RÜYADA ŞEHİT GÖRMEK

Rüyada şehit görmek, gören kişinin toplum içindeki saygınlığının çoğalacağına ve insanlar tarafından da daha çok sevgi ve saygı göreceğine işaret eder. Rüyada şehit olduğunu gören kişi mesleğinde de en üst makama yükselecek demektir. Bir kimse rüyasında şehit olmuş birini, yaşıyor olarak görürse eğer bu, rüya sahibinin Allah katında muhterem biri olduğuna ve Allah’ın sevgili kullarından olduğuna tabir edilir. Ayrıca rüyada şehit görmek hayatın yolunda gideceğine, kişinin işlerinin de sağlığının da iyi olacağına işaret eder. Rüyasında ülkesi için şehit düştüğünü gören kişi Allah’ın huzurunda da muhterem biri olarak kalacak demektir.

Rüyada Şehit Görmenin Anlamları

Rüyada şehit olmak, gören kişi işinde olabilecek en üst makamın koltuğuna oturacak ve her yerde sözü geçen biri olacak bu nedenle de toplumda ve iş hayatında itibar edinecek demektir. Rüyada savaşta şehit olmak, amaçları uğruna canını dişine takan rüya sahibinin her koşulda dimdik ayakta duracağına, sıkıntı yaşasa da kimseye belli etmeyeceğine, her zaman şükrederek, başına gelenleri tevekkül içinde karşılayarak ve Allah’ın emirlerine karşı gelmeden yaşayacağına tabir edilir. Rüya sahibinin hayati sorumluluklarını ne pahasına olursa olsun yerine getirdiğine de yorumlanır.

Rüyada çatışmada şehit olmak, maneviyatın güçleneceğini müjdeleyen bu rüya, her ne olursa olsun kişinin sükunetini asla kaybetmeyeceğine, kalbindeki iman gücüyle, inancına olan sadakatiyle yaşayacağına yorumlanır. Dünya işlerinde başarıya erişmeye, ahiret hayatını da göz ardı etmeden yaşamaya ve bol sevap kazanmaya işaret eder.

Rüyada şehit cenazesine gitmek, yapılacak hayırlı işlere ve dünyada elde edilecek makamın, mertebenin kişiye her zaman mutluluk getireceğine, işlere haram karıştırmamak, kazancı helal yollardan kazanmak ve Allah katında makbul bir kişi olmak anlamlarına gelmektedir. Şehit cenazesine giden kişi ailesine karşı saygılı, merhametli ve sevecen biri olur demektir. Çocuklarının rızkını düşünen, kimsenin kalbini kırmadan sürdürdüğü hayatta pek çok hayır duası alan rüya sahibinin ağzının tadının da yerinde olacağını müjdeler.

Rüyada şehit eşi görmek, bekar bayanlar için helal süt emmiş biriyle tanışmak, hayal edilenden daha sevgi dolu bir evlilik yapmak ve hayatı boyunca değer görmek anlamlarına gelmektedir. Görücü usulü evliliklere de işaret eden rüya, çocuğu olanların yakın zamanda düğün yapacaklarına da işaret eder.

Rüyada şehit çocuğu görmek, gören kişi için yalandan korkan, işinde gücünde evlatlara sahip çıkan, kazancını afiyetle yiyen, helal parayla ev satın almak anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibinin bolluk içinde geçirecek olduğu yaşamında pek çok sevap işleyeceğine, ekmeğini başkalarıyla da paylaşmaktan çekinmeyeceğine tabir edilir.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.