S-Ş

S ve Ş harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “S ve Ş” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada şehriye görmek, gören kişinin eline sürpriz bir şekilde geçecek paraya ve bu parayla yapılacak işte kazanılacak başarılara işaret eder. Rüya sahibinin verdiği emeğin karşılığı fazlasıyla alınacağına, el attığı işlerden başarı ve büyük bir şöhretle çıkılacağına ve kazanılan paranın ve malların hayır işlerinde harcanacağına işaret eder.

Rüyada şehit mezarı görmek, gören kişinin her şeye yeniden başlama şansı elde edeceğine ve kendi hayatı üzerinde düşüneceği, doğru kararlar vereceği bir döneme gireceğine yorumlanır. Şehit mezarı gören kişi hayat muhasebesi yapar ve bugüne dek işlediği günahları, yaptığı hataları düşünüp, yaşamında bundan sonra ne istediğine, nasıl davranması gerektiğine karar verir demektir. Büyük bir ruhsal arınma anlamına da gelen bu rüya, psikolojik olarak yapılanlardan duyulan pişmanlığı, kayıplardan dolayı duyulan özlemi de vurgular. Öz eleştiri yapan rüya sahibi, vicdanını da temizleyeceği şekilde davranmaya karar verir ve hayatına bambaşka bir ruh hali ile devam eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada şimşek çakması, gören kişinin müjdeli bir haber alacağına, gülmekten yana bolca nasipleneceğine, çok şanslı olacağı ve arka arkaya güzel gelişmeler yaşayacağı günler geçireceğine tabir edilir. Ferahlamaya, sorunları, sıkıntıları, derdi ve kederi geride bırakmaya, rahatlamaya, esenliğe kavuşmaya, tatlılık ve huzur içinde olmaya, eğlenceli ve güzel vakit geçirmeye, keyiflenmeye ve ani ama çok hayırlı olaylar yaşamaya işaret eder. Rüyada şimşek çaktığını görmek, gören kişinin hiç aklında yokken sevdiği birine kavuşacağına, güzel bir söz duyacağına ya da tabiri caizse yüzünde güller açtıracak değişiklikler yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin sevinçten gözlerinin parlamasına neden olacak kadar hayırlı ve temiz olayların yaşanacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada şezlong görmek, rüya sahibinin alacağı güzel haberlere yorumlanır ve kişinin mutluluktan ayağının yerden kesileceğine, hayatının yoğun temposunun ilerleyen zamanlarda yavaşlayacağına ve kendisini çok daha iyi hissedecek olan rüya sahibinin çevresine de pozitif enerji yayacağının işaret eder. Neşe içinde yapılacak işlere, çalışma koşullarında iyileşme olmasına, kişinin araba veya küçük bir ev alarak yatırım yapmasına yorumlanır. Mutluluk verici haberler sayesinde rüya sahibinin hanesinde sevinç gözyaşı döküleceğine yorumlandığı gibi, uzak memleketten gelecek eski tanıdıklarla hasret giderip, eski günlerden konuşmaya da işaret eder. Yaşlılığın sorunsuz geçecek olmasını müjdeleyen rüya, kişinin hastalıklar açısından büyük problemler yaşamayacağına, her zaman şansının yaver gideceğine, rızkını ağız tadı içinde yiyeceğine işaret eder. Daha fazlasında gözü olmayan rüya sahibinin, elindeki imkanları en iyi şekilde kullanmak suretiyle hayatını idame ettireceğine de işaret eder.

Rüyada şeyh görmek, gören kişinin iş hayatında yaşadığı sorunlardan dolayı karşılaştığı, çok büyük üzüntü duyduğu ve endişe ettiği durumlardan kurtulacağına, çok büyük ve hayırlı kısmetler ile karşılaşacağına, çalışma hayatında çok büyük atılımlar yaparak çok hayırlı ve bereketli rızıklar elde edeceğine ve dini açıdan çok büyük işlere imza atacağına işaret eder.

Rüyada sağır birini görmek, ihanete uğramaya, sorun yaşamaya, zorluk çekmeye, zahmetli ve sıkıntılı işlere girmeye, maddi ve manevi olarak zarar görmeye, beklenmedik anda tartışma yaşamaya, elde bulunan kısmetten olmaya, üzüntülü zamanlar geçirmeye ve hastalık yaşamaya işaret eder. Rüyada sağır görmek, sorun yaratan bazı durumların yakın zaman içinde çözüme kavuşacağına, ele geçen fırsatların çok iyi bir şekilde kullanılacağına, aile hayatında ve eğitim hayatında yaşanan sorunlardan ve sıkıntılardan alınacak destekler sayesinde kurtuluşa erileceğine, üzüntü ve sıkıntı yaratan durumların çok iyi bir şekilde çözüme kavuşacağına, zor zamanların sona ereceğine, güzel günlerin yakın olduğuna ve hayırlı yerlere gelineceğine tabir edilir.

Rüyada sığır görmek, gören kişinin gönül hoşluğuna, huzura, esenliğe ve refah içinde yaşamaya işaret eder. Çok makbul olan rüyalardan biridir ve geleceğin parlak olduğuna, maddi olarak çekilen zorlukların sona ereceğine tabir edilir. Rüya sahibi, kısa sürede, çalışması ve alın teri dökmesi sayesinde varlık sahibi olacak ve bereketli işler yapacaktır şeklinde yorumlanır. Rüyada sığır görmek, gören kişinin ailesinden, işinden, evliliğinden ve çocuklarından yana yüzünün güleceğine ve hayır bulacağına işaret eder.

Rüyada sağlık ocağı görmek, büyük bir sorunun çözülecek olduğuna ve rüya sahibini çok fazla üzen bir olayın son bulmasıyla alınacak rahat nefesin işaretçisidir. Hayırlara yorumlanan bu rüya, nihayet rahatlayacak olan rüya sahibinin eskisi gibi neşeli bir insan olacağına, çevresindeki herkesle uyum içinde ve neşe dolu sohbetler yapacağına da tabir edilir. Yeni tanışılan ve gizemi ile kişiyi epeyce etkileyecek olan karşı cinsten birinin varlığına, evli kişiler için evliliklerindeki her türlü sorunun üstesinden gelerek eşleri ile yeniden güzel bir beraberlik yaşayacaklarına işaret eder. Rüyasında sağlık ocağı gören kişiler yaşlı ise ve hastalıkları varsa iyileşerek, ömürlerinin geri kalanını sağlıklı şekilde geçirirler demektir. İş yerinde öfkelenen kişiler için sinirlenmelerine neden olan faktörlerin ortadan kalkacağına işaret eder.

Rüyada sadaka vermek, gören kişi için tıpkı gerçek hayattaki gibi çok hayırlıdır. Rüya sahibinin kendisi için isabet olacak yatırımlar yapmasına, zengin olmasına fakat geldiği yeri unutmamasına ve çevresinde bulunan yardıma muhtaç kişilere yardım etmesine işaret eder. Çok güzel bir rüyadır, rüya sahibinin iyilik yaptığı gibi iyilik bulmasına, sağlıklı ve afiyette olmasına, kazancından hayır görmesine, helal olandan vazgeçmemesine işaret eder.

Rüyada saçta bit görmek, gören kişinin gerek iş hayatında gerekse eğitim hayatında çok sıkıntılı ve endişeli bir sürece girdiğine, bugüne kadar yaptığı ve daha önce pişmanlık duymadığı şeyler yüzünden bugün vicdan azabı çektiğine ve kurduğu hayallerin hiçbirinin gerçekleşmemesi yüzünden kimseye söylemese bile büyük bir hayal kırıklığı yaşadığına işaret eder.