E

E harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “E” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada elinden tutmak, gören kişinin sevdiği insanlara önemli yardımlarda bulunmasına ve başkalarının derdini de en az kendi derdi gibi önemseyerek, elinden geleni yapmaya çalıştığına işaret eder. Allah rızasına uygun şekilde davranıldığına ve yaşandığına, sevap işlemek konusunda cömert olunduğuna, inancını kalpten gelen bir şekilde yaşadığına tabir edildiği gibi, kişinin günahlardan uzak bir hayat sürmek için çaba gösterdiğine, güçsüzlere ve ihtiyaç sahiplerine yardım edip her zaman hayır duaları aldığına da işaret eder.

Rüyada ekmek kırıntısı görmek, başka kişilere ait olan mallardan faydalanmaya ve menfaat elde etmeye işaret eder. Rüyada ekmek kırıntısı yiyen bir kişi az ama devamlı bir geçim yolu bulur demektir. Ekmek kırıntısını kuşlara attığını görmek, az olmasına rağmen makbul sadaka vermeye, kişinin insanlara kendi kazancı doğrultusunda yardım etmesine tabir edilir. Rüyada ekmek kırıntılarının yere dökülmesi, müsriflik yapmaya, rüya sahibinin kazancını yanlış yollarda kullanmasına ve yapacağı bazı yanlışlara da yorumlanır. Rüyada ekmek kırıntısı görmek, iyi şekilde tabir edilmez. Rüyayı gören kişinin çok sevdiği ve güvendiği kişilerin kendisini hayal kırıklığına uğratacağına, güvenini sarsacağına ve kendisini çok üzeceğine işaret eder.

Rüyada elbise dolabı görmek, gören kişinin kavuşacağı mutluluğa işaret eder. Rüya sahibinin başarıya, güzel günlere, yeni kararlar alıp, hayırlı olacak adımlar atmaya ve huzur içinde yaşamasına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin, hayattan yana yüzünün güleceğine, alın yazısının hayırlı olduğu için işlerinin yolunda gideceğine, iyi huylu, vefalı ve kadir kıymet bilen kişilerle karşılaşacağı anlamlarına gelir. Rüyada elbise dolabı görmek, kısmetlerin ve şansın en iyisine sahip olmaya tabir edilir.

Rüyada el freni görmek, ticaret ile uğraşan, kendisine ait iş yeri olan kişilerin ekonomik olarak zorlandıkları için tedbir alacaklarına işaret eder. İşlerin yürümesinde aksamalara sebep olan veya işlere taş koyan, kazancın düşmesine neden olan kişilerin işten çıkarılarak sağlıklı iş düzeninin yeniden oluşturulacağına, böylece emeklerin boşa gitmeyeceğine tabir edilir. Ev içinde de aşırı harcamalar konusunda aile üyeleri ile oturup konuşma yapacak olan rüya sahibinin herkesin gelirine göre davranması gerektiği konusunda ikazlarda bulunur. Elde edilen malların ve paranın gelecekte daha değerli işler için kullanılmasını sağlamak amacıyla tedbirler alınacak anlamına gelmektedir. Zengin bir hayata sahip olmak için şimdi ele geçen parayı kısıtlı şekilde harcamanın akıllıca olacağına tabir edilir. Rüyada el freni rüya sahibinin nefsine hakim olduğuna ve ihtiyacı olmayan şeyler almadığına, tasarruf yaptığına işaret eder.

Rüyada el falı görmek, gören kişinin kaderinde oluşacak büyük değişiklilerin işaretçisidir. Rüya sahibinin bugüne kadar sakin ve sıradan devam eden hayatında büyük değişiklikler yaşanacağına, oturduğu evden taşınacağına veya daha büyük bir ev satın alacağına, maddi anlamda olumlu gelişmeler yaşanması sayesinde yeni insanlarla tanışarak, farklı ortamlarda bulunmaya da işaret eder. El falı görmek, bekar kişiler için evlilik müjdecisidir ve kişinin hiç aklında yokken, daha önceden tanıdığı bir insanla evlenme kararı alacağına tabir edilir. İş değişikliğini yahut kişiye iş teklifi ile gelen bir tanıdığı da bildiren rüya, uğur getirecek bir eşyaya ya da olaya da yorumlanır. El falı, yaratıcı yönlerin ortaya çıkmasıyla beraber kişinin hiç beklemediği bir üne kavuşacağına, iş alanında yeni ürünler ortaya çıkaracağına ve ticarette üstün başarılar yakalayarak, daha zengin biri olmaya da işaret eder.

Rüyada el arabası görmek, gören kişinin uzun bir zamandan beri ikamet ettiği bir şehirden ya da ülkeden, iş değişikliği ya da kişisel sebeplerden dolayı taşınmasına ya da yer değiştirmesine işaret eder. Aynı zamanda, uzun zamandır gelmesi için ısrar edilen bir kişinin sonunda olumlu karar verip misafirliğe gelmesine ve epey bir süre kalmasına tabir edilir. Rüyada sadece el arabası görmek, rüyayı gören kişinin, sağlık olarak çok sıkıntı verici bir duruma düşmesine ve bu durumun epey bir süre devam etmesine yorumlanmaktadır.

Rüyada el bombası görmek, gören kişinin aralarında hiçbir kan bağı olmadığı halde, kendisine ailesinden daha yakın olan, geçirdiği zor zamanlarda yanından ayrılmayan, her daim kahrını çeken, derdini dinleyen, yaralarına ilaç olan ve onu hiç yalnız bırakmayan bir kişinin varlığına işaret eder. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin maddi anlamda çok güçlü, ismi olan, makamı yüksek bir kişi sayesinde rızık ve mal sahibi olmasına tabir edilir.

Rüyada evlat edinmek, gören kişinin en zor anlarında ona yardım edecek ve bazı ihsanlarda bulunacak bir kimse ile ilişki içinde olmasına veya gerçek hayatında da bir çocuk sahibi olmasına işaret etmektedir. Rüyasında yetimhaneden evlatlık aldığını göre kişi, maddi manevi zorluklar içerisinde yaşayan bir kişiye gerekli yardımlarda bulunur veya rüya sahibinin önüne bahsi geçen şekilde insanlar çıkar demektir. Rüyada erkek çocuk evlat edinmek, rüya sahibinin çok yakın bir zaman içinde uzak birinden müjdeli bir haber alacağına, kız çocuğu evlat edinmek ise rüya sahibinin başına gelecek sevindirici olaylara işaret eder. Tanımadığı bir adamdan lütuf ve yardım görmeye, yakın zamanda bazı hayırlı girişimlerde bulunmaya yorumlanmaktadır.

Rüyada el sıkışmak, gören kişinin yaşayacağı ferahlık, sevinç, mutluluk, huzur ve sağlık anlamlarına gelir. Rüya sahibinin kötü giden hayatının iyileşme yoluna gireceğine, yakınlarıyla anlaşmazlıkların sona ereceğine, kavgasız, gürültüsüz, sakin ve dingin günlerin yaşanacağına işaret eder. Rüya sahibinin başının ağrımasına neden olacak hiçbir tatsız olayın meydana gelmeyeceği bir dönemin geldiği, kişinin rahat ve sıkıntıdan uzak günler yaşayacağı ile tabir edilir. Rüyada tokalaşmak ya da toka yapmak, sorunlu günlerin geride kalacağına, kişinin düşmanlık ve kin duyduğu kimselerle bir araya gelip aradaki sıkıntıların giderilmesi suretiyle barışa yanaşmasına, çözümsüzlüklerin ortadan kalkmasına işaret eder.

Rüyada ekmek dağıtmak, gören kişinin ihtiyaç sahiplerine yardım etmesine, çevresindeki kişilere karşı cömert ve alçak gönüllü bir yaklaşım sergilemeye işaret eder. Bu rüya gören kişi için oldukça hayırlıdır. Ekmek nimettir. Hayır ve bereketi sembolize eder. Bu nedenle böyle bir rüya gören kişi, bereket ve bolluk içinde geçecek bir ömre sahip olur demektir. Aynı zamanda iş hayatında birtakım kolaylıklarla karşılaşmaya ve bundan dolayı da çalışmalarında başarı gösterip terfi etmeye işaret eder. Rüyada fakir insanlara ekmek dağıttığını gören kimse, herkese nasip olmayacak büyük bir nimet elde eder demektir. En zor anlarında kendisine yardım eli uzatılır, ihtiyaçları giderilir ve yardım edilir şeklinde yorumlanır.