U-Ü

U ve Ü harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “U ve Ü” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada uykudan uyanmak, gerçeklerin farkına varmak ve hayatının kontrolünü ele geçirmek anlamına gelir. Özellikle rüya sahibinin arkasından iş çeviren ve kötü niyetini gizleyen kişilerin varlığına işaret eden rüya, kişinin bir olay sonrasında bu insanların farkına varıp yavaşça kendisini geri çekeceğine ve bu kişilerle olan ilişkisini tamamen sona erdireceğine işaret eder. Geçmişte atılan bir iftiranın yalan olduğunu kanıtlamak, nihayet üzerindeki lekeyi silmek anlamına da gelen rüya, hapis yatan kişiler için de erkenden özgürlüklerine kavuşacaklarına da işaret eder. Daha uyanık hareket edileceğinin, rüya sahibine zarar verebilecek her türlü oluşumdan uzak durulacağına işaret eder ve gerçeklerle yüzleşip manevi anlamda tatmin olunacak bir ruh haline kavuşulacağına işaret eder.

Rüyada ustura görmek, gören kişinin düşmanlık yaşanmasına işaret eder. Rüya sahibinin anlaşmazlığa düştüğü, hiçbir şekilde bir orta yol bulamadığı ve kesin bir kararla yollarını ayırdığı bir kişi ile aradaki çekişmeyi devam ettireceğine, her iki tarafında konuyu kapatmaya yanaşmayacağına ve intikam yoluna gideceklerine tabir edilir. Rüyayı gören kişinin, uğradığı haksızlığı unutmayacağına, yeri ve zamanı geldiğinde sorumlularına bunun hesabını soracağına işaret eder bir diğer yandan da erkek bebek olarak yorumlanır.

Rüyada uçurumdan atlamak, farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada uçurumdan atlayan kişi dünya hayatında bazı yenilgiler elde eder demektir. Bu rüya ümitsizliğe ve karamsarlığa da işaret eder. Rüyayı gören kişi hayatta her şeye karşı karamsar bakar ve daima ümitsizliğe düşer. Bu rüya Allah’tan umudu kesmemeye, sıkıntıların feraha ereceğine, sabretmeye ve feraha kavuşmaya, güçlüklerden sonra elde edilecek kolaylığa işaret eder.

Rüyada uçurtma uçurmak, gören kişinin ümit etmesine işaret eder. Rüya sahibi gerçekleşmesi zor olan bazı olaylara karşı ümidini korur ve gerçekleşmesi için bekleyişini sürdürür demektir. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada uçurtma uçurduğunu gören kişi, uzak bir yerden haber alır. Ayrıca bu rüya, rüya sahibi için bir uyarı niteliği taşır. Günlük hayatını boşa geçirmemesi, faydalı işler yapması için uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada ürpermek, rüya sahibinin duyarlı, anlayışlı, iyiliksever, yüce gönüllü, eli bol, mert ve yiğit bir insan olduğuna ve kendisini başkaları için fedakarlık yapmaya adadığına işaret eder. Rüyayı gören kişinin duyarlılığının artacağı bir dönemin geleceğine, çevresinde olan bitene karşı daha bir dikkatli olacağına, sorumluluk alacağına, insanlık görevlerine daha fazla eğileceğine tabir edilir.

Rüyada ünlü oyuncu görmek, rüya sahibinin yaptığı işe tam anlamıyla adapte olacağına, gençler için iyi bir stajyerlik geçireceklerine ve çalıştıkları firmada çok daha iyi bir pozisyonda görev alacaklarına ve gurur verici sözler duyarak moralin yerine geleceğine işaret eder. Gören kişi için güzel gelişmelerin yaşanacağı bir dönemi işaret eden bu rüya, isteklere ulaşmak için yolundaki engellerden kurtulan rüya sahibinin daha çok hayaline ulaşacağına, maddi anlamda yükseleceğine, hayatını daha sosyal bir şekilde yaşayacağına işaret eder. Görsel sanatlarda bir başarı elde etmek anlamına da gelen bu rüya, her işte yeteneklerini sergileyerek alkış toplamak, kıskanılacak bir hayat kurmak, aile hayatında da aşkla dolu zamanlar geçirmek anlamına gelmektedir.

Rüyada üçgen görmek, sevilen iki kişinin arasında kalmak anlamına gelmektedir ve evli kişiler için bilhassa aileleri ve eşleri arasında yaşanan bazı anlaşmazlıklar yüzünden geçirilecek zor günlere işaret eder. Kayınvalide ile gelin çatışmasının gündeme geleceği günlerde erkekler için tarafsız kalmanın zorlaşacağına, üzerlerinde ciddi baskılar hissedeceklerine işaret eder. Evli bayanlar için eşlerinin annelerinden yana tavır almaları sonucunda evliliklerinde gergin zamanların söz konusu olacağına, evin içindeki kavgaların pek çoğunun ailesel problemler yüzünden çıkacağına, iletişimsizlik yaşanacak bu süreçte eşlerin aralarının açılacağına işarettir. Bekar kişiler için iki aşk arasında kalmak şeklinde de tabir edilen bu rüya özellikle evlilik öncesi yaşanan kaçamaklara ve sonrasındaki sorunlara da yorumlanır.

Rüyada uzun saç görmek, gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında ortaya çıkan sorunları ve problemleri çözmek için sakin bir şekilde oturup çok dikkatli ve uzun uzun düşünerek karar vermesi gerektiğine tabir edilir. Aynı zamanda, rüya sahibinin, attığı her adımı düşünerek ve en doğru kararı vererek yol alması gerektiğine işaret eder. Rüyada uzun saç teli görmek, rüyayı gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında büyük bir sıkıntı yaşayacağına, sorunlu zamanlar geçireceğine ve sosyal hayatında endişe ve korku içinde olacağına işaret eder.

Rüyada uzaylı görmek, gören kişinin ruhunun derinliklerine ve öne çıkmamış olan düşüncelerine işaret eder. Rüya sahibi içinde büyük duygu seli yaşar, kafasında bin bir türlü düşünce döner fakat hiç kimse bunu dışarıdan fark edemez demektir. Rüyada uzaylı görmek, rüya sahibinin gizli kalmış taraflarına işaret eder. Bir diğer tabire göre, rüyasında uzaylı gören kişi hepsi bir birine benzeyen günler yaşamaktan ve her gün aynı kişileri görüp aynı işi yapmaktan çok sıkılmış, büyük bir değişiklik ihtiyacı hissediyordur şeklinde tabir edilir. Yılların birikimi nedeni ile küçük bir değişiklik dahi kendisine ilaç gibi gelecektir diye yorumlanır.

Rüyada uçan at görmek, rüya sahibinin çok büyük bir kısmete sahip olacağına, hayal ettiği ama asla gerçek olacağına inanmadığı ne varsa hepsine kavuşacağına, zengin ve soylu bir hayat yaşayacağına işaret eder. Rüya uçan at görmek gören kişinin kendisi ve hanesi için bulunmaz bir kısmeti simgelediği gibi, iş hayatında da her şeyin yolunda gideceğine ve kişinin rızkının her an bir çığ gibi büyüyeceğine yorumlanır. Son derece hayırlı olan bir rüya olmakla beraber talih kuşu olarak da yorumlanmaktadır. Bekar kişiler için gönüllerindeki gibi bir eşe sahip olmaya ve varlıklı bir hayat sürmeye işaret eder.