U-Ü

U ve Ü harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “U ve Ü” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada üzüm yaprağı görmek, rüya sahibinin ilim irfan sahibi, görmüş geçirmiş ve toplum nazarında sözü dinlenen bir kimse olunduğuna işaret eder. Rüyasında üzüm yaprağı gören kişi alçak gönüllü, haram lokmaya el sürmeyen, gıybet yapmayan ve herkese eşit mesafede yaklaşan bir kişidir. Hoş sohbet ve çevresi tarafından çok sevilen, aynı zamanda hayırlı bir evlat ve iyi bir eş olan kimseye de işarettir. Rüya sahibinin genel olarak güzel işler yaptığına ve iyi huylara sahip olduğuna işaret eder. Üzüm yaprağı görmek bolluk içinde geçecek bir seneye, kazancın her daim artacağına ve şansın güleceğine de yorumlanmaktadır.

Rüyada üzüldüğünü görmek, gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında çok mutlu olmasına sebep olacak çeşitli güzel ve kazançlı olaylar ile karşılaşacağına, çok büyük mutluluklar yaşayacağına, uzun bir zamandan beri birlikte olduğu kişiden çok güzel bir teklif alacağına, bu sayede çok mutlu olacağına, hayata ve işine dört elle sarılacağına ve bu mutlu halini diğer insanlara da geçireceğine işaret eder.

Rüyada ümit etmek, gören kişi için kötü günlerin yavaş yavaş geride kalacağına ve sabrının sınandığı bu dönemde biraz daha tevekkül içinde olması gerektiğine işaret eder. Rüya sahibinin yaşananlara gönül gözüyle bakacak olduğuna ve hayatındaki her detayda kendisi için iyi bir yan, bir hayır bulacağına, mutluluğu uzaklarda aramaktan vazgeçeceğine işaret eder. Olumuz bir durum üzerine ümit ettiğini görmek gören kişinin iradesini zorlayacak günler geçireceğine ve özellikle iş hayatında karşılaşacağı bazı güçlükler karşısında zorlanacağına, bu dönemde inançlarını sorgulamaya başlayacağına ve önceliklerini değiştireceğine işaret eder. Bir evlilik veya beraberlikle alakalı ümit edildiğini görmek ise yaşanacak olan iyi gelişmelere, gören kişinin eskiye göre daha anlayışlı ve yumuşak başlı biri olacağına işaret eder.

Rüyada ulumak görmek, gören kişinin büyük şanssızlıklar yaşayacağına, kötü ve zor günler geçireceğine, art niyetli kimselere rastlayacağına, kazalarla ve belalarla burun buruna geleceğine, derde ve kedere düşeceğine, üzüleceğine, ağlayacağına, kendisini mutsuz ve çaresiz hissedeceğine işaret eder. Rüya sahibinin çözümsüzlüklerle karşılaşacağına, yıpranacağına, strese gireceğine, isyan edeceğine ve zahmet çekeceği bir dönem geçireceğine işaret eder.

Rüyada uzay gemisi görmek, gören kişinin hayalperestlikten vazgeçmediği ve gerçekçi olmayan hayallerinin peşine düştüğü için zarara uğrayacağına işaret eder. Rüya sahibinin toplum nazarında dikkate alınmayan, çevresinde alay konusu olan davranışlarda bulunulduğuna ve bu nedenle ailesinin de zor duruma düştüğüne işaret eder. Rüyasında uzay gemisi gören kişiler aşırı meraklı tavırları ile sevdiklerini bunaltan ve giderek yalnızlaşan insanlardır demektir. Bazı yorumcular uzay gemisi gören kişinin yapacağı çok farklı işlerle ün sahibi olacağına ve zenginleşeceğine tabir ederler.

Rüyada uzun tırnak görmek, gören kişinin başarılı bir hayata sahip olacağına ve hayatını kendi emekleri ile kazanacağına işaret eder. Rüyada görülen uzun tırnak bakımlı ise çok güzel işler başarılacağına ve çevredeki kişiler tarafından kıskanılacak bir hayata sahip olunacağına, özellikle bekar kişilerin göze gelen ve çok sayıda kişinin ilgisini çeken biri olduğuna yorumlanır. Bakımsız uzun tırnaklar ise, sefil bir yaşama, borçların çoğalmasına ve rüya sahibinin elindekilerin değerini bilememesine işaret eder. Uzun tırnak gören kişiler güç sahibi ve şöhretli kimseler olurlar şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada üvez görmek, kısmet almak anlamına gelir ve rüyayı gören kişinin gerek özel hayatından yana, gerekse ticaret hayatından yana hayırlı kısmetlerle karşı karşıya kalacağına, yaşamına yeni bir yön vereceğine, yeni başlangıçlar yapacağına ve aradığı mutluluğu, hedeflediği başarıyı da yakalayacağına işaret eder. Rüya sahibinin maldan ve paradan yana şansı açılacağı gibi, eşi ile arasının kusursuz olacağına işaret eder. Bazı rüya tabirlerine göre rüyada üvez görmek, evlat sahibi olmaktır şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada üzüntü duymak, rüya sahibinin ruhsal olarak yıprandığına ve içinde bulunduğu durumda dolayı sabrının taştığına, tahammül gücünün azaldığına ve bu yüzden çevresine karşı aşırı kırıcı davranışlar sergilediğine işaret eder. Gören kişinin yaşamında eksikliğini duyduğu hislerin veya şefkatin onu daha da hırçın hale getirdiğini, büyük bir sevgi özlemi içinde olduğunu, düşünmeden hareket edip duygularını tatmin etmeye kalkıştığı için de can sıkıcı olaylar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada üzüm salkımı görmek, rüya sahibinin terfi edeceğine ve çalışma hayatında elde edeceği çok büyük bir başarıya işaret eder. Bağdan üzüm salkımı toplayan kişi maddi anlamda tahmin ettiğinden de fazla kar elde eder ve makam sahibi olur demektir. Bu rüya genellikle malın mülkün artmasına yorumlanmaktadır. Üzüm salkımını elinde gören kişinin talihi açılır. Üzüm salkımını parmaklarıyla tutanın eline çok büyük bir fırsat geçer demektir. Üzüm salkımında tane tane üzümleri görmek zenginleşmeye ve mal sahibi olmaya, kişinin eline geçecek paraya, finansal açıdan rahatlamaya, borçlu olan kişinin borcunu ödemesine, gurbete gitmeye yorumlanır. Üzüm salkımlarının toplanması, genellikle mesleğinizde yükselmeye işaret eder.

Rüyada uzun yol görmek, iş hayatında doğru kararlar alan rüya sahibinin her zaman akıllıca davrandığını, doğru işlere yatırım yaparak işlerini daima büyüttüğünü, ailesinden aldığı destek sayesinde sırtının yere gelmeyeceğini ve iş yerinde barışçıl, sevgi dolu bir çalışma ortamı olduğunu bildirir. Yapılan işlerin nesiller boyu sürecek kadar uzun soluklu olmasına işaret olan rüya, kişinin sık sık seyahat etmek zorunda kalacağı bir işe sahip olmasına da işaret eder. Uzun yol kişinin yıllardır flört ettiği kişi ile nihayet evlilik kararı alacağına ama evlenme süreçlerinin uzun süreceğini de ifade eder. Kalabalık bir aileye sahip olunacağına, kişinin kendisinin ve ailesinin uzun ömre sahip olarak sağlık sorunu yaşamadan bir hayat süreceğine de yorumlanmaktadır.