E

E harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “E” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ebe görmenin anlamı, hayırlara vesile olacağına delalet eder. Aynı zamanda size hayırı dokunacak bir kişiyle tanışacağınıza ya da karşılaşacağınıza işaret eder. Eli ve gönlü bol olan kişinin varlığına nail eder. Topluma faydalı bir birey olduğuna ve iyiliksever, cömert ve yiğit bir kimse olduğuna tabir edilir. Rüya sahibi kendisinin evine ebe geldiğini görürse, yakın zamanda birisinden göreceğiniz maddi ya da manevi yardıma rivayet eder. Rüyada ebenin bir bebeği kolaylıkla doğurttuğunu gördüyse, işlerinin kolay gideceğine ve hiç zorluk çekmemeye tabir edilir. Rüyada güzel bir ebe görülürse rüya sahibinin kız çocuğu olacağına, yaşlı ve çirkin ebe görmekte çocuklarının zeki, çevik ve çok akıllı olacağına yorumlanır. Rüyada ebe ile yakın dost olduğunu görmek, mevki sahibi ve önemli olan birisiyle tanışmaya, dost olmaya işaret eder.

Rüyada ekmek görmenin anlamı, yaşanacak olan güzel günlerin habercisidir. Zenginliğin ve gösterişli hayata delalet eder. Fırından çıkan taze, yumuşak ve sıcak ekmek zahmetsiz elde edilen paraya ve mala işaret eder. Rüya sahibi aşırı sıcak ekmek yediğini görürse, gam kedere düşer. Esmer ya da kepekli ekmek görmek geçim sıkıntısı yaşama ve daha sonra dua ile sıkıntılardan arınmaya delalet eder. Aynı zamanda rüyada ekmek görmek, genel itibariyle birikim yapmaya ve elinizde bulunan malların ve servetin fazlalaşmasına tabir edilir. Bazı rüya alimlerine göre rüyada görülen ekmek, yeniden doğuş ve bereketin temsilcisidir. Bu sebeple ekmek rüyaları hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır.

Rüyada elma görmenin anlamı, güzel ve mutlu günlerin geleceğinin habercisidir. Elma rüyalarının görülme şekline göre biraz farklı yorumları mevcuttur. Elmanın rengi bile rüyanın anlamını değiştirmeye yetiyor. Ancak elma rüyaları, görmeden görmeye değişse de, daima hayırlı rüyalar arasında yer alır. Elma güzel ve tatlı bir meyve olduğundan dolayı iyiliğe ve hayra yorulan rüyalardandır.