U-Ü

U ve Ü harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “U ve Ü” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ünlü biriyle konuşmak, gören kişinin hayatını eğlenceli kılacak büyük başarılara imza atarak kısa zamanda şan ve şöhret sahibi olacağına işaret eder. Rüyasında ünlü biriyle konuştuğunu gören kişi kendisine uzatılan hayırlı yardım elini boş çevirmeyerek hem kendisini hem de ailesini mutlu edecektir. Bu rüya bazen de ilim tecrübe sahibi kimseden yardım almaya, eli açık olmaya, insanlara karşı sağ duyulu olmaya işaret eder. Rüyada ünlü biriyle konuşmak, bazen de kişinin çevresindeki insanalar ile kuracağı güzel dostluklara, sevgi ve saygı çerçevesinde yapılan işlere, mevki ve makama işaret eder. Rüyada ünlü biriyle konuştuğunu görmek, gören kişinin, muradına nail olup hayallerine kavuşmasıyla tabir edilir. Bu rüyayı gören kişiler hayatları boyunca sahip olmak istedikleri arzularını elde ederek her şeyden ve herkesten kendisini şanslı hisseder demektir.

Rüyada uçan kuş görmek, kısmete ve murada işaret eder. Gören kişinin hayallerinin gerçekleşip murat kapılarının sonuna kadar açık olacağına yorumlanır. Bu rüya her anlamda hayra işaret edip kısmete, rızka, huzurlu geçecek ömre, murada nail olmaya da tabir edilir. Rüyada uçan kuş görmek, gören kişinin büyük emek harcadığı bir işin sonuna geldiğine ve nihayet istediği mevkiye, başarıya ulaşmanın rahatlığı ile keyifli zamanlar geçireceğine işaret eder. Rüya sahibinin elde edeceği bu önemli başarıyı kutlamak için ailesi ve sevdikleri, dostları ile beraber kutlama yapacağına tabir edilir. Gelecek olan iyi haberlere de işaret eden rüya, hayırlı kısmetlerin, bol rızkın da işaretçisi olarak görülür. Uçan kuş rüya sahibi için sıkıntısız bir hayat anlamına geldiği gibi, sürekli seyahat edilen, yeni insanlarla tanışılan ve yeni yerler görülen bir işe sahip olmanın da işaretidir. Görev nedeniyle sık sık yer değiştirmek zorunda kalan, ailesinden uzakta olan kimselerin hasretlerini azaltmak için sevdikleri ile sürekli temas halinde olacağına yorumlanır.

Rüyada üzgün görmek, gören kişi için hayırlı olaylara ve iyi şeylere işaret eder ve rüyayı gören kişinin moralinin yerine gelmesine sebep olacak bazı gelişmelerin yaşanacağına yorumlanır. Rüya sahibinin içine su serpecek, sıkıntılarını azaltacak, yaşadığı zor ve kötü günleri unutturacak gelişmelerin yaşanacağına ve bu sayede artık yüzünün gülmeye başlayacağına işaret etmektedir. Maddi ve manevi olarak kazanımların artacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada üzgün birini görmek, gören kişinin çevresinde yaşanacak musibetli bir olayın deyim yerindeyse herkesin kulağına küpe olacağına işaret eder ve bu durumun rüya sahibine de yol göstereceğine ve fikir vereceğine tabir edilir. Rüya sahibinin ferahlayacağına ve rahat edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada uğurlama görmek, gören kişi için yaşanacak olan sıkıntıların ardı arkasının kesilmeyeceğine, iş hayatında ve aile hayatında türlü zararlara uğrayacağına, önüne çıkan zorlukların ve musibetlerin devamlı olarak artacağına, kem gözlere ve nazarlara geleceğine, sevdiği kişiler ile tartışma yaşayacağına, sağlık sorunları ile başının belaya gireceğine, aldığı borçları ödeyememesinden dolayı gittikçe çoğalacağına, zalim ve kötü kişiler ile büyük tartışmalar yaşayacağına, hayırlı bir şekilde başlayan işlerin zarar verici bir hale geleceğine ve büyük üzüntülere neden olacağına işaret etmektedir.

Rüyada üzerlik görmek, iyi tabir edilmeyen rüyalar arasındadır. Rüyayı gören kişinin kötü günler geçireceğine işaret eder. Rüya sahibinin iyi ve güzel günlerinin sona ereceğine, karşısına aksi, hileli, fesat kişilerin çıkacağına, bu durumun ona maddi ve manevi olarak büyük zarar vereceğine tabir edilir. Zarara, ziyana uğramaya, kısmetlerinden olmaya, maldan ve paradan yana kaybetmeye yorumlanır ve uğursuzluk olarak kabul edilir.

Rüyada üzgün birini görmek, gören kişinin çevresinde yaşanacak olan musibetli bir olayın deyim yerindeyse herkesin kulağına küpe olacağına işaret eder. Aynı zamanda bu durumun rüya sahibine de yol göstereceğine ve fikir vereceğine tabir edilir. Rüya sahibinin ferahlayacağına ve rahata ereceğine tabir edilir. Rüyada üzgün görmek, hayırlara ve iyiliklere işaret eder ve rüyayı gören kişinin moralinin yerine gelmesine sebep olacak gelişmelerin yaşanacağına yorumlanır. Rüya sahibinin içine su serpecek, sıkıntılarını azaltacak, yaşadığı zor ve kötü günleri unutturacak gelişmeler olacak ve bu sayede artık yüzü gülmeye başlayacak demektir. Maddi ve manevi olarak kazanımların artacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada üzüm yemek, rüya sahibinin iş hayatında ortaya koyacağı işlerin, gerçekleştireceği projelerin ve yapacağı çalışmaların çok beğenilmesi ve insanlar tarafından çok sevilmesi ile büyük miktarda para kazanacağına işaret eder. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin, iş hayatında istediği her şeye kavuşacağına ve bütün hayallerinin gerçek olacağına tabir edilir. Rüyada üzüm yediğini görmek, şayet mevsiminde yendiyse oldukça hayırlıdır. Rüya sahibinin yediği üzüm tatlıysa kazancının ve alacağı malların da tatlı olacağına işaret etmektedir. Mevsimi değilken üzüm yediğini görmek, işitilecek sözler nedeni ile üzüntü yaşamaya, çıkar ve menfaat gözeten bir yakının olduğuna, zahmetle kazanılacak paraya işaret eder. Rüyada üzüm yediğini görmek aynı zamanda hayırlı ve iyi evlatlara da tabir edilmektedir.

Rüyada un helvası görmek, gören kişi için hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibine güzel gelişmelerin yakınlaştığına da işaret eder. Evli bayanlar için yakın zamanda hamile olduklarını öğrenmelerine ve bekar kişiler için de çok hayırlı bir kısmetin yakında kapıyı çalacağına tabir edilir. Duaların ve isteklerin kabul olacağı güzel bir dönemi haber veren bu rüya, dini itikadının sağlamlığı ile kişinin toplayacağı takdire de yorumlanır. Hem ailesinin, hem de tanıdığı insanların gönlünü kazanan rüya sahibinin her zaman elindekiler için şükrederek yaşadığına ve daha yükseklerde gözü olmadığı için hem ahlaken örnek olduğuna, hem de alçak gönüllü hareketleri ile alkış toplayan biri olacağına da işaret eder. Genç kişilerin eğitim hayatları boyunca ilim ve irfan yolundan ayrılmayacaklarına ve her ne kadar işlerinde başarılı olsalar da, bireysel olarak parmakla gösterilecek kadar güzel ahlaklı kimseler olmak için uğraşacaklarına işaret eder.

Rüyada uçuk görmek, rüya sahibinin yaptığı işlerden büyük bir kazanç elde edeceğine ve bu paranın kullanılarak yapılacak başka işlerde mal ve mülkün arttırılacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin, var olan zayıf yönlerinin her gün biraz daha düzeleceğine ve güçleneceğine ve insanlar arasında daha çok saygı duyulan ve daha çok hürmet edilen bir kişi olacağına işaret eder. Rüyada uçuk çıkması, gören kişinin işlerinde ve aile hayatında anlaşamadığı kişilere ve bu kişilerin yapılan işlere engel olmaya çalışmalarına tabir edilmektedir.

Rüyada uçurumdan düşmek, gören kişinin hayatını çok kötü ve büyük bir şekilde etkileyecek, uzun bir zaman boyunca acı duymasına neden olacak ve çok üzüntülü dönemler geçirtecek bir olay ile karşı karşıya kalacağına ve artık hayatını bu olayın etkisi ile farklı şekilde yaşayacağına işaret eder. Rüyada uçurumdan düştüğünü görmek, rüya sahibinin parasal ve manevi olarak çok zor ve sorunlu bir dönemden geçildiğine, rüyayı gören kişinin bu durumdan dolayı çok üzüntü duyduğuna, yaşanan sorunların belirsizlik yaratmasından ve çok uzun bir zaman daha sürecekmiş gibi görünmesinden dolayı ileriki zamanlar için çok daha fazla üzüntü duyduğuna işaret eder. Ayrıca yaşanan sorunların ve sıkıntıların çok acı sonuçları olabileceğine tabir edilir.