S-Ş

S ve Ş harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “S ve Ş” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada şarap görmek, doğru olmayan yollara sapmaya, yanlış arkadaşlıklar edinmeye ve bu kişilerin aklıyla hareket etmeye tabir edilir. Kişi kendisine arkadaş olacak ve hayır getireceğini zannettiği bu kişiler nedeniyle huy değiştirecek daha önce hiç yapmadığı şeyler yapmaya başlayacak, kendisi bile kendisini tanımaz olacak demektir. Rüya sahibi, eskiden kimsenin bir iğnesine tenezzül etmezken, şimdi bir kuruşu nasıl bedavadan kazanacağının hesabını yapar olmuştur şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada şantiye görmek, gören kişinin mesleğinde öne çıkacağına, kendi ekmek teknesine sahip olacağına, düşmanlarına karşı mahcup olmayacağına, kariyerinde aşama kaydedeceğine, yönetici makamına oturacağına, önemli işlerde son kararı verecek ve tabiri caizse masaya yumruğunu vuracak ve kararlarını uygulatacak kadar güç ve kudret sahibi olacağına işaret eder. Rüya sahibinin ticarete yeteneği olduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada şamdan görmek, gören kişinin aile hayatına kavuşacağına, sorumluluk alacağına, aile babası (annesi) olacağına ve yeni başlangıçlar yapacağına işaret eder. Rüya sahibinin düzenli bir ev hayatı olacağı, işinden çıkar çıkmaz evine gitmek için can atacağı, hafta sonlarını, tatillerini ve özel günleri annesi, babası, eşi ve çocukları ile geçireceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin kendi yuvasına sahip olacağına ve çekirdek ailesini kuracağına işaret eder.

Rüyada saçın dökülmesi, yaşanacak hüzünlü bir zamana, içine düşülecek dertlerin varlığına işarettir. Kişinin huzursuzluğu genel anlamda aile hayatı ve ilişkileri ile alakalı olacaktır demektir. Hiç istemediği ve de ummadığı kişilerle sıkıntılar yaşayacak olan kişi, naifçe her şeyi içine atarak kendi kendisini yiyip bitirecektir. Bu da sorunların giderek daha da büyümesine sebep olmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada kendi saçını boyamak, gören kişi sorunları ile yüzleşme cesareti bulur ve daha önce yaptığı hatalardan ders çıkararak, hayatına bambaşka bir yön çizmeye karar verir demektir. Saçları açık tonlara boyayan kişi için engeller çok daha kolay aşılır hale gelir ve keyifli günler geçirir. Koyu renk bir renge saçını boyamak ise, gören kişinin kendi mutluluğunu bozacak davranışlar içine gireceğini haber vermektedir.

Rüyada sabunlanmak, gören kişinin yetenekleri ve becerileri sayesinde çok hayırlı ve güzel çalışmalar ortaya koyacağına, böylece büyük kazançlar elde edeceğine, sorunların yakın zaman içinde sona ereceğine, zor zamanların biteceğine, maddi olarak sıkıntı çekilen bir dönemin sonuna gelineceğine, aile bireyleri arasında yaşanan tartışmaların biteceğine işaret eder.

Rüyada şişe görmek, hayırlı haberlere, güzel kısmetlere, büyük şans ve gelir kapılarına işaret eder. Şişe görmek güzel olan rüyalar arasındadır ve rüya sahibi için güzeli, iyiyi ve hayırlı olanı müjdelemektedir. Rüya sahibinin hayatına değer katan, iç dünyasını güzelleştiren ve zenginleştiren, zor günlerinde elini sımsıkı tutan, onunla ağlayan, onunla gülen kişilerin varlığı ile tabir edilir. Bu kişiler, rüyayı gören kimseyi koruyup, kollayan, gözünden hiç ayırmayan gönlü geniş kimselerdir demektir.

Rüyada sıçan görmek, hayra işaret etmez. Sağlık sorunlarına, yokluğa, kıtlığa, işlerin yavaşlamasına, rızkın azalmasına, kazancın düşmesine işaret eder. Kişi rüyasında sıçanların oynaştığını görürse hiçbir sağlık sorunu olmadığı halde hastalanır demektir. Rüyada sıçanın, rüya sahibinin evine girmesi, rızkın ve kazancın eksilmesi anlamına gelir. Rüyada çok sayıda sıçan görmek ve evin içinde dolaştıklarını görmek bu durumun tam tersine bol rızık ve bol kazanç olarak yorumlanır. Rüyada sıçan yuvasını görmek rızkın azalmasına işaret eder. Rüyada sıçanın evde bir yerleri delmeye çalışması ise o eve hırsızların dadanacağı anlamına gelmektedir. Sıçan aynı zamanda kadının varlığı ile tabir edilir. Bu kadın dedikoducu, kıskanç ve kötü niyetlidir şeklinde tabir edilir.

Rüyada şahin görmek, amirliğe, patronluğa, başkanlığa ya da söz ve yetki sahibi biri olmaya işaret eder. Bu rüya kıdemi arttıkça, merhameti ve vicdanı azalan kişiye tabir edilir. Kişi, maaş ve rütbe kazandıkça insaniyetini yitirecek ve katılaşacak demektir. Hatta bu kişi için artık acı çekmeyen ve kalbi nasır tutmuş kişi benzetmesi bile yapılmaktadır. Rüyada şahin görmek, insanlara eziyet eden, yüksek koltuk sahibi bir kimseyle tabir edilmektedir.

Rüyada sarımsak, hile, fesat, art niyet, kem göz ve kötü düşünceler olarak tabir edilir. Rüyasında sarımsak gören kişinin çevresinde art niyetli ve kötü düşünceleri olan kimseler vardır şeklinde değerlendirilir. Sarımsak, rüya sahibinin iftiraya ya da haksızlığa uğramasına işaret eder. Rüya sahibinin tamamen masum olduğu ve hiç haberi bile olmadığı bir konun kötü sonuçlarından dolayı sorumlu tutulacağı ve suçlanacağı şeklinde tabir edilir. Bu nedenle, kişi çok zor ve sıkıntılı günler geçirecek, kendisine atılan çirkin iftira nedeniyle de büyük bir çöküntü içerisine girecek demektir.