E

E harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “E” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ev görmenin anlamı, ahrete yorumlanır. Rüyada görülen ev kendi benliğinizi ve yaşantınızı temsil eder. Genellikle rüyada görülen ev huzurun ve güvenliğin bir simgesidir. Evi nasıl gördüğünüze bağlı olarak yorumlar yapmak mümkündür. Rüyada evini tertemiz, yeni boyanmış, güzel bir şekilde görmek, rüyayı gören kişinin tüm dertlerinden kurtulacağına, bolluk ve berekete kavuşacağına yorumlanır. Ayrıca, rüyada ev gören kişi bir erkekse, gördüğü ev bu erkeğin eşini temsil eder. Rüyasında kendisini bilmediği bir evde gören kişi erkekse, bu erkeğin yakın zamanda evleneceğine işaret eder. Evleneceği kadının özellikleri de gördüğü evin özellikleriyle benzer olacaktır. Örneğin, gördüğü ev kıymetli ve güzel bir evse, güzel bir hanımla evleneceğine yorumlanır. Rüyada büyük ev, geniş, ferah bir evde olduğunuzu ya da yaşadığınızı görmek, dertlerinizden kurtulup, daha güzel bir hayat yaşayacağının habercisidir. Büyük ve çok sayıda odası bulunan bir evde oturduğunuzu görmek, aynı zamanda içinizde birçok kişilik özelliğini birden barındırdığınızı da temsil edebilir. Rüyada görülen geniş bir ev, sizin veya bir yakınınızın hamile olabileceği şeklinde de yorumlanır.

 

Rüyada eğlence görmenin anlamı, dünya hayatının aldatıcılığına kapılmaya yorumlanır. Kişi dünyanın pırıltısına kapılıp gerçeklerden uzaklaştığına ve doğru yoldan sapacağına delalet eder. Rüya sahibi çivi çiviyi söker felsefesiyle yaşadığına, acının üzerine acı kattığına işaret eder. Ancak bu benimsenen felsefenden biran önce kurtulunulması gerektiğine ve hayatın gerçekleriyle yüzleşmesine tabir edilir. Ancak bu sayede doğru yolu bulur ve yanlışlara sapmaktan kurtulur. Aksi halde daima hayal kırıklığı yaşanır. Rüyada görülen eğlence tam tersi manasına gelir. Üzülmeye ve sıkıntı çekmek ile eş değerlendirilir. Hatta kişinin dedikodulara maruz kalacağına da yorumlanmaktadır. Rüyada bir eğelence mekanında olduğunu gören kişinin etrafında olan arkadaşlarının sahte ve yapmacık olduklarında da rivayet edilir. Yakın zamanda bu arkadaş topluluğuyla seyahat etmeyi düşünüyorsanız dikkatli olun.

Rüyada ebe görmenin anlamı, hayırlara vesile olacağına delalet eder. Aynı zamanda size hayırı dokunacak bir kişiyle tanışacağınıza ya da karşılaşacağınıza işaret eder. Eli ve gönlü bol olan kişinin varlığına nail eder. Topluma faydalı bir birey olduğuna ve iyiliksever, cömert ve yiğit bir kimse olduğuna tabir edilir. Rüya sahibi kendisinin evine ebe geldiğini görürse, yakın zamanda birisinden göreceğiniz maddi ya da manevi yardıma rivayet eder. Rüyada ebenin bir bebeği kolaylıkla doğurttuğunu gördüyse, işlerinin kolay gideceğine ve hiç zorluk çekmemeye tabir edilir. Rüyada güzel bir ebe görülürse rüya sahibinin kız çocuğu olacağına, yaşlı ve çirkin ebe görmekte çocuklarının zeki, çevik ve çok akıllı olacağına yorumlanır. Rüyada ebe ile yakın dost olduğunu görmek, mevki sahibi ve önemli olan birisiyle tanışmaya, dost olmaya işaret eder.

Rüyada ekmek görmenin anlamı, yaşanacak olan güzel günlerin habercisidir. Zenginliğin ve gösterişli hayata delalet eder. Fırından çıkan taze, yumuşak ve sıcak ekmek zahmetsiz elde edilen paraya ve mala işaret eder. Rüya sahibi aşırı sıcak ekmek yediğini görürse, gam kedere düşer. Esmer ya da kepekli ekmek görmek geçim sıkıntısı yaşama ve daha sonra dua ile sıkıntılardan arınmaya delalet eder. Aynı zamanda rüyada ekmek görmek, genel itibariyle birikim yapmaya ve elinizde bulunan malların ve servetin fazlalaşmasına tabir edilir. Bazı rüya alimlerine göre rüyada görülen ekmek, yeniden doğuş ve bereketin temsilcisidir. Bu sebeple ekmek rüyaları hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır.

Rüyada elma görmenin anlamı, güzel ve mutlu günlerin geleceğinin habercisidir. Elma rüyalarının görülme şekline göre biraz farklı yorumları mevcuttur. Elmanın rengi bile rüyanın anlamını değiştirmeye yetiyor. Ancak elma rüyaları, görmeden görmeye değişse de, daima hayırlı rüyalar arasında yer alır. Elma güzel ve tatlı bir meyve olduğundan dolayı iyiliğe ve hayra yorulan rüyalardandır. 

www.ruyaninanlami.com