U-Ü

U ve Ü harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “U ve Ü” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada uçuk görmek, rüya sahibinin yaptığı işlerden büyük bir kazanç elde edeceğine ve bu paranın kullanılarak yapılacak başka işlerde mal ve mülkün arttırılacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin, var olan zayıf yönlerinin her gün biraz daha düzeleceğine ve güçleneceğine ve insanlar arasında daha çok saygı duyulan ve daha çok hürmet edilen bir kişi olacağına işaret eder. Rüyada uçuk çıkması, gören kişinin işlerinde ve aile hayatında anlaşamadığı kişilere ve bu kişilerin yapılan işlere engel olmaya çalışmalarına tabir edilmektedir.

Rüyada uçurumdan düşmek, gören kişinin hayatını çok kötü ve büyük bir şekilde etkileyecek, uzun bir zaman boyunca acı duymasına neden olacak ve çok üzüntülü dönemler geçirtecek bir olay ile karşı karşıya kalacağına ve artık hayatını bu olayın etkisi ile farklı şekilde yaşayacağına işaret eder. Rüyada uçurumdan düştüğünü görmek, rüya sahibinin parasal ve manevi olarak çok zor ve sorunlu bir dönemden geçildiğine, rüyayı gören kişinin bu durumdan dolayı çok üzüntü duyduğuna, yaşanan sorunların belirsizlik yaratmasından ve çok uzun bir zaman daha sürecekmiş gibi görünmesinden dolayı ileriki zamanlar için çok daha fazla üzüntü duyduğuna işaret eder. Ayrıca yaşanan sorunların ve sıkıntıların çok acı sonuçları olabileceğine tabir edilir.

Rüyada üniversiteye gitmek, gören kişinin başarılı olması, büyük işler peşinde koşması ve güzel bir eğitim alması anlamlarına gelmektedir. Böyle bir rüya öğrenciler için güzel bir okul hayatı geçireceklerinin ve istedikleri yere geleceklerinin habercisidir. Üniversite genellikle parlak bir geleceğin, her anlamda rahatlığın, makam ve mevkiinin yükselmesinin göstergesidir. Rüyasında iş sahibi bir insanın üniversiteye gitmesi çalışmaları ile takdir toplayıp mesleğinde ilerlemesine, ev hanımları için bu rüya hayırlı ve ilerde iyi bir yere gelecek evlatlar yetiştirmeye, gençler içinse güzel bir ömre işaret eder. Rüyada uzak bir şehirde üniversiteye gitmek gurbete ve gurbette başarılı olmaya yorumlanmaktadır.

Rüyada ülke görmek, gören kişinin uzun zamandan beri hazırlık yaptığı bir işe kısa bir süre içinde gireceğine, bu işte büyük başarılara imza atacağına, çok yüklü miktarda kazanç elde edeceğine, bu kazançla başka işlere gireceğine, insanlar tarafından çok sevilen ve herkesin tanıdığı bir marka olacağına ve mal mülk satın alarak zenginliğe kavuşacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin, yaptığı iyilikler, kalbinin temiz olması ve insanları sevmesi sayesinde insanlar tarafından çok sevilip takdir edileceğine ve el üstünde tutulacağına tabir edilir.

Rüyada üzüm yediğini görmek, mevsiminde ise oldukça hayırlıdır. Rüya sahibinin yediği üzüm tatlıysa kazancının ve alacağı malların da tatlı olacağına işaret eder. Mevsimi değilken üzüm yediğini görmek, rüya sahibinin işiteceği sözler nedeni ile üzüntü yaşayacağına, çıkar ve menfaat gözeten bir yakınının olduğuna ve zahmet çekerek kazanacağı paraya tabir edilir. Rüyasında üzüm yediğini görmek aynı zamanda hayırlı ve iyi evlatlara sahip olmak anlamına da gelmektedir.

Rüyada uzanmak, gören kişinin rahatlık ve kolaylık içinde geçecek bir hayatı olacağına, geçim sıkıntısı çekmeyeceğine, sağlığının ve keyfinin yerinde olacağına işaret eder. Rüya sahibi hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirmek için heyecanla ve sabırsızlıkla beklediği fırsatı elde edecek ve bu sayede dünyanın en mutlu insanı olacak demektir. Bu rüya bazen de rahat hareketleri ve konuşmaları ile toplumda hoş karşılanmayan birine yorulurken bir yandan da eksik ya da kusurlu bir iş yapmaya ve ayıplanmaya tabir edilir. Rüyada uzandığını görmek, rüya sahibinin geleceğinin parlak olacağına, gerek meslek gerekse özel hayatta başarılı ve mutlu olmaya, amaçları gerçekleştirmeye işaret eder. Rüya sahibinin kolaylıklarla geçecek bir yaşamı olacağına ve çektiği sıkıntının biteceğine yorumlanır.

Rüyada uyuyan bebek görmek, rüya sahibinin iş hayatında yaptığı ortaklıklarla beraber kazancının artacağına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin yerinde ve zamanında yaptığı yatırımların karşılığını alarak hayatının sonuna kadar iş hayatında ve ticari hayatında herhangi bir sıkıntı yaşamayacağına işaret eder. Bebek sahibi olmayan kişilerin rüyasında uyuyan bebek görmesi, bebek özlemlerinin arttığına ve yakın bir zamanda sağlıklı bir bebek sahibi olmalarına işaret eder. Bebeği olan kişiler için ise bu rüya temiz ve hayırlı haber almak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen uyuyan bebek kız ise, üzüntü duyulacak haber, erkek ise sevinilecek haber almaya işaret etmektedir.

Rüyada uzun saçlı erkek görmek, gören kişinin ihanete uğrayacağına işaret eder. Evli kişiler için eşlerinin kendilerini aldatacağı ve bu nedenle aile saadetlerinin bozulacağı anlamına gelen bu rüya, hem kadın, hem de erkek için aynı şekilde tabir edilir. Rüyasında uzun saçlı erkek gören bekar kişiler de aşk yaşadıkları veya birlikte oldukları kişilerin ihanetleri nedeni ile ayrılık yaşarlar demektir. İslami açıdan ise uzun saçlı erkek, ilim irfan sahibi, inancına uygun yaşayan ve hareket eden bir kimseyi temsil etmektedir.

Rüyada üniversite hocası görmek, gören kişinin çalışma hayatı ile tabir edilir ve yakın geçmişte iş yerinde amirlerinden ya da yerine göz diken bir çalışma arkadaşından gördüğü haksızlıkla işinden olan, uzaklaştırılan veya derecesi düşen rüya sahibinin yeniden hak ettiği konuma geleceğine, yanlış yapan kimselerin özür dileyeceklerine işaret eder. Tutarlı davranışların, işine olan hakimiyetin ifadesi olan bu rüya, kişinin geleceğine hırsla sahip çıkacağına ve tüm planlarını zirveye yerleşmek için yapacağına, bu yolda sadece aklını kullanacağına tabir edilir. Sorunlarını mantık içinde çözmeye çalışan rüya sahibinin rakiplerine veya aynı iş yerinde çalışan arkadaşlarına kendini her şekilde ispat edeceğine, şöhret sahibi olarak daha çok para kazanacağına işaret eder. Hitabet konusunda iyi olmak ve başkalarına akıl vermek anlamına gelmektedir.

Rüyada üçüz görmek, rüyada görülen üçüzlerin durumuna göre iki farklı şekilde tabir edilir. Rüyayı gören kişi eğer üçüzleri temiz bir şekilde görmüşse, uzun bir zamandan beri beklediği, bundan sonra yapacağı çalışmaların geleceğini belirleyen, çok büyük ve hayırlı kapılar açıp çok büyük kazançlar elde ettirecek bazı hayırlı haberler alacağına ve bu haberler sayesinde çok daha hayırlı bir hayat süreceğine işaret eder. Rüya sahibi, eğer üçüzleri kirli bir halde görmüş ise iş ile ilgili olarak beklediği bazı haberlerin pek olumlu olarak kendisine ulaşmayacağına tabir edilir. Rüyada üçüz bebek doğurduğunu görmek, iş hayatında çok hayırlı ve güzel olaylar ile karşılaşmaya, çok büyük kazançlar ve kısmetler elde etmeye, sorun yaşanan bazı konuların çok kazançlı bir şekilde ortadan kalkmasına ve çok büyük zararlara uğranan bir dönemin kapanıp çok büyük kazançlar elde edilmesine işaret eder.