S-Ş

S ve Ş harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “S ve Ş” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada şehit olduğunu görmek, gören kişinin büyük bir itibara sahip olacağına, çevresindeki herkes tarafından el üstünde tutulup, sonsuz saygı duyulacak bir kimse haline gelineceğine işaret eder. Genellikle rüya sahibinin göstereceği üstün bir başarının takdire uğraması ve kişinin yaşamında son derece olumlu sonuçlara imza atacağına tabir edilir. Rüyasında şehit olduğunu gören kişi makamsal açıdan çok üst düzeyde görevler alır ve toplulukları, büyük kitleleri yönetir demektir. Önemli kararlar alınacağına veya bazı hayati kararlara imza atılacağına da işaret eder. Kişi için son derece hayırlı ve güzel yorumlanan rüya, onurlandırılmış bir yaşama sahip olunacağına da işaret eder.

Rüyada saç teli görmek, şüphe anlamına gelmektedir. Özellikle kişilerin hususi hayatından dolayı yaşadığı endişelerin ve şüphelerin ayyuka çıkacağına, yaşanan gelişmelerle beraber kişinin daha da paranoyakça davranacağına işaret eder. Saç teli gören kişi, evli ise eşi tarafından, bekar ise de yakın arkadaşları tarafından bir aldatılma yaşar ve haksızlık ile karşı karşıya kalır demektir. Rüya sahibinin uzun süre etkisini bir türlü üzerinden atamayacağı ilişkiler içinde olacağına da tabir edilir. Saç teli gören kimse yalancı ve hilekar kişilerle tanışır ve iş yerinde hırsızlık olayı yaşar şeklinde yorumlanır.

Rüyada şehit görmek, gören kişinin toplum içindeki saygınlığının çoğalacağına ve insanlar tarafından da daha çok sevgi ve saygı göreceğine işaret eder. Rüyada şehit olduğunu gören kişi mesleğinde de en üst makama yükselecek demektir. Bir kimse rüyasında şehit olmuş birini, yaşıyor olarak görürse eğer bu, rüya sahibinin Allah katında muhterem biri olduğuna ve Allah’ın sevgili kullarından olduğuna tabir edilir. Ayrıca rüyada şehit görmek hayatın yolunda gideceğine, kişinin işlerinin de sağlığının da iyi olacağına işaret eder. Rüyasında ülkesi için şehit düştüğünü gören kişi Allah’ın huzurunda da muhterem biri olarak kalacak demektir.

Rüyada sabır çekmek, rüyasında tespihle sabır çektiğini gören kişinin namaza başlamasına ve farzları yerine getirmeye adım atmasına tabir edilmektedir. İslamiyet hakkında geniş bilgiler elde edecek olan rüya sahibinin yapacağı araştırmalar sonucunda yanlışlarından kısa bir süre içinde döneceğine, başına gelen olumsuzluklar yüzünden asla isyan etmeyeceğine işaret etmektedir. Rüyalarında sabır çektiğini gören kişiler ailelerinin gönlünü alan, çevrelerince sevilen, yaşayış şekli ile herkesin beğenisini toplayan kimseler olurlar şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada şehit tabutu görmek, gören kişinin izlediği yol ile arasında olan bağa işaret eder. Rüya sahibinin dini meselelere eğileceğine, daha çok bilgi edineceğine ve iyi bir mümin olmak için hem ibadetlerini düzgün şekilde yerine getireceğine, hem de çevresinde saygı göreceğine işaret eder. Yüksek mertebelerde bulunmaya, asker olmaya, orduda görev almaya, yöneticilik yapmaya da yorumlanan bu rüya, kişinin hedefleri için her zorluğu göze alacağına, asla pes etmeyeceği gibi herkese örnek bir vatandaş olarak yaşayacağına işaret eder. Manevi hayatı gelişmişi yüce gönüllü bir kişi olmaya yorumlanır. İçi boş şehit tabutu görmek ise gelecek kötü haber anlamına gelmektedir. Yaşlı biri için uzun yıllar sağlıkla yaşadıktan sonra hayırlı bir ölümle bu dünyaya veda edeceğine, günahlarından kurtulacağına ve hayattayken yaptığı iyi ameller, sevaplar sayesinde ahiret hayatının istediği gibi olacağına tabir edilir.

Rüyada şekerpare görmek, gören kişinin hayatının iyi koşullarda ilerleyeceğine ve çevresiyle olan bazı sorunların üstesinden geleceğine işaret eder. Tatlıya bağlanan küskünlüklerin ve kırgınlıkların işareti olan bu rüya, aynı zamanda kişinin yıllardır aradığı mutluluğu bulacağına, bekar ise karşısına çıkacak bir kısmete kalbini kaptıracağına yorumlanır. Hülyalı günlerin, güzel insanlarla tanışmanın ve sosyalleşmenin işareti olan rüya hanedeki sıkıntıların, kara bulutların ve nazarların yok olacağını da müjdeler. Rüya sahibinin şöhreti yakalayacağı bir mesleğe sahip olacağına ve hem elde ettiği başarılar, hem de sürdürdüğü güzel, lüks yaşam sayesinde insanların kıskançlıklarına, iltifatlarına ve zaman zaman nazarlarına maruz kalacağına ancak ağzının tadının kaçmayacağına işaret eder. Rüyasında şekerpare gören bekar bayanlara görücü gelir demektir. Kişinin evlenmemiş kızı varsa istemeye gelineceğine, bekar oğlu olanların da görücüye gideceklerine, nişan veya söz keseceklerine işaret eder.

Rüyada şampanya içmek, gören kişinin kendisine zarar veren bazı huyları olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin devamlı öfkeyle hareket etmesine, sinirliyken söz söyleyip karar almasına, kendini kontrol edememesine ve sonradan pişman olacak şeyler yapmasına tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin, dünya işlerine kendini gereğinden fazla kaptırdığına, elindekilerin kıymetini bilmeyerek hep daha fazlasına sahip olma çabası nedeni ile sahip olduklarının keyfini çıkaramamasına işaret eder.

Rüyada saç boyası görmek, gören kişinin zihninin çok fazla meşgul olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin özellikle iş hayatını olumsuz yönde etkileyen psikolojik durumunu düzeltmek için çabalayacağına tabir edilir. Rüyada saçını boyadığını gören kişi erkekse, evliliğinde aradığı saadeti bulamayacağına ve başka kimselerle gönül ilişkisi kurarak bir süre sonra boşanma düşüncelerine gireceğine, bazen de kişinin yanıltıcı bir aşk yüzünden güzel yuvasını dağıtıp mutsuz olacağına işaret eder. Yaşlı bir erkeğin saçını boyaması ise ömrünün uzayacağı anlamına gelmektedir. Bekar bir bayanın bu rüyayı görmesi çapkın bir erkekle nişanlanacağına, evli bayanlar için de kız bebek dünyaya getireceğine işaret eder. Saçını siyaha boyamak rüya sahibi için kederli günlerin yaklaştığına, kişinin uzun sürecek bir gönül kırgınlığı yaşayacağına, sevdiği bir arkadaşı ile arasının açılacağına, gıybet yapmak suretiyle kötü bir duruma düşeceğine de işaret eder.

Rüyada şurup görmek, rüya sahibinin bir derdine derman bulacağına işaret eder ve gören kişiye el uzatacak yüksek makamlı bir erkek sayesinde sıkıntılarından uzun süre kurtulacak demektir. Şurup kırmızı renk ise bir kavganın, düşmanlığın sonuna gelineceğine işaret eder. Beyaz renkli, tatlı bir şurup iyilik, sağlık ve şifa anlamına gelir. Birinin rüyayı gören kişiye şurup vermesi o kimseden alınacak olan yardım ve paraya, birine şurup vermek ise yapılacak olan bir iyiliğe işarettir. Şurup almak kendi başının çaresine bakılacak bir döneme girildiğine ve bu zor günlerden verilecek sınavın çok önemli olduğuna vurgu yapar. Ayakta kalmak, dik durmak için maddi yatırımlar harcansa da kazanan yine rüya sahibi olacaktır. İş sorunu yaşayan veya işe girmekte zorluk çekenler için araya girecek tanıdıklar vasıtasıyla istedikleri koşullarda çalışabilecekleri bir alan bulacaklarına işaret eder.

Rüyada şort görmek, gören kişinin iş hayatında ve sosyal hayatında uzun süredir yapmak istediği değişikliklerin ve yeniliklerin en kısa sürede gerçekleşeceğine ve yeni hayatında yeni bir iş ve yeni bir umutla çok güzel şeyler yapacağına işaret eder. Aynı zamanda, yaşadığı olaylardan sonra başına ne gelirse gelsin kendi hayat felsefesi doğrultusunda yaşamaya devam edeceğine tabir edilir. Rüyayı gören kişi, eğer bir çocuksa, hızlı bir büyüme dönemi geçireceğine yorumlanır. Ancak rüyayı gören kişi yaşlı biriyse iş hayatından kendisi için üzüntü verici bir haber alacağına işaret eder.