S-Ş

S ve Ş harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “S ve Ş” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada şofben görmek, gören kişinin medeni durumuna bağlı olarak iki farklı şekilde tabir edilir. Rüya sahibi eğer evli bir kişi ise, uzun zamandan beri hayalini kurduğu, ancak bir türlü gerçekleşmeyen bir hayalin kısa bir zaman içinde beklenmedik bir anda gerçeğe dönüşeceğine işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi bekar birisi ise güzel bir birliktelik yaşadığı kişi ile hayırlı bir karar vereceklerine işaret eder.

Rüyada süslü kadın görmek, parasal ve iş konularında şansı yakalayacak olmanın ve ticari alanda yükselmenin habercisidir. Rüya sahibinin bu süreç içinde ailesindeki bir bayandan destek göreceğine, yaptığı çalışmaların karşılığını alarak mutlu olacağına ve mal mülk sahibi olacağına işaret eder. Cazip bir teklif alacak olan rüya sahibinin mevcut hayatıyla ilgili her türlü detayı inceleyeceğine, düşüneceğine ve hayatını mercek altına alacağına tabir edilir. Kısa bir zaman sonra değişik iş kollarına girileceğine ve yeni sorumluluklar alınacağına, daha hareketli bir döneme girilmesinden dolayı mental açıdan da iyi hissedileceğine işaret eder. Süslü kadın beyler için ani gelişecek evlilik fikrini temsil ettiği gibi, aşık olmayı, tutkulu bir beraberliğe adım atmayı da temsil eder. Ailevi yükümlülüklerin artışa geçeceğini ve kendi sağlığına titizlenmeyi de ifade eder.

Rüyada süt almak, gören kişi için ilim öğrenmeye, mertebesinin artmasına, dinde güzel bir yere gelmeye, ahlaklı bir adama, İslami açıdan derecesi yükselmeye ve dünyevi olandan uzaklaşıp maneviyata yönelmeye işaret eder. Rüyasında süt alan bir kişinin eğer aldığı süt güzel ve hoş kokuluysa dinde yükselerek insanlar arasında çok güzel bir yere sahip olur demektir. Eğer alınan süt bozuksa bu durum tam tersi olarak tabir edilir. Bozuk süt mertebeden düşmeye, insanlar arasında kötü bir isimle anılmaya, hatalar yapmaya ve kötü eylemlerde bulunmaya işaret eder.

Rüyada suya dalmak, gören kişinin hayırlı işlerle karşılaşacağına ve kısmetli bir kişi olduğu için para ve mal konusunda sorun yaşamayacağına işaret eder. Rüya sahibinin kötü kişiler tarafından engellenmiş işlerinin düzene gireceğine, yeni işlere girişileceğine ve günbegün işlerinin bereketinin artacağına yorumlanır. Aynı zamanda, sosyal hayatta ve aile hayatında çok güzel haberler alınacağına işaret eder. Rüyada denize dalmak, yapılmak istenen işlerde ve çalışmalarda çok dikkatli olmak ve doğru adımlar atmak gerektiğine, eğer dikkat edilmezse çok büyük zararlara uğramaya işaret eder. Zararın, girişilecek daha sonraki işlere engel olacağına ve yapılmak istenen atılımların gerçekleştirilmesinden, ortaya birçok eksikliğin ve sorunun çıkması sonucu vazgeçileceğine tabir edilir.

Rüyada şeker almak, gören kişinin geçimini tatlılıkla ve güzellikle sağlamasına ve parasını oldukça kolay yollardan kazanmasına işaret eder. Bu rüya zorluk çekmeden elde edilecek gelire, kolaylıkla başarılacak bir işe, aile hayatında mutluluğa ve huzura, gören kişinin başına gelecek olan olumlu ve güzel olaylara, eşi ile arasının iyi olmasına, birlikte güzel ve mutlu bir ömür geçirmesine bazen de aldığı miktar kadar mal elde etmesine işaret eder.

Rüyada şerbet içmek, yapılan işin ve ortaya çıkartılan ürünün insanlar tarafından çok tutulup benimsenmesine, bu şekilde satılan üründen epey bir miktarda para kazanmaya ve kazanılan parayı hayırlı işler için kullanmaya işaret eder. Ayrıca, aile hayatında ve iş hayatında insanlara karşı doğru ve iyi davranmaya tabir edilir. Rüyada şerbet içmek, rüya sahibinin kısmetinin açılmasına ve gönül işlerinde yaşanacak güzel gelişmelere örneğin evliliğe ya da gören kişi evliyse bebek doğumuna işaret eder. Rüyada şerbet içtiğini görmek, yapılan işler ve gerçekleştirilen çalışmalar sonunda kazanılan ve mal ve mülk almak için harcanan paranın, rüya sahibinin, bir ömür boyu huzur ve refah içinde yaşamasına yeteceğine işaret eder.

Rüyada şişe su görmek, düzenli bir gelire sahip olmak anlamına gelmektedir ve özellikle işsiz olan, uzun zamandır iş arayan kişilerin nihayet sıkıntılarını çözecek bir gelir elde edecekleri işe gireceklerine işaret eder. Hayırlı rüyalar arasındadır ve kişinin sıkıntılarının sona erip, rahat günler göreceğine, ettiği duaların kabul olmasına, şişede temiz su görülmesi kazancın çoğalmasına ve nimetlerin bolluğuna, zenginliğe ve aile saadetine yorumlanmaktadır. Yapılacak hayır dolu işlere, dua alınacak yardımlara ve hayat boyu ailesine bakacak hayırlı evlatlara sahip olmaya işaret eder. Rüya sahibinin bugüne kadar yaptığı yardımların karşılıksız kalmayacağına ve çevresinde her zaman yardımına koşacak arkadaşlarının olacağına, ailesinin desteğiyle gelecekte iyi yerlere ulaşacağına işaret eder.

Rüyada sahne görmek, gören kişinin iş hayatında, daha önce kimse tarafından yapılmamış ve denenmemiş, çok farklı ve heyecan yaratacak yollar ve yöntemler denemesine ve bu sayede üst kademe yöneticileri tarafından başarılı bulunup desteklenmesine ve farklı çalışmalar yapması için yetkilendirilerek terfi ettirilmesine tabir edilir. Rüyada sahne görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve sosyal hayatında, yeniliklere ve yenilenmeye başvurup çalışmalar yapmasına ve yeni insanlar ile tanışmasına işaret eder.

Rüyada saç örmek, rüya sahibi için bazen iyi şekillerde bazen de hoş olmayan ve hayır getirmeyecek şekillerde tabir edilir. Kişinin saç örmesi kendisi için farz ise ve aykırı değilse rüya sahibi için sağlık, esenlik, uzun ömür, kazanç, mutluluk, sevinç ve hayır anlamlarına gelir. Fakat rüya sahibi için saç örmek, ayıplanacak, yakışık almayacak ya da komik karşılanacaksa o halde bu gerçek anlamda da hoş görülmeyen şeyler yaparak, gözden düşmeye, uğursuzluğa ve mutsuzluğa yorumlanır. Rüyada saç ördüğünü görmek, gören kişinin maddi anlamda bazı insanlardan destek alarak, borçtan bükülen belini doğrultacak hatta kendisine yatırım yapacağı kadar parayı da arttırıp, kar edebileceği bir işe girecek şeklinde yorumlanır.

Rüyada saat takmak, rüya sahibinin hem özel hayatında hem de aile hayatında çok titiz, temiz bir kişi olmaya özen gösterdiğine, evinin, odasının, çalışma masasının ve elbise dolabının da karışık olmasına asla müsamaha göstermediğine işaret eder. Her işi belli bir plan ve program çerçevesinde ilerleyen, disiplinli, dakik, işine önem veren, insanlara karşı saygılı ve mesafeli bir kişinin varlığına tabir edilir. Rüyada saat taktığını görmek, gören kişinin düzenli bir işi, aile hayatı ve geliri olduğuna işaret eder. Verdiği sözü yerine getiren, yapamayacağı hiçbir şey için söz vermeyen, buluşma noktasına zamanından önce giden ve vaktini en doğru şekilde kullanmaya çalışan kimse olduğuna işaret eder.