R

R harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “R” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada revire gitmek, rüya sahibi kişinin gelecek adına kedisine çeki düzen vermesine ve gelecek odaklı yaşamasına işaret eder. Sorunların çözüme kavuşturulmasına, maddi olarak kaybın telafi edilmesine ve iş hayatında elde edilecek olan başarılara yorumlanır. Rüyayı gören kişinin yaşamında olumlu anlamda değişime sebebiyet verecek fırsat ve imkanlar yakalamaya işaret eder. Uğraş içerisinde olmaya ve rızkın temini için çaba harcamaya yorumlanır. Görülen bu rüyanın esrarı yanlış giden bir takım şeylere dur demeyi tabir eder. Olumsuz anlamda ise, yapılan hatalara, yanlış çevre ve arkadaşlıklarda ısrarcı olmaya işaret eder. Kişinin böyle davrandığı sürece maddi ve manevi olarak telafisi zor kayıplar yaşamasına yorumlanmaktadır. Bekar kişilerin bir an önce evlenmeleri ve hayatlarına düzen getirmeleri gerektiği olarak da tabir edilir.

Rüyada renkli elbise görmek, gören kişinin rutin geçen hayatının yakın bir zaman içinde değişeceğine ve kişinin kendisini sürekli ortam değiştirirken, pek çok farklı sosyal mekanda eğlenirken bulacağına, iş hayatında da değişikliklerin kapıda olacağına tabir edilir. Aniden çıkan seyahatlerin arka arkaya geleceğine ve yeni insanlarla tanışılacağına, telaşlı geçirilen günlerin kişiye mutluluk vereceğine yorumlanır. Kötü bir durumun söz konusu olmadığına işaret eden bu rüya, birdenbire yoğunluk yaşayan rüya sahibinin fiziksel olarak yorgunluk içinde kalacağını fakat şikayet etmeyeceğine, gelişmeleri büyük bir memnuniyet içinde karşılayacağına işaret eder. Şansın, aşık olmanın, gönül birliği içinde bir ilişki yürütmenin ve iletişimde kendini rahat hissetmenin ifadesi olan rüya, keyifle, neşeyle geçen günlerin sonunda rüya sahibinin hayata daha sıkı sarılacağına, her andan zevk alacağı için çevresine karşı da pozitif tavırlar takınacağına da işaret eder.

Rüyada röntgen görmek, gören kişinin şeffaf, yalansız ve dürüst bir hayat yaşadığına, ilkeli davranıp, prensiplerinden ödün vermeyerek daima insanların takdirini kazanmasına işaret eder. Saklayacak bir şeyi olmamak, sırlardan hoşlanmamak ve doğru yoldan ayrılmamak anlamlarına gelmektedir. Rüyasında röntgen gören kişiler genellikle başarıları ile dikkat çekerler ancak çevrelerinde kendilerini kıskanan, yaptıklarını yakından takip eden ve gözlerini kişiden ayırmayan insanların varlığına tabir edilir. Rüya sahibinin açığını arayan, onu kötülemek için sebep bulmak isteyenlerin var olduğuna ancak kişinin yaşam şekli ve karakterinin güçlü olması nedeniyle bu heveslerine ulaşamadıklarının da altını çizmektedir. Kazancını herkesle paylaşarak, hem bu dünya, hem de ahiret için doğru şekilde yaşamaya özen göstermenin, kalp temizliğinin, vicdanlı bir insan olmanın da işaretçisidir.

Rüyada Rusya’da olduğunu görmek, gören kişinin yakın zaman içinde şansının döneceğine, kazancının günden güne artacağına, işlerinin çok açılacağına, ruhen büyük bir gelişme yaşayacağına, yolunun açık olacağına, yaşadığı sorunların hiç zarar vermeden sona ereceğine, uzun zaman önce alınan ancak bir türlü ödeyemediği borçtan kurtulacağına ve güzel günlere kavuşacağına işaret eder. Rüyada Rusya’da olmak, ortaya konulan çalışmalar sayesinde bereketli ve hayırlı günler yaşanacağına, ele geçen fırsatlar sayesinde çok mutlu olayların gerçekleşeceğine, sıkıntılı ve üzüntülü günlerin mutluluk dolu gelişmeler sayesinde son bulacağına, sorun yaşanan kişiler ile aranın düzeltileceğine, huzurlu bir döneme girileceğine ve rahata erileceğine işaret eder.

Rüyada resim çektirmek, her yaptığının ve söylediğinin başkaları tarafından onaylanması ihtiyacında olan, elini attığı işlerde kendi başına karar alamayan kişilerin varlığına işaret ettiği gibi, beceriksizce yapılan ve her seferinde yarım bırakılan işler nedeni ile istenilen ilerlemeyi kaydedemeyen, suçu üzerinden atıp başkalarına yükleyen kişilere de işaret eder. Rüyada resim çektirmek, başka kişilerin taklidini yapan, herkesi aşağılayan ve kendisinden başkasını önemsemeyen, bencil bir tutum içinde olan bir kişiye işaret eder. Ve bu tutumdan vazgeçmediği takdirde her zaman yalnız ve sevilmeyen bir kişi olarak yaşanıp, yaşlanılacağına da tabir edilir.

Rüyada renkli balık görmek, bu rüya genellikle balığın renginin ne olduğuna göre yorumlanmaktadır. Rüyada siyah balık görmek rüya sahibinin yakın bir zaman içinde eline hayırlı olmayan veya haram olan bir malın geçeceğine ve bu nedenle de sıkıntı yaşayacağına işaret eder. Rüyada görülen kırmızı balık sevgi ve aşk ilişkisine, yaşanacak bir gönül macerasına, bekar kişiler için evlilik yolunda adım atmaya, evli kişiler için eşi ile yaşayacağı güzel zamanlara tabir edilir. Rüyada sarı balık görmek, yakalanacak olan bir hastalığa işaret eder. Kısa bir zamanda rüya sahibinin veya çevresindeki bir kişinin yaşayacağı bir rahatsızlıkla tabir edilir. Yeşil balık dini anlamda vecibelerini yerine getiren ve güzel ahlaka sahip olan bir kimseye işaret etmektedir.

Rüyada rüşvet görmek, gören kişinin gizli saklı işler yaptığına ve gerçeğin açığa çıkmasından endişe duyduğu için tedirgin olunduğuna işaret eder. Rüşvet gören kimseler genellikle para için her şeyi yapacak zihniyette insanlarla arkadaşlık ettikleri için ahlaki olarak da çöküntü yaşayacaklar demektir. Kötü arkadaşlıkların, yanlış fikirlerin peşinden koşmak suretiyle hem kendi hayatını, hem de değer verilen insanların yaşamlarını boş yere tehlikeye atmak, sonrasında geri dönüşü zor olan ve büyük pişmanlıklar yaşatan olaylara zemin hazırlanacağını da işaret eder. Günaha olan yatkınlık, ibadetten ve İslami yaşamdan giderek uzaklaşmak anlamına da gelen gelen bu rüya, bir işe hile karıştırılacağına, ortağı olanların o kimsenin hakkını gasp edeceklerine ve bu yüzden işlerini de tehlikeye atacaklarına da yorumlanır. Hayra yorulmadığı gibi, kişinin başına gelecek şer dolu olayların işaretini verir.

Rüyada robot görmek, rüya sahibi için iyi şekillerde tabir edilmez ve yaşayacağı zorluklara işaret eder. Rüyayı gören kişinin çok verimsiz bir döneme gireceğine, kötü günler yaşayacağına, bu durumu atlatmasının bir hayli zaman alacağına işaret eder. İkinci bir kişi nedeni ile yaşanacak olan sıkıntıya ve ondan gelecek olan ağırlığa yorumlanır. Maddi anlamda güç kaybetmeye ve yokluğa düşmeye, parasız ve kötü günler geçirmeye tabir edilir.

Rüyada restorant görmek, gören kişinin yapacağı işlerin kendisine hayır ve kazanç getirmesi sayesinde ekmeğinin de artacağına işaret eder. Rüya sahibinin Allah’ın izniyle ve yardımıyla dünya nimetlerinden, mallarından ve güzelliklerinden daha fazla nasipleneceğine, yaşamın tadını çıkarmak için eşsiz imkanlar elde edeceğine, maddi anlamda da güç ve kuvvet kazanacağına tabir edilir. Rüyada restorant sahibi olmak, gören kişinin ticarete atılmaya karar vereceğine, yılların emeği olan sermayesi ile iş hayatında edindiği bilgileri bir araya getirerek, cesaret ve inançla hareket edeceğine, şansının yaver gitmesi sayesinde de istediği hayırlı sonuçları alacağına ve pişman olmayacağına işaret eder.

Rüyada ruj sürmek, gören kişinin iş hayatında sahtekarlığa ve hileye başvurduğuna ve neredeyse ağzından yalanların hiç düşmediğine işaret eder. Erkek ruj sürmüşse, yalancı ve ikiyüzlü bir kişi olduğuna; kadın ruj sürmüşse eğer, çok sevecen ve iyi bir insan olduğuna tabir edilir. Ayrıca, rüyayı gören kişinin durumuna bağlı olarak farlı şekillerde yorumlanır. Rüyayı gören kişi, bekar birisi ise kendisine çok hayırlı bir kısmet bularak yakın bir zamanda dünya evine gireceğine işaret eder. Eğer evli birisi bu rüyayı görürse, çok sevdiği ve değer verdiği bir akrabasının yakın bir zamanda evleneceği haberini alır. Rüyada ruj sürdüğünü görmek, iş hayatında ve aile hayatında sürekli yalan söyleyen, girdiği tüm işlere hile ve hurda karıştıran, çok sevdiği insanları bile hiç düşünmeden kandıran ve yakın bir zaman içerisinde pek iyi yerlere gelemeyeceği düşünülen bir kişinin varlığına tabir edilir. Ayrıca, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında bir sürprizle karşılaşacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com