek parasal konularda yanlış yapılan yatırımlar yüzünden büyük kayıplar yaşanmasına ve kişinin beklenmedik kötü sürprizlerle karşılaşmak zorunda kalacağına yorumlanır. Aşırı heyecan verici bir durumun içinde bulunan rüya sahibinin bir anda mantığını kenara bırakıp tamamen duygusal kararlar vereceğine, hisleri ile hareket etmesi yüzünden hatalara karşı açık olacağına da işaret eder.

www.ruyaninanlami.com