RÜYADA ŞAHADET GETİRMEK

Rüyada şahadet getirmek, gören kişinin dünya hayatından inancı dışına çıkmadan, yasakları çiğnemeden, harama, fesada, yalana ve şeytanlığa düşmeden, günahkar olmadan eğlenerek ve zevk alarak yaşamayı bildiği gibi, ahiret inancına da sadık ve bağlı kaldığına, kulluk görevlerini aksatmadığına, helal olmayan yollara girmediğine, yüzünü kıbleden ayırmadığına ve en büyük arzusunun da hac farizasını yerine getirmek olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada Şahadet Getirmenin Anlamları

Rüyada ölürken şahadet getirmek, gören kişinin Allah’ın sevgili kulları arasında olduğu için onun cennetini hak ettiğine inanılır şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin dualarının, hak yolunda yaptığı hayırların, verdiği sadakanın ve zekatın, kıldığı namazın, tuttuğu orucun ve el açarak ettiği dualarının kabul olacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada şahadet getirip ölmek, rüya sahibi için büyük şans olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişinin makbul bir kul olma şerefine nail olacağına ve her iki cihanda da Allah’ın cenneti ile nasipleneceğine işaret eder.

Rüyada Kelime-i Şahadet getirmek, gören kişinin kendisini kötü hissetmesine neden olan ve mutluluğuna engel olan korkularından, olumsuz düşüncelerinden, karamsarlığından bununla birlikte geçmişte yaşadığı hayal kırıklıklarından ve acılarından kurtulacağına, ruhunu tüm kötülüklerinden arındıracağına, bu sayede de daha huzurlu ve mutlu olacağına işaret eder.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.ruyaninanlami.com