E

E harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “E” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ekmek dağıtmak, gören kişinin ihtiyaç sahiplerine yardım etmesine, çevresindeki kişilere karşı cömert ve alçak gönüllü bir yaklaşım sergilemeye işaret eder. Bu rüya gören kişi için oldukça hayırlıdır. Ekmek nimettir. Hayır ve bereketi sembolize eder. Bu nedenle böyle bir rüya gören kişi, bereket ve bolluk içinde geçecek bir ömre sahip olur demektir. Aynı zamanda iş hayatında birtakım kolaylıklarla karşılaşmaya ve bundan dolayı da çalışmalarında başarı gösterip terfi etmeye işaret eder. Rüyada fakir insanlara ekmek dağıttığını gören kimse, herkese nasip olmayacak büyük bir nimet elde eder demektir. En zor anlarında kendisine yardım eli uzatılır, ihtiyaçları giderilir ve yardım edilir şeklinde yorumlanır.

Rüyada elini kesmek, gören kişinin doğru yoldan ayrılmasına ve zararlı arkadaşlar edinip dünya ve ahiret hayatını tehlikeye atmasına işaret eder. Rüyada elini bileğinden kesen kişi büyük bir günah işler demektir. Elinin bir kısmını kesmenin anlamı dini inancın bir bölümünü kaybetmeye ve hidayete erdikten sonra sapıklığa düşmeye işaret eder. Rüyada elinin kesilip kan aktığını görmek, yapılan yanlışlardan dönüp esenlik içinde olmaya ve günahlara tövbe etmeye yorumlanmaktadır. Rüyasında elini kestikten sonra ölen kişi, Allah tarafından hidayete erdirilir. Bu rüya özellikle günahkar kişiler için yanlışları terk etmeye ve kendisine faydası olmayan kişilerden uzaklaşmaya işaret eder.

Rüyada elbise diktirmek, rüya sahibinin yaşadığı hayatı değiştirmek için girişimlerde bulunacak olduğuna işaret eder. Yani farklı bir işe, yeni arkadaş çevresine yöneleceğine tabir edilir. Farklılık arayışında olan kişinin kendi hareketlerine ve düşünce şekline de çeki düzen vereceğine, zamanı daha doğru kullanmak için uğraşacağına da işaret eder. Diktirilen elbisenin modeli, uzunluğu yahut kısalığı da yorumlar için önemli ayrıntılardır. Eğer kişi yırtılmış bir elbiseyi diktiriyor ise bu durumda eski bir sıkıntının yeniden nüksetmesi ile ilgili bir sıkıntı yaşar ve geçireceği kötü günler nedeni ile psikolojik olarak da yıpranır demektir. Yeni bir kumaştan elbise diktirmek rüya sahibinin yeni başlangıçlar yapacağına, hayatına yeni bir yön vereceğine, bekarsa evleneceğine, evliyse eşiyle arasındaki anlaşmazlıkları çözerek daha sağlıklı bir aile hayatına kavuşacağına yorumlanır. Eski bir kumaştan elbise diktirmek hasta kişiler için vefata yorumlanır.

Rüyada el feneri görmek, gören kişinin sahip olduğu ilişkiye eskisinden daha çok özen göstereceğine ve geçmişte yaptığı hatalardan ders alacağına ve onları tekrarlamayacağına, özellikle ailesini kırdığı bazı konularda af dileyerek daha erdemli bir şekilde davranacağına, takdir toplayan tutumu nedeni ile tüm hayatında muazzam bir değişiklik meydana geleceğine işaret eder. Rüya sahibinin iş hayatında güç sahibi olmasının ve azimle ilerlemesinin de habercisidir.

Rüyada ekmek kesmek, gören kişinin kararlı olmasına, iyi ve hayırlı işlere girmeye, hayatı ve işleri yoluna sokmaya, kurulu bir düzene sahip olmaya, başarılı ve mutlu olmaya, hayallere yaklaşmaya ve ideallerini yerine getirmeye işaret eder. Rüya sahibinin atılımlarının ve girişimlerinin istediği gibi sonuçlanacağına, kısmetinin ve şansının sadece bir dönem için değil hayatının sonuna kadar açık olacağına işaret eder.

Rüyada ekin biçmek, rahat bir şekilde yaşamaya, zorluk çekmeden, derde ve kedere düşmeden bir ömür geçirmeye, kolay şekilde rızık elde etmeye ve Allah’ın en güzel nimetleri ile nasiplenmeye işaret eder. Rüya sahibinin özellikle de iş hayatında yaşadığı çıkmazlara karşı yeni yollar keşfedeceğine böylece, yalnız işlerini hafifletmekle kalmayacağına, aynı zamanda da kesesini daha fazla doldurmayı başaracağına tabir edilir. Rüyada ekin biçtiğini görmek, esasen hem avantaj hem de dezavantaj olarak tabir edilir. Yani bir yandan iyilik ve hayra kavuşmaya bir yandan da şerre ve belaya bulaşmaya işaret eder. Çünkü rüyada ekin biçtiğini gören kişinin içinde bulunduğu şartlar her ne ise bunun artacağına yorumlanır. Bu durumda rüya sahibi iyi şartlardaysa hayır değilse şer anlamına gelmektedir.

Rüyada elbise askısı görmek, gören kişi için yeni başlangıçlar yapmaya, hayırlı ve güzel adımlar atmaya, yeni kişilerle tanışmaya, bu kişilerle bol muhabbette olmaya, ağız tadına, yaşanacak olan mutluluğa ve huzura işaret eder. Rüya sahibinin isteyerek ve planlayarak yeni bir ev açacağına, bu evde gönül hoşluğu içinde yaşayacağına işaret eder. Bu rüya aynı zamanda evlat ve eş sahibi olmaya, onlardan hayır ve iyilik görmeye işaret etmektedir.

Rüyada el bezi görmek, gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında çok güzel ve mutluluk dolu olaylar ile karşılaşacağına, bu sayede sıkıntılarından ve sorunlarından bir nebze olsun uzaklaşacağına, sevdiği kişiler ile bir araya gelme fırsatı yakalayacağına, büyük başarılar elde etmek için çıktığı bu yolda hiç beklemediği kadar güzel günler ve hayırlı çalışmalar göreceğine işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin çok sevineceği çeşitli haberler alacağına ve bu haberler sayesinde kendisini yeni bir işte bulacağına işaret eder.

Rüyada el sallamak, farklı şekillerde tabir edilmektedir. Rüyada sevdiği birine el salladığını gören kişi, hiç beklemediği bir yerden sevindirici bir haber alır demektir. Rüyasında sevmediği bir kişiye el sallayan kişi ise, kötü bir haber alarak üzülür. Rüyada el sallayarak birisini çağırmak, yeni başlangıçlara, rüya sahibinin hayatında gerçekleşecek yeniliklere ve bu yenilikler sonucunda yaşamının tamamen değişmesine işaret eder. Rüyada el sallayarak merhaba demek, kurulacak olan yeni dostluklara ve gören kişinin başına gelecek ilginç olaylara, yeni insanlarla tanışmasına ve mutlu olmasına işaret eder.

Rüyada evsiz görmek, gören kişinin imkanları dahilinde başkalarına el uzatıp, yardım edeceğine işaret eder. Hayır işlerini seven, sevap işlemeyi önemseyen insanları ifade eden bu rüya, diğer yandan gören kişinin yaşadığı sorunları aşamadığını ve ruhsal açıdan çok zor günler yaşadığını, en ufak problemde sinirlerinin yıprandığını ifade eder. Aileyle arasında bağları giderek zayıflayan rüya sahibinin kendi hayatını kurmaya çalıştığına ancak yine de destek göremediği için gerekli adımları atmakta cesaret bulamadığına işaret eder. Bir müddet yalnız kalmak, insanlardan uzak yaşamak ve var olan düzenini tersine çevirmek demektir. Gören kişinin özgürlüğüne olan düşkünlüğü neticesinde işinden ayrılarak hayallerinin peşinden koşmaya niyetleneceğine, bu sayede hedeflerini büyüteceğine, kısa vadede eline hiçbir şey geçmese dahi, ilerleyen zamanlarda hayatın güzel yanlarıyla karşılaşıp, verdiği kararların doğruluğunu göreceğine işaret eder.

www.ruyaninanlami.com