S-Ş

S ve Ş harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “S ve Ş” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada şaka görmek, gören kişiyi şaşkınlığa uğratacak bir olaya işaret ederken, rüyada görülen şakanın mahiyetine uygun şekilde yorumlanması gerekir. Kişi rüyasında güzel bir şaka görüyorsa iyi haberlere ve yüzünü gülümsetecek olaylara işaret eder. Neşe içinde geçecek bir hayata ve yeni arkadaşlar edinmeye de yorumlanan rüya aynı zamanda beklenmedik bir terfiye de işarettir. Rüyada kötü şaka görmek ise üzülmek anlamına gelir. Beklentilerin suya düşmesi, kişinin tüm geleceğini bağladığı bir yatırımın boşa çıkması ve hem zaman, hem de para kaybına neden olacak gelişmelere de işaret eder.

Rüyada sabahlık görmek, gören kişinin aşk hayatı ile tabir edilir. Rüya sahibinin karşısına çıkacak hayırlı bir kısmeti olacağına, onunla aradığı sevgiyi, tutkuyu ve bağlılığı yaşama şansına sahip olacağına, aradığı her türlü duyguyu da, özelliği de o kişide bulacağına tabir edilir. Fakat rüya sahibi eğer rüyasında kötü, çirkin ve modası geçmiş bir sabahlık görürse bu da tam tersi şekilde tabir edilir ve rüyayı gören kişinin aşk hayatında hayal kırıklığı yaşayacağına işaret eder.

Rüyada saç ağarması, farklı şekillerde tabir edilebilir. Bazen, sağlıklı bir yaşama ve rüya sahibinin yaşayacağı yılların uzunluğuna yani kişinin hayat çizgisinin uzun, hayatının da mutluluk içinde olacağına işaret ederken bazen de sıkıntıya, zorluğa, üzüntüye, kedere ve gözyaşına tabir edilir. Kimi rüya tabirlerine göre de saç ağarması, maddi zarara uğramaya yani varını, yoğunu, yılların emeğini kaybetmeye işaret eder. Rüyada saçın ağarması, bazen iyiye ve hayırlı olana yorumlanır ve kişinin rahat bir yaşam süreceğine tabir edilir bazen de uğursuzluk, şanssızlık ve kısmetsizlik olarak tabir edilir ve rüya sahibinin yaşayacağı sıkıntılara işaret eder.

Rüyada saate bakmak, gören kişinin içindeki enerjiyi, hırsı ve arzuları ortaya çıkarabilmek için şartların olgunlaşmasını beklediğine ancak bu süreçte erken harekete geçmesi yüzünden beklemediği sonuçlar alabileceğine işaret eder. Saate bakmak rüya sahibinin heyecan dolu bir bekleyiş içine girileceğine, özellikle evlilik için gün sayılacağına da işarettir. Zamana bağlı işleri olan rüya sahibinin içindeki heyecan ve sabırsızlığa da işaret eden rüya, keyifli, merak içinde geçen bir sürecin de tabiridir. Saate bakmak istikrarlı bir büyüme içinde olan işyeri sahiplerinin, geleceklerini çok iyi programlayacaklarına ve her işlerinin belirledikleri üzere harfiyen devam edeceğine, sorunsuz bir çalışma hayatına ve her an daha da çoğalan bir gelire sahip olmaya işaret eder.

Rüyada şalvar giymek, gören kişinin elinin açık olduğuna ve mert olduğuna yorumlanır. En kötü zamanlarda insanların yardımına koştuğuna ve insanlar tarafından yapılan eziyetlere sebat edildiğine işaret eder. Aynı zamanda, yüksek mevkiye ve bir destek sonunda alınacak büyük mükafata işaret eder.  Yolundan çevrilmiş insana, yolu kesilmiş bir adama ve kötü alışkanlıklara işaret etmektedir.

Rüyada şakalaşmak, şaka yapılan kişiye bağlı olarak iki farklı şekilde tabir edilir. Rüyayı gören kişi, eğer tanıdığı bir kişi ile şakalaşıyorsa uzun zamandan beri iş hayatı ya da aile hayat ile ilgili olarak çok hayırlı ve güzel bir haber alacağına, bu vesile ile sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına ve çok büyük bir ferahlığa çıkacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi, tanımadığı bir kişi ile şakalaşıyorsa eğer ister istemez hayat içerisinde bir üzüntü yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada şahadet getirmek, gören kişinin dünya hayatından inancı dışına çıkmadan, yasakları çiğnemeden, harama, fesada, yalana ve şeytanlığa düşmeden, günahkar olmadan eğlenerek ve zevk alarak yaşamayı bildiği gibi, ahiret inancına da sadık ve bağlı kaldığına, kulluk görevlerini aksatmadığına, helal olmayan yollara girmediğine, yüzünü kıbleden ayırmadığına ve en büyük arzusunun da hac farizasını yerine getirmek olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada süt içmek, zor işlerin üstesinden gelen, çoğu kişiye göre imkansız gibi görünen işleri başaran, cesur, yiğit, mert ve cefakar bir kişiye işaret eder. Bu kişi bir karınca kadar çalışkan demektir. İşten hiçbir zaman kaçmaz ve hiçbir iş bu rüya sahibinin gözünü korkutamaz. Rüyasında süt içtiğini gören kişi çalışkanlığı ve hareketliliği sayesinde çevik gibi sağlam bir vücuda sahiptir. Kolay kolay hastalanıp yatağa düşmez. Sürekli koşuşturması sayesinde işleyen demir paslanmaz misali uzun ömürlü de olacaktır. Rüyasında süt içtiğini gören kişinin işlerinin yolunda gideceği, müjdeli haberler alacağı yorumu yapılmaktadır. Ayrıca rüya sahibi namuslu ve dürüst kişidir.

Rüyada süzgeç görmek, gören kişinin hayatının dönemsel olarak değişkenlik gösterdiğine gelecek olan dönemin kendisine şans, bolluk ve kısmet getireceğine bu sayede mevcut sorunlarının o süre içerisinde çözüleceğine işaret eder. Bir diğer yandan rüyada süzgeç görmek, rüya sahibinin duygu ve düşünceleri ile bağdaşmayan doğrulara, prensiplere ve kurallara itibar etmediğine ve hiçbir zaman körü körüne gerçekliğinden emin olmadığı bir bilgiye bağlanmadığına, bundan sonra da bağlanmayacağına işaret eder. Rüya sahibinin hakkaniyetli kimse olduğuna, olaylara mümkün mertebe objektif olarak yaklaştığına, vicdanı sayesinde kimseyi kayırmadığına ve deyim yerindeyse Hakkı’nın hakkını Hakkı’ya verdiğine işaret etmektedir.

Rüyada saç beyazlaması, gören kişide yaşanacak olan motivasyon kaybına ve bıkkınlığa işaret eder. Genellikle hayal kırıklıklarından sonra ortaya çıkan bu durum, bir müddet rahatsız edici şekilde devam edecek demektir. Rüyanın diğer anlamlarından birisi de statü kaybı ve makam düşüşü olarak kendisini göstermektedir. Bu dönemde rüya sahibinin kendisine olan güveninin azalması ve moral bozukluğu baş gösterecektir. En az hasarla atlatmak için güçlü olmaya çalışması gerekmektedir şeklinde tabir edilmektedir.

www.ruyaninanlami.com