RÜYADA ELBİSE GÖRMEK

Rüyada elbise görmenin anlamı, oldukça ayrıntılı bir konudur ve rüyanın yorumunun elbisenin niteliğine bağlı olarak yapılması doğru olur. Elbisenin renginin, cinsinin, boyunun, kalınlığının yorum ile doğrudan bir alakası bulunmaktadır. Hiç giyilmemiş bir elbise görmek; bu rüyayı gören kişi bir memursa görevinde bir basamak daha yukarıya çıkacağına, tüccarsa bundan böyle işlerinden daha fazla kar sağlayacağına,yoksulsa artık yoksulluktan kurtulacağına, varlıklı biri ise mal varlığının daha da artacağına yorumlanır. Rüyada görülen elbise temizse kalp temizliğine, temiz değilse bozuk bir kalbe işaret eder. Bir kişinin rüyasında yırtık olmasına rağmen onarılmaya çalışılmış ve farklı renklerde kumaşlarla yırtık olan yerleri dikilmiş bir elbise görmesi pek de iyi şekilde tabir edilmez. Rüyada yamalı bir elbise görmek; rüyanın sahibi işçi ise hastalığa, işçi olmayanlar içinse nimete delalet eder. Bu, rüya sahibinin tatsız ve kötü günler geçireceğine alamet eder. Eğer elbise daha yeni alınmışsa ve güzel kokuyorsa o zaman da tam tersi şekilde tabir edilir ve rüyayı gören kişinin hayatında güzel gelişmeler yaşanacağı şeklinde kabul edilir.

Rüyada Elbise Görmenin Anlamları

Rüyada elbise almak, rüyayı gören kişinin daha iyi şartlarda yaşamanın yollarını aradığına delalet eden bu rüya ticaret yapmak için eline bazı fırsatlar geçeceği ve onun da isabetli bir adım atarak ticaret hayatına atılacağı ve artık kendi işinin başına geçeceği anlamı taşır.

Rüyada elbise giymek, iki şekilde tabir edilir. Beyaz, temiz ve pak bir elbise giydiğini gören kişinin temiz kalpli ve iyi niyetli olduğu anlamına gelir ve kişinin yüzünü güldürecek güzel olayların yaşanacağına rivayet edilir. Fakat bir kişinin rüyasında pis, çamurlu, tozlu ya da eski bir elbise giymesi iyi değildir, onu üzecek olayların yaşanacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada elbise çıkarmak, hayırlara delalet eder. Rüyayı gören kişinin borçlarından ve hastalıklarından kurtulmayı başaracağına, esenliğe kavuşacağına, başına gelen tatsız olayların kötü etkisini üzerinden atacağı ve mutlu olmaya başlayacağı anlamına gelir.

Rüyada elbise yıkamak, rüya sahibinin ilk defasında hayal kırıklığı yaşadığı ve üzüldüğü bir işi yeniden deneyeceğine ve bu kez sonucun kendisini memnun edeceğine alamet eder. Kişi, ikinci adımı atmak için kendisine güç verecek bir nokta bulacak demektir.

Rüyada siyah elbise görmek, kendi söylendiği doğru sayılsın ve her şey onun istediği gibi yapılsın isteyen bir kişinin varlığına alamet eder. Bu kişinin çok disiplinli büyütüldüğü ve kendisinin de bu nedenle çevresindekileri baskı altına alarak kontrol etmeye çalıştığı yorumu yapılır.

Rüyada beyaz elbise görmek, ya da giymek aynı şekilde açıklanır ve rüya sahibinin kalbine hiç kötülük koymadığı, nefsine yenilmediği, inancına karşı gelecek ve onu günahkar kılacak hiçbir işe bulaşmadığı ve bundan özellikle kaçındığı şeklinde yorumlanır.

Rüyada kırmızı elbise görmek, kişinin kararlarını duygularına göre aldığını ve bu durumdan yakın çevresinin pek de hoşnut olmadığını bildirir. Kırmızı elbise giydiğini görmek ise, kişiyi heyecanlandıracak, hatta şaşkınlığa uğratacak haberler almak anlamına da gelir. İnişli çıkışlı bir hayata sahip olmak, düzen tutturmakta zorlanmak ve arzularının peşinden gitmek demek olduğu gibi, kişinin ideallerine ulaşmak için her fedakarlığı yapacağına, sevdiği insanlar için tüm imkanlarını seferber edeceğine de yorumlanır.

Rüyada çiçekli elbise görmek, neşe verici, kişiyi heyecanlandıran, yeni kararlar almaya ve başlangıçlar yapmaya neden olacak haberlerin işaretidir. Küskünlüklerin sona ereceğini bildiren rüya, nişanlanmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak ve şehir değişikliği yapmak şeklinde de tabir edilir. Deniz kıyısında bir ev almak veya böyle bir yere taşınmak anlamındadır.


Rüya Yorumları;

  1. Anonim dedi ki:

    Yeşil ve bembe elbise görmek

Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.