RÜYADA RÜŞVET GÖRMEK

Rüyada rüşvet görmek, gören kişinin gizli saklı işler yaptığına ve gerçeğin açığa çıkmasından endişe duyduğu için tedirgin olunduğuna işaret eder. Rüşvet gören kimseler genellikle para için her şeyi yapacak zihniyette insanlarla arkadaşlık ettikleri için ahlaki olarak da çöküntü yaşayacaklar demektir. Kötü arkadaşlıkların, yanlış fikirlerin peşinden koşmak suretiyle hem kendi hayatını, hem de değer verilen insanların yaşamlarını boş yere tehlikeye atmak, sonrasında geri dönüşü zor olan ve büyük pişmanlıklar yaşatan olaylara zemin hazırlanacağını da işaret eder. Günaha olan yatkınlık, ibadetten ve İslami yaşamdan giderek uzaklaşmak anlamına da gelen gelen bu rüya, bir işe hile karıştırılacağına, ortağı olanların o kimsenin hakkını gasp edeceklerine ve bu yüzden işlerini de tehlikeye atacaklarına da yorumlanır. Hayra yorulmadığı gibi, kişinin başına gelecek şer dolu olayların işaretini verir.

Rüyada Rüşvet Görmenin Anlamları

Rüyada rüşvet almak, yanlış olduğunu bile bile bir işe girişmek, baştan hata yapmak suretiyle elindeki imkanları yok etmek, başkasının hakkını çalmak ve beddua almak şeklinde tabir edilir. Rüya sahibinin işlerinin rast gitmeyeceğine, ne yaparsa yapsın geçmişte yaptığı kötülüklerin meyvelerini toplayacağına ve herkes tarafından yalnız bırakılmış bir insan olarak ömrünü tamamlayacağına işaret eder.

Rüyada rüşvet vermek, hakkı olmayanı almak için uğraşan kimsenin çok büyük bir günah işleyeceğine, yol yakınken bu tip kötü duyguların esiri olmaktan kurtulması gerektiğine ve hayatındaki zorlukları çalışıp didinerek aşması gerektiğine işaret eder. Bazı kötü alışkanlıkların kurbanı olmak anlamına da gelen rüya, borç batağına girmek, alkol ya da uyuşturucu madde gibi problemlerin içine düşmek şeklinde de tabir edilir.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.