RÜYADA ELİNİ KESMEK

Rüyada elini kesmek, gören kişinin doğru yoldan ayrılmasına ve zararlı arkadaşlar edinip dünya ve ahiret hayatını tehlikeye atmasına işaret eder. Rüyada elini bileğinden kesen kişi büyük bir günah işler demektir. Elinin bir kısmını kesmenin anlamı dini inancın bir bölümünü kaybetmeye ve hidayete erdikten sonra sapıklığa düşmeye işaret eder. Rüyada elinin kesilip kan aktığını görmek, yapılan yanlışlardan dönüp esenlik içinde olmaya ve günahlara tövbe etmeye yorumlanmaktadır. Rüyasında elini kestikten sonra ölen kişi, Allah tarafından hidayete erdirilir. Bu rüya özellikle günahkar kişiler için yanlışları terk etmeye ve kendisine faydası olmayan kişilerden uzaklaşmaya işaret eder.

Rüyada Elini Kesmenin Anlamları

Rüyada ayağının kesildiğini görmek, rüya sahibinin günah işlenen yerlere gideceğine ve orada kendisine uygun olmayan kişilerle karşılaşacağına işaret eder. Rüyada ayağın kesilmesi bazen de ayağı ile yanlış yollara gitmeye, faydasız ilimle meşgul olmaya, boş işler peşinde koşturmaya tabir edilir. Rüyada ayağı ile beraber elin de kesilmesi, dinde zayıflığa, kişinin dini dünyasının bozulmasına, ahiretin bozulmasına, hidayetten sonra sapkınlığa ve kötü ahlaka işaret eder. Rüyada kişinin ayağının kopması, uğranılacak zarara, zorluk çekmeye, iş hayatında büyük sorumluluklar almaya ve büyük günahlar işlemeye tabir edilmektedir.

Rüyada elinin kesildiğini görmek, gören kişinin haram mal yemesine, hırsızlık yapmasına veya üzerine vazife olmayan konularda bilgi sahibi olmaya çalışıp, insanların huzurunu bozmasına işaret eder. Rüyada ellerinin büyük bir kısmının kesildiğini gören kişi, dinini kaybeder veya doğru yoldan ayrılır. Bu tarz rüyalar genellikle manevi anlamda çöküşlere, kişinin dini olarak değer kaybetmesine, dünyaya meyledip ahireti tamamen unutmaya ve dünya zevkleri peşinde koşup, dünya hırsı ile dolu olmaya işaret eder. Rüyada elinin çaprazlama kesildiğini gören kişi, büyük bir günah işler. Bu tarz rüya yapılacak kötü ameller sonucunda Allah’ın gazabına uğramaya ve kişinin hem dünyasını hem de ahiretini karartacağına işaret eder.

Sohbete katılın

3 yorum

  1. Rüyamda kardeşimin eli yokmuş diyomuşum ki ben veririm elimi testereyle alıp kendi elimi bilekten kesip alıp kardeşime verip ben dikiyomuşum

  2. Tandirda annemle ekmek yapiyorduk biran tandir icine ucdu ve annem tandirin icini ayikliyordu ve tandirdan kirmizi ates cikiyordu amaañemin ayikladiklari simsihahdi yanmamisdi ates yaniyor ama korun ici yanmiyordu anneme derdimi anlatirken salata tahtasini goruyorum ve uzerinde iki bicak var biri siyah sapli biriyse kahverengiydi tahtayi elime aliyorum biranda kahverengi bicak dusuyor elimin ortasini cok derin bir sekilde kesiyordu ama kan cikmadi ve acimiyorduda anneme diyordum yarin ekmek yapcaz anne bu kesikle nasil is gorcem resmen elimin parmagindan baslayip bilegime kadar gelmisdi kesigi aciyordum ama kanamiyordu kavun dilimi gibi olmusdu

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.