E

E harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “E” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada et görmek, genel olarak kötüye yorumlanır. Özellikle çiğ et görmek mutsuzluğa, hastalığa, kedere ve yalnızlığa işaret etmektedir. Rüyasında kasaptan et alan kişinin ölümünün yaklaştığı yorumu yapılmaktadır. Eğer et kokuşmuş bir et ise büyük bir felaket kapıdadır demektir. Rüyada büyük bir parça halinde görülmüş olan et kötü bir vaziyete işaretken, pişmiş bir etin görülmüş olması ise malın varlı ve bütünlüğü olarak yorumlanmaktadır. Taze etin görülmüş olması kapıdaki ölüme ve birilerinin arkasından gıybet edilmesine işaret edilmektedir. Etin genel anlamda bütün olduğu büyük bir sıkıntıya yorulurken, parçalanmış et ise büyük bir düşmanın varlığına işaret etmektedir.

Rüyada ejderha, sert mizaçlı, herkesin korktuğu, iri cüsseli, tok sesli bir kimseye işaret etmektedir. Bu kişi rüya sahibinin babası, öğretmeni, yöneticisi, şefi, müdürü, ev sahibi ya da patronu olabilir. Rüya sahibi bu kişinin gölgesinden dahi çekiniyor ama her gün onu görmek zorunda kalıyor şeklinde tabir edilir. Rüyada ejderha görmek, rüya sahibinin gördüğü zamanlar bir yana düşündüğü zaman bile strese girdiği bir kişinin varlığına işaret eder. Rüya sahibi bu kişiden çekindiği için ona karşı kendini doğru ve açık açık ifade edemiyor, haksızlığa uğradığında kendisi savunacak cesareti bulamıyor demektir.

Rüyada ekmek fırını görmek, gören kişinin iş hayatında çok büyük çalışmalar gerçekleştireceğine, bu çalışmalar karşılığında çok büyük kazançlar elde edeceğine, mal ve mülk sahibi olacağına, daha sonra hayırlı bir kısmet ile evleneceğine, bir bebek sahibi olacağına ve sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir kişi olarak uzun yıllar boyunca yaşamanı sürdüreceğine delalettir. Aynı zamanda, çok büyük mutluluklar yaşanacağına ve bu mutlulukların sevilen insanlar ile de paylaşılacağına işaret eder.

Rüyada ekmek arası, eş, dost ya da akrabalarından birinin kazandığı başarılar, bulunduğu mevki ya da sahip olduğu zenginlikten dolayı insanlar ile pek anlaşamadığına, bu sebeple onlardan uzak durduğuna, yaptıkları işleri beğenmeyip onları küçük düşürmeye çalıştığına ve her zaman farklı şekillerde davranarak insanlar ile dalga geçtiğine işaret eder. Bunun yanında rüyada ekmek arası görmek, bereketin artması şeklinde yorumlanır. Gören kişinin bir işten elde ettiği gelire, başka bir işten elde edeceği gelirin de ekleneceğine ve bu sayede maddi durumunun umduğundan daha iyi bir hal alacağını bildirir. Genellikle zengin biri olmaya delalet eden rüya, kişinin giriştiği tüm işlerden ekmek yiyeceğine, kısmetlerinin bolluğu ile elinin daralmayacağına, bolluk içinde dilediği gibi güzel ve konforlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada eczacı, genellikle yaşlı kimseler için şifa bulacakları bir döneme gireceklerini, ağrıları olanların rahat bir nefes alacaklarını bildirir. Kişinin başı sıkıştığında, yardıma ihtiyaç duyduğunda çevresinde çok fazla insan bulmasından dolayı duygusal anlar yaşayacağını, hiçbir zaman yalnız kalmayacağı gibi, sevdiği kimseler tarafından aynı duygularla sarmalanacağını da bildirir. İyi niyetli insanlarla tanışmak, her işte kolaylık yaşamak, şanslı olmak demektir. Çok büyük sıkıntılar olmadan, belli bir düzene sahip olarak yaşamanın, kişinin bilek gücünü kullanacağı bir meslek seçerek rızkını kazanacağının da habercisidir. Eğitimde ilerlemek, yabancı dil öğrenmek, insanlığın hayrına işler yapılacak ortamlarda bulunmak ve hayır kurumlarıyla işbirliği yaparak sevap işlemek manasına gelir. Fen alanında başarı sağlamaya da yorumlanır.

Rüyada ehliyet, güzel günler görmeye, sıkıntılardan, yokluktan ve borçlardan kurtulmaya, hedeflerine emin ve doğru adımlarla ilerlemeye, başarılı olmaya, hayallerine kavuşmaya ve huzurlu bir yaşama işaret eder. Rüyayı gören kişinin çok kısmetli olacağına, elini attığı her işi başaracağına, güç ve kudret sahibi kimse haline geleceğine ve işinde göstereceği başarı sayesinde iyi itibar sahibi olacağına delalettir.

Rüyada eczane, gören kişini sağlığıyla ilgili olumlu yönde gelişmeler olacağına, alınacak olan hayırlı haberlere ve bir kadının öğütlerinden faydalanmaya delalet eder. Her türlü insana faydalı eğitim ve öğretimin yapıldığı yerlere delalet eden bu rüya; hayırlara vesile olarak kabul edilmektedir. Rüyada görülen eczane; fen bilimleri, tıp, din ve sosyal bilimler başta olmak üzere ilmin enginliğinde her harfi tek tek öğretmekten uzayı anlatmaya kadar sınır tanımadan irfanlı nesiller yetiştiren okulların varlığına işaret eder. Bu yerler çok kutsaldır. Bu rüya diğer bir tabir ile dermansız hiçbir hastalığa yakalanılmayacağına ve başa gelen hastalıkların merhem gerektirmeyeceğine işaret eder. Rüyada eczanede oturduğunu görmek, sağlıkla alakalı bir konuda birilerinden yardım bekleneceğine işarettir.

 

Rüyada erkek çocuk görmek genellikle insanın içerisinde ukde olan bir şeyin gerçekleşmesi olarak yorumlanmaktadır. Bekar bir kızın rüyada erkek çocuk görmesi dünya hayatında hayırlı ve kısmetli bir evlilik gerçekleştirmesi olarak tabir edilir. İş yaşantısı kötü giden birinin rüyasında erkek çocuk görmesi iş hayatında büyük bir yükselişin gerçekleşmesine işarettir. Hasta birinin rüyada erkek çocuk görmesi iyileşmeye işret olarak görülmektedir. Bekar bir erkeğin rüyada erkek çocuk görmesi ise evliliğe hazır olduğunu gösterir. Kundakta erkek çocuk görülmesi başa gelen bir sorunun kısa bir süre sonra ortadan kalkması olarak yorumlanmaktadır. Evli ve çocuğu olmayan bir kadının rüyasında erkek çocuk görmesi onun erkek çocuk istediğine delalet eder. Rüyada erkek çocuğun ağlıyor olması ise kötüye yorumlanmaktadır. Üstü kirli bir erkek çocuk, yakında birinin size ihanet edeceğinin göstergesidir. İhanet edecek kişinin de yakınınızda olması muhtemeldir.

Rüyada eldiven görmenin anlamı, rüya sahibine heyecan verecek ve mutlu edecek olaylar yaşayacağına delalet eder. Kısmet ve başarı anlamına gelirken bir yandan da hayır bulmak anlamı taşır. Rüyasında eldiven gören kişi güzel bir iş teklifi alır, yeni bir eve taşınır yada bir mal alır. Hayatın iyi yönde ilerlemesine ve her geçen gün rüya sahibi yeni şeyler katmasına delalet eder. Çok çalışıp emeğinin karşılığını almaya ve geleceğine yatırım yapmaya delalet eder. Rüyasında eldiven gören kişinin her gün uyanmak için yeni bir sebebi vardır demektir. Kişi hiçbir zaman umutsuz ve karamsar olmaz, olumsuz düşüncelerle neşesinin kaçmasına izin vermez. 

Rüyada elbise görmenin anlamı, oldukça ayrıntılı bir konudur ve rüyanın yorumunun elbisenin niteliğine bağlı olarak yapılması doğru olur. Elbisenin renginin, cinsinin, boyunun, kalınlığının yorum ile doğrudan bir alakası bulunmaktadır. Hiç giyilmemiş bir elbise görmek; bu rüyayı gören kişi bir memursa görevinde bir basamak daha yukarıya çıkacağına, tüccarsa bundan böyle işlerinden daha fazla kar sağlayacağına,yoksulsa artık yoksulluktan kurtulacağına, varlıklı biri ise mal varlığının daha da artacağına yorumlanır. Rüyada görülen elbise temizse kalp temizliğine, temiz değilse bozuk bir kalbe işaret eder. Bir kişinin rüyasında yırtık olmasına rağmen onarılmaya çalışılmış ve farklı renklerde kumaşlarla yırtık olan yerleri dikilmiş bir elbise görmesi pek de iyi şekilde tabir edilmez. Rüyada yamalı bir elbise görmek; rüyanın sahibi işçi ise hastalığa, işçi olmayanlar içinse nimete delalet eder. Bu, rüya sahibinin tatsız ve kötü günler geçireceğine alamet eder. Eğer elbise daha yeni alınmışsa ve güzel kokuyorsa o zaman da tam tersi şekilde tabir edilir ve rüyayı gören kişinin hayatında güzel gelişmeler yaşanacağı şeklinde kabul edilir.

www.ruyaninanlami.com