E

E harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “E” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada evliya görmek, rüya sahibinin Allah tarafından hayırların en büyüğü ve en güzeli ile ödüllendirilmesine işaret eder. Rüya sahibi güzel ahlaklı, dinine bağlı, hayır yapmayı unutmayan, sadece dünya hayatı için değil ahiret hayatı için de yaşayan, yardımsever, merhametli, imanlı ve yüce kişi demektir. Onun gittiği her yerde kendisi için hayır ve lütuf vardır. Rüyayı gören kişinin kısmeti ve lokması hiç yarım kalmaz, eli darlığa düşmez, çetin ve illet hastalıklar yaşamaz, hayır duaları eksik olmaz şeklinde tabir edilir. Rüyada evliya görmek gönlü Allah aşkı ile dolu, iman sahibi bir kişiye işaret eder. Rüya sahibi hak yolunda en hayırlı işleri yapan, yalana dolana, hırsızlığa, yolsuzluğa karışmayan ve haramdan sakınan kişidir şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada evlilik cüzdanı görmek, nikah gibi bir organizasyona, aile hayatına ve kurulacak olan yuvalara işaret eder. Bekar bir kişinin kendi evlilik cüzdanını görmesi yakın bir zamanda evleneceğine ve güzel bir yuva kuracağına işaret eder. Evli kişiler için bu rüya sağlam bir aile birliğine, birbirini seven eşlere ve huzurlu bir ömre delalettir. Rüyada evlilik cüzdanının yandığını gören kişi istediği kişi ile evlenemez veya beklentileri karşılanmaz demektir. Evlilik cüzdanını kaybetmek kısa süreli aile huzursuzluklarına veya rüya sahibinin akrabalarıyla arasının açılmasına işaret eder. Evlilik cüzdanının başkasına ait olduğunu görmek ise yakında gören kişinin çevresinde bekar olan bir kişinin evleneceğine veya nişanlanacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada evsiz kalmak, alışılan hayattan yoksun kalmak, zengin ise fakirleşmek anlamına gelmektedir. Borçların çoğalacağı bir döneme girildiğinin habercisi olan rüya, dikkat edilmemesi halinde var olan maddi koşulların kişinin rutin hayatını sürdürebilmek için gerekli şartları temin etmesine yetmeyeceğini bildirir. Ailevi bağların çok zayıflayacağına, kişiler arası iletişimde tıkanmalar meydana geleceğine, kişinin eşiyle bile anlaşamayacak duruma gelmesinden dolayı moralinin bozulacağına, kendisini kimseye ifade edemediği gibi, sorunlarını tek başına çözmek zorunda kalacağına işaret eder. Rüya sahibinin en iyi dostlarının bile bu zor günlerde yalnız bırakacağını, yardım istenilen kişilerin yüz çevireceğini tabir eder. Rüya olumsuz olsa da, kişi için büyük bir deneyimin kapıda olduğuna, dünya malına güvenmek yerine, maneviyata ağırlık vermek gerektiğini öğreneceğini ve dostlarıyla düşmanlarını fark edeceğine işaret eder.

Rüyada ezan dinlemek, şükrü eda etmeye, dinini sevmeye ve ona bağlı kalmaya, hak yoluna duyulan aşka, kitabın emrettiklerine uymaya, kötü düşüncelerden, alışkanlıklardan sakınmaya, zinaya, harama, yolsuzluğa ve hırsızlığa bulaşmamaya işaret eder. Rüya sahibi dini bütün, göğsü iman dolu ve kafası ahiret işleriyle meşgul olan kimse olarak tasvir edilir. Dinde ve ahlakta güzel olan kimseye şeklinde yorumlanır.

Rüyada ecnebi görmek, gören kişinin aile hayatında ya da iş hayatında yaşadığı bir problemden dolayı çok büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşadığına, bu durumdan kurtulmak için kendisine yardımcı olacak birini görmek ya da bu durumu düzeltmek ve daha rahat karar verebilmek için kafasını dinlemek amacıyla uzak bir yere bir yolculuğa çıkacağına işaret eder. Ayrıca, rüya sahibinin pek zahmet çekmeden kazanacağı bazı şeylerin varlığına yorumlanır.

Rüyada eflatun görmek, hayırlı bir rüya değildir. Bu rüyayı gören kişinin, uzun zamandan beri iş hayatı ve aile hayatı içinde yaşadığı sıkıntılardan ve sorunlardan dolayı çok zor zamanlar geçirdiğine, bu yüzden kendisini çok yıprattığına, hatta bazı hastalıkların kıyısından döndüğüne ancak yakın bir zaman içinde kendisine iyi bakmadığı sürece bazı sorunlar yaşayacağına ve üzüleceğine işaret eder.

Rüyada ekili tarla görmek, güzel haberlerin, olumlu gelişmelerin ve hayat rutininin uzun süre kötü durumlardan etkilenmeden olduğu şekliyle devam edeceğinin ifadesi olduğu gibi, kişinin sağladığı huzurun, aile birliğinin de bozulmadan süreceğini ifade eder. Ekili tarla yetişkin kişiler için işi bırakmak ya da emekli olmaya yorumlanır. Maddi sorumluluklarını yerine getirmiş, durumu iyileşmiş biri haline gelip işleri aile üyelerine devredecek olmayı ve dinlenmeyi, kendine zaman ayırmayı işaret eder. Ekili tarla hiç kesilmeyecek bir gelir anlamına gelmektedir. Kişinin gayrimenkul gelirlerinin artacağını ya da gayrimenkuller alıp kiraya vereceğini, yaptığı yatırımlardan ömür boyu yetecek kadar para kazanacağını ve hiçbir şey yapmasa bile hayatını idame ettirmekte asla zorlanmayacağını haber verir. Ekili tarlada bol mahsul varsa tüm işlerin sonuçlarının menfi olacağını, mahkemelik olaylardan mutlu haberler geleceğini, verilen emeklerin karşılığının alınacağını müjdeleyen bir rüyadır.

Rüyada eğlenmek, gören kişinin mutlu olacağına, rahatlayacağına, ferahlayacağına, keyfe ve neşeye kavuşacağına işaret eder ve hayırlara alamet ettiği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin muradına nail olacağına, hedeflerine yakınlaşacağına, hayallerini gerçekleştirmek için eşsiz, güzel ve büyük fırsatlar elde edeceğine ve tüm bu güzel gelişmeler sayesinde de deyim yerindeyse ağzının kulaklarına varacağına işaret eder.

Rüyada etek görmek, gören kişi bir kadın ise eteği nasıl gördüğüne bakılarak kısmet bulacağı ya da kısmetini kaybedeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada etek gören kişi bir erkek ise eteği nasıl gördüğü pek önemli olmamakla birlikte, genelde kötü yorumlanır. Bir kadın rüyasında yeni ve güzel bir etek gördüyse yakın zamanda bir kısmet bulacağına, eski ve döküntü bir etek gördüyse yakın zamanda sevdiğinin kalbindeki yerinin kalmayacağına ve onu kaybedeceğine, dar ve kısa bir etek görmek de bir erkek tarafından gelecek kötü bir eyleme işaret eder. Eğer rüyada görülen etek lekeli ise bir konuda zan altında kalınacağına, rüya sahibine yöneltilen suçlamaların olacağına, davalıksa mahkemeyi kaybedeceğine işaret eder. Bir erkek rüyasında eski bir etek görüyorsa bir ya da daha fazla konuda ümitsizliğe kapılacağına, temiz ve yeni bir etek görüyorsa haksız yoldan kazanılacak paraya, elinize haram olarak geçecek mala işaret eder. Rüyada görülen eteğin eski veya yeniliğine dikkat etmeyen erkek için, bir kadın tarafından başına açılacak büyük belaya işaret etmektedir.

Rüyada elyaf görmek, gören kişinin çok büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşayacağına, iş hayatında büyük hezimetler alacağına, girdiği hiçbir işte başarılı olamayacağına, eline geçen fırsatların işe yaramayacağına, bu yüzden aile hayatında çok sıkıntılı ve zor dönemler geçireceğine, sürekli tartışacağına, bir rahat yüzü görmeyeceğine, özgüveninin bitme noktasına geleceğine, sevdiği kişilerden büyük ihanetler göreceğine ve bu olayların yanında bir de hastalık yaşayacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com