U-Ü

U ve Ü harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “U ve Ü” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada üvey birini görmek, genel olarak kişinin aldanacağına, yalan dolanla karşılaşacağına, düşmanlarından zarar göreceğine veya sevdiği insanlar tarafından eziyet çekeceğine işaret eder. Rüyasında üvey birini gören kişilerin çevrelerindeki insanlar ikiyüzlü, çıkarlarına göre davranan ve illegal işlerle uğraşan kimseler olduğundan rüya sahibinin dikkatli olması gerektiğine de tabir edilir. İyi niyetle kalkışılan bir işte başkasının yapacağı hatalar yüzünden arada kalmaya, tanıdık birine kefil olmak suretiyle başına dert açmaya ve kişinin bir anda yüklü miktar borcu ödemek zorunda kalacağına işaret eder. Maddi anlamda dolandırılmak anlamına gelen rüya, aynı zamanda duygusal şantaja maruz kalmak, ayrılık yaşanan biriyle kavgalı bir durum içinde kalmak, yasal konularda aleyhte kararlar almak demektir. Boşanan kişiler için eski eşleriyle ilgili sıkıntıların uzunca bir süre daha devam edeceğine, kişinin çocuk hasreti çekeceğine ve gözyaşı dökeceğine de tabir edilir.

Rüyada uzun elbise giymek, gören kişinin başarılı bir hayat sürdürmesine ve isteklere ulaşmakta güçlük çekmemesine işaret eder. Aynı zamanda kişinin İslami koşullara uygun yaşadığı hayatıyla pek çok kişiye örnek olduğuna, ailesine ve sevdiklerine gösterdiği ihtimam ve sevgiyle büyük takdir topladığına yorumlanır. Bekar bir bayan rüyasında uzun elbise giydiğini görürse iffetini her şeyin üstünde tuttuğuna ve karşısına çıkacak kısmetlerinin bolluğuna yorumlanır. Evli bir bayan uzun elbise giyerse hac yolculuğuna çıkar ve eşi tarafından daima el üstünde tutulur. Yaşlı bir bayanın uzun elbise giymesi ise evlatlarıyla bir arada uzun yıllar sağlık içinde yaşayacağının işaretçisidir. Yorumlar aynı zamanda elbisenin detaylarına uygun şekilde yapılmalıdır. Yeni veya eski bir uzun elbisenin yorumları birbirinden farklıdır. Giyilen elbise beyazsa muradına ermek, şu an istenilen bir mevzuda olumlu sonuç almak anlamına gelirken, siyah renkte uzun elbise mevki ve makama işaret eder. Yeşil elbise maneviyatın güçleneceğine, kişinin dini konularda daha bilgili hale geleceğine, kırmızı uzun elbise ise duyulacak bazı dedikodulardan sonra kişinin özel hayatına daha da dikkat edeceğine işaret eder.

Rüyada uçan balık görmek, kısa zaman içinde rüya sahibinin eline geçecek yüklü miktarda bir paraya ve bereketin artmasına tabir edilmektedir. Bu rüyayı gören kişi çok kazançlı ve bol gelirli bir döneme girer demektir. Her yönden feraha ermeye, güvenilir ve ahlaklı arkadaşlara, arzu ve isteklerin yerine gelmesine ve hiç ummadığı yerden gelecek güzel haberlere işaret eder. Bazen de bu rüya ticarette beklenilenin olmaması, iş hayatında olumsuz gelişmeler yaşamaya ve kısa süreli üzüntüden sonra yaşanacak olan mutluluk dolu günlerin habercisidir.

Rüyada uzay görmek, gören kişinin eksik olduğu konularda kendini yetiştirme çabasına işaret ederken diğer yandan da kişinin hatalarının farkına varıp, bunlardan feyz alacağına ve tekrarına düşmemek için, kulağına küpe yapacağına işaret eder. Rüya sahibinin gençliğin verdiği duygularla hareket etme alışkanlığından, çocuksu heveslerinden, cahillik zamanlarından uzaklaşmaya başlayıp, daha oturaklı, aklı başında, efendi, kültürlü ve asil olacağına işaret eder. Rüyada uzay görmek, yeni bilgiler edinme isteğine tabir edilir.

Rüyada ünlü sanatçı görmek, rüya sahibine güzel kısmet ve mutluluk getirecek haberleri müjdelemektedir. Şayet görülen ünlü kişi kadınsa rüya sahibi kişinin iş, meslek ve ticari hayatında maddi kayba uğrayacağına, ünlü sanatçı erkekse, müjdeli bir haber alacağına ya da sevdiği kişilerle kalabalık bir ortama gireceğine işaret eder. Rüyada kişinin ünlü bir sanatçıyla muhabbet ettiğini görmesi, çevresindeki kişilere dikkat etmesi gerektiğine ve etrafında kendisine zarar vermek isteyen kişilerin olduğuna işaret eder.

Rüyada üvey kardeş görmek, dost sanılan, çok sık görüşülen ve güven duyulan bir kişiden görülecek yanlışa, bu kimsenin kişi hakkında yaptığı bazı olumsuz dedikodulara şahit olup kırılmak anlamına gelir. Üvey kardeş aynı zamanda aile içinde bazı mal ve para sorunlarının çıkacağına da işaret eder. Rüyada görülen diğer durumlara göre yorumu da değişir. Farklı yorumlara göre kişiye ailesinden de yakın olacak arkadaşlara sahip olmaya, hayat boyu görülecek önemli desteğe de işarettir. Her sıkıntısında rüya sahibinin yanında olan, işlerinde yardım eden, başı sıkıştığında koşan iyi dostlara sahip olmak, aile ve akraba çevresiyle ufak tefek sorunları da hallederek daha mutlu yaşamak anlamlarına gelmektedir. Üvey kardeş biri hakkında yanılmak, yanlış kanıya kapılmak ve doğru olmayan fikirlerle hareket ederek o kimsenin günahını almak şeklinde yorumlanır.

Rüyada üvey anne görmek, rüya sahibi için hayırlı şekilde yorumlanmaz. Rüyayı gören kişinin, ailesi ya da sevdiği dostları içinden birisinin uzun sürecek bir rahatsızlık ya da ölüm haberinin alınmasına ve çok büyük bir üzüntü ve kedere bürünmeye işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibini koruyup kollayan bir kişinin darıltıldığına tabir edilir.

Rüyada ütü yapmak, gören kişinin gönlünce bir hayat sürmesine tabir edilir. Rüya sahibi ticaret hayatındaki iyileşme sayesinde zevki sefa içinde yaşayacak, şen kahkahalar atacak, akşam yemeklerine, gece davetlerine katılacak hem hareketli hem de eğlenceli bir hayat sürecek şeklinde yorumlanır. Rüyada ütü yaptığını gören kişinin hem iş hayatındaki hem de aşk hayatındaki tüm tatsız olaylar ortadan kalkacak, her şey istediği gibi olacak, işler istediği yönde düzelecek demektir. Rüyada ütü yapmak, rüya sahibinin hayatından bozulan her ne varsa bunların düzelmesine ve olumlu yönde gelişme göstermesine işaret eder.

Rüyada üzüm toplamak, gören kişinin sosyal hayatında ya da iş hayatında çok sevdiği ve değer verdiği insanları bir araya getirerek bir çalışma ya da bir proje ortaya koyacaklarına, bu sayede çok büyük kazançlar elde edeceklerine, çok büyük başarılar kazanacaklarına ve çok daha iyi çalışmalar ve projeler ortaya koyup birlikte çalışmak için destek alacaklarına işaret eder. Aynı zamanda, çok hayırlı bir kısmet ile yakın bir zaman içinde dünyaevine girileceğine ve çok mutlu, huzurlu ve bereketli bir yuvaya sahip olunacağına tabir edilir.

Rüyada uyuşturucu görmek, gören kişi için türlü melanetlerle ve musibetlerle karşılaşmaya işaret eder. Rüya sahibinin başında dönüp duran belalı olaylara, can sıkıcı sözlerin hedefinde olmaya, kem gözlü kişilerin göz hapsinde olmaya, özgürlüğün ve rahatlığın kısıtlanarak, kişinin mutsuz olacağı günler yaşamasına tabir edilir. Rüyada uyuşturucu görmek iyi değildir, gözyaşına, strese ve kafa karışıklığına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin çevresinin art niyetli ve gereksiz kişilerle dolması anlamına gelir. Bu kimseler, çok büyük sıkıntılara ve problemlere neden olacaktır şeklinde yorumlanır.